«

Chicago po skvelom obrate vyhralo Stanley Cup!

CHIBOS CHICAGO BLACKHAWKS – BOSTON BRUINS
Finále Stanley Cupu

Chicago prehrávalo do posledných okamihov šiesteho zápasu finálovej série proti Bostonu Bruins 1:2, no nakoniec párom gólov v samom závere tretej tretiny otočilo a získalo Stanleyho pohár. Tešili sa z neho aj Marián Hossa a Michal Handzuš!

BOSTON BRUINS – CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 (kon. stav série: 2-4)

Blackhawks mohli v šiestom zápase série spečatiť svoj titul a nakoniec sa im to podarilo, hoci na ľade Bostonu dvakrát prehrávali. Vďaka gólom Bryana Bickella (9) a Davea Bollanda (3) z posledných 76 sekúnd sa im však podarilo stav otočiť a získali svoj druhý Stanley Cup za posledné štyri roky. Tešili sa z neho aj Michal Handzuš a Marián Hossa, ktorý v pondelok nebodovali. K výhre 3:2 prispel gólom a asistenciou aj Jonathan Toews (3) a Corey Crawford, ktorý pri tretej výhre v rade urobil 23 zákrokov. Prekonali ho len Chris Kelly (2) a Milan Lucic (7), kým domáci Tuukka Rask sa prezentoval 28 zákrokmi.

Conn Smythe Trophy získal Patrick Kane

Boston, ktorý potreboval zápas vyhrať, aby sa udržal v hre, začal zápas agresívne a po prvej tretine viedol 1:2 vďaka gólu Kellyho z ôsmej minúty. O dve minúty neskôr sa prvým dôležitým zákrokom prezentoval Rask, ktorý zlikvidoval šancu Michaela Frolíka. Stav sa však do prestávky nezmenil a Bruins prestrieľali v úvodnej dvadsaťminútovke Blackhawks pomerom 12:6. Tento rozdiel sa však po 40 minútach znížil na 18:15. Aj stav zápasu už bol vtedy vyrovnaný. Toews strelil vyrovnávajúci gól v 25. minúte, presne dve minúty po tom, čo bol spoluhráč Andrew Shaw vylúčený za hrubosť. V tretej tretine sa na gól čakalo najdlhšie, no dočkali sa ho domáci hráči. V 53. minúte posielal „medveďov“ do vedenia Lucic. Bruins už stačilo neinkasovať gól a dlho to vyzeralo tak, že sa im misiu splniť podarí. 76 sekúnd pred koncom tretej tretiny ich však mrzelo, že Seguin predtým nezvýšil na 3:1 a trafil len tyčku. Stav totiž vtedy vyrovnal Bickell, po ktorom sa o 17 sekúnd neskôr presadil Bolland. Blackhawks si záverečných 59 sekúnd zápasu ustrážili a radosť mohla začať. Zaujímavé bolo, že po tom, čo Stanley Cup dvihol nad hlavu Toews, ho následne odovzdal Michalovi Handzušovi, ktorý sa titulu dočkal na sklonku svojej kariéry po tom, čo mu v San Jose už pomaly nikto neveril.

V poslednom zápase sezóny bol najvyťažovanejším hráčom svojho tímu Zdeno Chára, ktorý odohral 25 a pol minúty so ziskom jedného mínusového bodu a piatich bodyčekov. Na záver sa musel pozerať na to, ako si Stanley Cup prevzali hráči Chicaga, vrátane Handzuša a Hossu. Handzuš odohral 15 minút s jedným plusovým bodom a 38,5% úspešnosťou zákrokov, Hossa na ľade strávil 17 minúť a 19 sekúnd, počas ktorých zblokoval dve strely.