29. 03.
30. 03.
«

Ducks opäť otočili stav a získali postupový mečbal

Noc z pondelka na utorok priniesla tri zápasy 1. kola play-off, v ktorých vyhrali Rangers, Wild a Ducks. Anaheim opäť otočil skóre v závere zápasu.

Východná konferencia

PITTSBURGH - NY RANGERS 1:2 (stav série: 1-2)

New York si v prvých dvoch tretinách vytvoril dvojgólové vedenie a v tretej tretine odolal tlaku Pittsburghu, aby vyhral tretí zápas série pomerom 2:1 a rovnakým pomerom viedol aj na zápasy. Rangers umožnili Penguins v prvých 40 minútach len 11 striel, no v záverečnej dvadsaťminútovke boli prestrieľaní 7:13. Henrik Lundqvist pomohol k triumfu 23 zákrokmi. „Jazdci“ strelili prvý gól aj v treťom zápase, keď sa v deviatej minúte presadil Carl Hagelin. Penguins sa nedarilo na to poriadne zareagovať a na svoju prvú strelu čakali až do 16. minúty. V úvodnej tretine ich nakoniec zaknihovali tri. Po zmene strán boli Rangers opäť lepším tímom a od 32. minúty viedli už o dva góly, keď sa z dorážky strely Marca Staala do čierneho trafil Chris Kreider. Aj pri tomto góle zaznamenal sekundárnu asistenciu Dan Girardi. Ešte predtým mal šancu vyrovnať Sidney Crosby, ktorý trafil tyčku. V tretej tretine bol jeho tím lepší, ale Lundqvista prekonal len Patric Hörnqvist v 54. minúte. A to na zvrat nestačilo. Marc-Andre Fleury predviedol 24 zákrokov.

Štvrtý zápas série sa odohrá v pittsburghskom Consol Energy Center v stredu.

Hviezdy duelu: 1. H. Lundqvist (NYR), 2. P. Hörnqvist (PIT), 3. Ch. Kreider (NYR)

Derek Stepan, útočník Rangers: „V prvých dvoch tretinách sme odviedli dobrú prácu a radi by sme v tom pokračovali aj v tretej tretine, ale trochu sme v nej zaostávali. Je pre play-off prirodzené, že tímy v tretej tretine naozaj veľmi zatlačia. Našli sme však spôsob, ako vyhrať tento zápas.“

Sidney Crosby, kapitán Penguins: „V tretej tretine sme hrali s omnoho väčším chcením a mohli ste vidieť aj rozdiel v našej hre. Niekedy je ťažké uvedomiť si, že pre zápas je dôležité aj to, čo robíte v prvej a druhej tretine. Musíte hrať s takou úrovňou chcenia počas celého zápasu.“

MINNESOTA - ST. LOUIS 3:0 (stav série: 2-1)

Prvá formácia Minnesoty skórovala dvakrát v priebehu druhej tretiny, aby pomohla tímu k úspešnému prvému domácemu zápasu v tohtoročnom play-off. Devan Dubnyk vychytal svoje prvé čisté konto v play-off, aby so 17 zákrokmi doviedol Wild k triumfu 3:0. Tím zo St. Paul tak v sérii proti St. Louis vedie 2:1 na zápasy. Domáci boli lepším tímom od úvodnej tretiny, ale na prvý gól sa čakalo až do 35. minúty. Mikael Granlund získal puk, prekorčuľoval s ním k bráne Wild, so šťastím sa puk dostal na hokejku Zacha Pariseho a ten centrovanou prihrávkou našiel Jasona Pominvillea. Jake Allen bol bez šance. Druhý gól strelil Parise o necelé dve minúty neskôr. Asistencie zaznamenali Pominville, a Granlund. Blues sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie, ale nepodarilo sa im to a v hre bez brankára kapitulovali po tretíkrát. V 58. minúte spečatil výhru Wild Nino Niederreiter. Hosťujúci Jake Allen inkasoval dva góly z 23 striel.

Minnesota mala v zápase trikrát šancu hrať v početnej prevahe, ale nevyužila ju ani raz. St. Louis také možnosti nemalo, pretože domáci hráči hrali disciplinovane a ani raz sa nenechali vylúčiť. Nenechali sa ani vyprovokovať hosťujúcimi hráčmi. Štvrtý zápas série sa odohrá opäť v Minnesote. Je naplánovaný na stredu.

Hviezdy duelu: 1. Z. Parise (MIN), 2. J. Pominville (MIN), 3. D. Dubnyk (MIN)

Charlie Coyle, útočník Wild: „Prišli sme sem hrať hokej. Nechceli sme sa biť ani nič podobné. Také veci vám nevyhrávajú zápasy, preto sme sa snažili sústrediť na našu hru a chceli sme hrať s rozumom."

David Backes, kapitán Blues: „Ich tím má takú rýchlosť, že keď im necháte dostatok času a miesta, aby tvorili hru a krúžili okolo puku, tak je to pre vás nebezpečné. “

WINNIPEG - ANAHEIM 4:5 PP (stav série: 0-3)

Diváci v MTS Centre vytvorili skvelú atmosféru a Jets sa im chceli odvďačiť prvou výhrou v play-off. Opäť k nej nemali ďaleko, no Anaheimu sa podarilo v závere vynútiť predĺženie, v ktorom o výhre kalifornského tímu 5:4 rozhodol Rickard Rakell. Ducks tak vedú už 3:0 na zápasy. V prvej tretine boli domáci pri chuti a zásluhou Leeho Stempniaka viedli už od 10. minúty. Sedem sekúnd pred koncom tretiny však dal gól do šatne Cam Fowler a stav bol opäť nerozhodný. Po zmene strán prišla päťgólová tretina. Corey Perry poslal hostí po prvýkrát do vedenia už po troch minútach hry, no Winnipegu sa podarilo stav otočiť zásluhou gólov Tylera Myersa a Blakea Wheelera, ktoré padli v rozmedzí troch minút. Jakobovi Silfverbergovi sa podarilo vyrovnať na 3:3 v 37. minúte, no domáci si vedenie obnovili zásluhou Bryana Littlea v 39. minúte. V tretej tretine robili Jets všetko preto, aby do tretice o vedenie neprišli v závere zápasu. Nakoniec sa im to nepodarilo. V 58. minúte vyrovnal stav Ryan Kesler a po piatich minútach nadstaveného času rozhodol duel Rakell, ktorý za chrbát Ondřeja Pavelca usmernil strelu Francoisa Beauchemina. Bola to 31. strela, ktorej český brankár čelil. Frederik Andersen urobil 31 zákrokov.

Štvrtý zápas série sa odohrá v Manitobe v stredu a Ducks doň vstúpia s postupovým mečbalom.

Hviezdy duelu: 1. B. Little (WPG), 2. J. Silfverberg (ANA), 3. T. Myers (WPG)

Bruce Boudreau, tréner Ducks: „V tretej tretine bránili tak dobre, že som si myslel, že sa nedostaneme ani do väčších šancí. Potom Silfverberg urobil dobrú akciu a Kesler vyrovnal. Zápas rozhodol tretí útok, ktorý sme dnes potrebovali. Aj hráči ako Silfverberg, Cogliano a Kesler hrali dobre. Dnes sme ich potrebovali, pretože Getzlafov útok nehral až tak dobre, ako v prvých dvoch zápasoch.“

Lee Stempniak, útočník Jets: „V tejto aréne to bola neuveriteľná skúsenosť. Nikdy predtým som nič podobné nezažil. Určite sme z tej energie čerpali. Mali sme skvelý začiatok a je veľkým sklamaním, že prehrávame 0:3 na zápasy a nepotešili sme našich fanúšikov.“