20. 04.
21. 04.
«

Marinčin bodoval, Babcockov návrat neúspešný (príprava)

Zo šiestich piatkových zápasov najviac zaujal prípravný duel medzi Detroitom a Torontom. V ňom sa v ako jedinom predstavili aj Slováci. Z trojice bodoval len Martin Marinčin.

Traja Slováci sa predstavili v Detroite, kam zavítalo Toronto. Návrat Mikeovi Babcockovi nevyšiel. Hoci Maple Leafs viedli už po minúte hry, nakoniec sa z výhry 4:2 tešili domáci Red Wings. Radosť mal aj Tomáš Tatar, ktorý odohral 16 a pol minúty. Zaznamenal dve strely a dve trestné minúty, ale do bodovania sa nezapísal. Góly sa z neho spoluhráčov podarilo streliť Justinovi Abdelkaderovi, Drewovi Millerovi, Henrikovi Zetterbergovi a Bradovi Richardsovi, ktorý skóroval do prázdnej brány. Mike Green odohral pri svojom debute v novom drese viac ako 21 minút a pripísal si asistenciu. Jimmy Howard zastavil 31 striel. V drese hostí sa predstavili obaja Slováci. Martin Marinčin zaznamenal asistenciu pri góle Jamesa van Riemsdyka, ale v prvej tretine duel na dlhší čas opustil po tom, čo ho do ucha trafil puk. Neskôr sa vrátil, ale napokon odohral len 12 minút a 11 sekúnd. Zaznamenal i jeden plusový bod. To Richard Pánik si pripísal až dva mínusové. Odohral pritom 13 a štvrť minúty, ale nebodoval. Okrem Van Riemsdyka sa presadil aj Mark Arcobello, kým James Reimer urobil 26 zákrokov

Jack Eichel dorovnal v piatok Connora McDavida v počte odohraných prípravných zápasov i získaných bodov. Jeho prihrávka viedla ku kontaktnému gólu, ale Buffalo na domácom ľade podľahlo Columbusu 4:6. Blue Jackets v zápase pritom viedli už 5:0, keď sa v prvých dvoch tretinách presadili Lukáš Sedlák, Dean Kukan, Markus Hannikainen, William Karlsson a Oliver Bjorkstrand. Posledný menovaný ešte pridal za stavu 5:4 poistku do prázdnej brány. Karlsson nazbieral aj tri asistencie a Curtis McElhinney urobil 24 zákrokov. Góly mu vsietili Zemgus Girgensons, Evander Kane a dvakrát Jamie McGinn. Robin Lehner inkasoval päť gólov z 25 striel.

Martin Jones urobil 18 zákrokov, Joe Pavelski strelil dva góly a San Jose porazilo Arizonu 3:0. Ďalší gól pridal Tomáš Hertl. Mike Smith ich inkasoval z 30 striel. Jeho Coyotes ukončil prípravu bez jedinej výhry s bilanciou 0-5-1. Oba tímy si vyskúšali aj nové predĺženie, v ktorom skóroval Anthony Duclair z Arizony.

Cam Ward doviedol Carolinu s 34 zákrokmi k výhre 2:1 nad Pittsburghom. Warda prekonal v tretej tretine Pascal Dupuis, no Hurricanes vyhrali svoj štvrtý zápas v rade vďaka gólom Jordana Staala a Jamesa Wisniewskeho. Marc-Andre Fleuryho prekonali z 30 striel. Víťazný tím ukončil prípravu s bilanciou 4-2-0, Penguins zaknihovali o čosi horšiu bilanciu: 3-5-0.

New Jersey dvakrát prehrávalo, ale napokon vyhralo nad Philadelphiou 3:2 po samostatných nájazdoch. V nich sa ako jediný presadil Jacob Josefson, ktorý mal tiež na svedomí vyrovnávajúci gól na 2:2. Strelecky sa presadil aj Jiří Tlustý, kým Cory Schneider zastavil 21 striel. Góly Flyers strelili Ryan White v oslabení a Jakub Voráček v presilovke. Pri oboch asistoval Claude Giroux. Steve Mason zaznamenal 29 zákrokov.

Nájazdy rozhodli aj o víťazovi súboja medzi Washingtonom a Bostonom. Bruins viedli už od piatej minúty vďaka gólu Louia Erikssona, ale Alexander Ovečkin vynútil predĺženie v 58. minúte. V ňom gól nepadol a v nájazdoch uspeli obaja hráči Capitals – T.J. Oshie i Jevgenij Kuznecov. Tím z hlavného mesta vyhral 2:1 aj vďaka 29 zákrokom, ktoré nakombinovali Philipp Grubauer (6/7) a Braden Hotlby (23/23). Aj v bráne hostí sa vystriedali obaja gólmani. Tuukka Rask nekapituloval ani raz z 15 striel, Jeremy Smith inkasoval raz zo 14.