29. 03.
30. 03.
«

Tatar asistoval, z výhry sa však tešil Pánik

V dvoch z troch stredajších zápasoch NHL sa predstavili Slováci. V jednom dokonca traja. Do bodovania sa zapísal len Tomáš Tatar, kým Richard Pánik mohol ako jediný osláviť výhru.

Tatarova asistencia nepomohla, v Detroite uspelo Chicago

Traja slovenskí útočníci sa stretli v Joe Louis Aréne. Tomáš Tatar bodoval v treťom zápase po sebe, keď asistoval pri jednom z dvoch gólov Detroitu. Tie však ne úspech nestačili, pretože Chicago strelilo gólov päť. Radosť z výhry 5:2 tak mal aj Richard Pánik, ktorý však k triumfu bodovo neprispel. Víťazný gól vsietil Patrick Kane, ktorý, rovnako ako Brent Seabrook, opustil duel s gólom a dvoma asistenciami. Na konte už má 88 bodov a ďalším si vytvorí nové osobné maximum. Dvakrát sa do čierneho trafil Artem Panarin a zvyšný gól pridal Andrew Ladd. Corey Crawford zastavil 31 striel. Recept na neho našli v tretej tretine Brad Richards a Gustav Nyquist. Petr Mrázek urobil 28 zákrokov a Red Wings prišli o trojzápasovú sériu výhier. Tatar odohral zo Slovákov najviac – 15 minút a 19 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj plusový bod a dva bodyčeky. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo odohral o päť minút menej a pripísal si mínusový bod a jednu strelu. Pánik zaznamenal plusový bod a jednu strelu počas 11 minút a 36 sekúnd, ktoré strávil v akcii. Henrik Zetterberg odohral ako 11. hráč v tímovej histórii 900. zápas v NHL.

Hviezdy duelu: 1. B. Seabrook, 2. P. Kane, 3. C. Crawford (všetci CHI)

Washington nepodal ideálny výkon, ale Toronto porazil

Ďalšia strela Matta Niskanena počas presilovej hry rozhodla o víťazstve Washingtonu. Tentokrát však z vydretého víťazstva nad posledným tímom NHL určite nemal v klube nikto radosť. Capitals viedli 2:0 po góloch Taylora Chorneyho a Alexa Ovečkina, ktoré padli v rozmedzí 28 sekúnd prvej tretiny, ale o náskok prišli a nakoniec musel o výhre 3:2 nad Toronto rozhodnúť až Niskanen v 50. minúte. Kým víťazné mužstvo ohrozilo Jonathana Berniera 23 strelami, Philipp Grubauer čelil až 29 strelám. „Dnes sme neprejavili veľa emócií ani bojovnosti. Trápime sa s tým v tomto období, ale vyhrávame. Myslím si, že máme na viac,“ povedal pre AP Niskanen, ktorého tím vyrovnal zápis Detroitu z ročníka 1995/96, keď vyhral 47 z prvých 63 duelov sezóny. Maple Leafs prehrali tretíkrát po sebe, pričom nádej na zvrat dali góly Nikitu Sošnikova a Colina Greewninga. Prvý menovaný skóroval v NHL premiérovo. Obranca Martin Marinčin odohral 21 a pol minúty s dvoma streleckými pokusmi, jedným bodyčekom a dvoma blokmi. Brooks Laich odohral svoj prvý duel vo Washingtone od nedávnej výmeny.

Hviezdy duelu: 1. T. Oshie, 2. N. Bäckström, 3. T. Chorney (všetci WSH)

Anaheim vyhral deviaty zápas po sebe

Jamie McGinn skóroval vo svojom prvom zápase v drese Anaheimu a Jakob Silfverberg ako jediný uspel v samostatných nájazdoch, aby kalifornský tím porazil Montreal pomerom 3:2. Do čierneho sa trafil aj Corey Perry, ktorý vyrovnal skóre na 2:2 deväť minút pred koncom tretej tretiny. Ducks vyhrali deviaty zápas po sebe aj vďaka 25 zákrokom Johna Gibsona a po 18. výhre z ostatných 21 zápasov dohnali na čele Pacifickej divízie Los Angeles. Canadiens sa v zápase dvakrát ujali vedenia po góloch Alexa Galchenyuka, ale nakoniec trip zahájili dvoma prehrami po sebe. Mike Condon urobil 32 zákrokov.

Hviezdy duelu: 1. C. Perry (ANA), 2. A. Galchenyuk (MTL), 3. J. McGinn (ANA)

T. Tatar (DET) 15:19 0 1 1 +1 0 0 2
T. Jurčo (DET) 10:19 0 0 0 -1 0 1 1
R. Pánik (CHI) 11:36 0 0 0 +1 0 1 1
M. Marinčin (TOR) 21:33 0 0 0 0 0 2 1