25. 04.
26. 04.
«

Hossov gól a Pánikova asistencia nezabránili vypadnutiu šampióna

Úradujúci šampión svoju cestu za obhajobou končí už v prvom kole. V pondelok mu k postupu cez St. Louis nepomohol ani gól Mariána Hossu a asistencia Richarda Pánik. Nashville v druhom zápase porazil Anaheim a vynútil siedmy zápas.

ST. LOUIS – CHICAGO 3:2 (konečný stav série: 4-3)

Chicago dokázalo opäť dohnať stratu, ale úradujúci šampión nakoniec Stanleyho pohár v tomto roku neobháji. Troy Brouwer totiž prelomil nerozhodný stav v 49. minúte a St. Louis postúpilo do druhého kola po víťazstve 3:2 v rozhodujúcom siedmom zápase série. Vďaka dobrému napádaniu sa Blues dostali k puku a Brouwer zakončoval po prihrávke Robbyho Fabbriho do odkrytej brány. Najskôr trafil tyčku, potom hokejkou netrafil puk a na tretíkrát ho dopravil do brány. Domácim vyšiel štart do zápasu a skóre otvorili už po minúte hry. V 14. minúte viedli už 2:0 vďaka gólom Joriho Lehteru a Coltona Parayka. Brian Elliot pomohol k triumfu 31 zákrokmi a ešte v prvej tretine ho prekonal strelou spoza pravého kruhu Marián Hossa, ktorému na gól prihrával Richard Pánik. Vyrovnanie priniesol so šťastím Andrew Shaw vo štvrtej minúte druhej tretiny. Jeho prihrávka sa odrazila do brány od Jaya Bouwmeestera. St. Louis trafilo v zápase dve tyčky, ale viac musela mrzieť dvojitá tyčka Chicago, ktorému mohol priniesť vyrovnanie v 56. minúte Brent Seabrook. Corey Crawford opustil duel s 23 zákrokmi.

Hossov tretí gól v play-off:

Marián Hossa odohral v zápase 17 minút a 27 sekúnd. Okrem gólu zaznamenal päť striel a jeden plusový bod. Richard Pánik absolvoval 13 minút a 52 sekúnd, ďalšie dve strávil na trestnej lavici za nedovolené bránenie v hre. Okrem asistencie si pripísal mínusový bod, jednu strelu a päť bodyčekov.

Chicago získalo v predošlých piatich rokoch tri Stanleyho poháre, ale keď ho nezískalo, skončilo svoju púť už v prvom kole. St. Louis sa do toho druhého dostalo po prvýkrát od roku 2012 a teraz bude čeliť Dallasu.

Hviezdy duelu: 1. T. Brouwer, 2. B. Elliott, 3. R. Fabbri (všetci STL)

Troy Brouwer, útočník Blues: „Bol to najškaredší gól, aký som strelil. Bol však dobre načasovaný. Veľmi som sa snažil dostať puk do brány, uvedomujúc si význam zápasu. Stále nie sme tam, kde chceme byť. Chceme hrať aj nasledujúci mesiac a pol.“

Patrick Kane, útočník Blackhawks: „Cítim, akoby to nebolo fér. Je veľmi skoro na to, aby som všetko vyjadril slovami. Samozrejme, nie je to výsledok, aký sme chceli.“

NASHVILLE - ANAHEIM 3:1 (stav série: 3-3)

Nashville vyhral vo svojej histórii len jeden zápas číslo šesť – v roku 2011 v ňom vyradil práve Anaheim. V pondelok však zabraňoval postupu kalifornského tímu a vďaka triumfu 3:1 sa mu to aj podarilo. James Neal po rýchlom protiútoku v závere druhej tretiny využil prihrávku Ryana Johansena a do odkrytej brány strelil víťazný gól. K vynúteniu siedmeho zápasu pomohol aj presný zásah Mattiasa Ekholma zo stredu druhej tretiny a triumf poistil desať sekúnd pred koncom strelou do prázdnej brány Shea Weber. Pekka Rinne urobil 26 zákrokov a ako jediný ho prekonal Ryan Kesler. Americký útočník 14 sekúnd pred koncom druhej tretiny dorazil do brány puk zo zakončenia Coreyho Perryho, ktorý sa zastavil za chrbtom fínskeho brankára. Bol to kontaktný gól, ale vytúžený zvrat Ducks nepriniesol. Frederik Andersen zastavil 23 striel a v tohtoročnom play-off prehral prvý zápas.

Rozhodujúci siedmy zápas série bude aj posledným zápasom prvého kola play-off. Odohrá sa v stredu v Anaheime. Či v ňom bude hrať „predátor“ Cody Bass, je otázne. Pondelkový duel nedohral pre zranenie dolnej časti tela. Do akcie sa však vrátil Craig Smith.

Hviezdy duelu: 1. J. Neal, 2. P. Rinne, 3. M. Ekholm (všetci NSH)

Shea Weber, kapitán Predators: „Teraz sa môže stať všeličo. Stretli sa dva dobré tímy, ktoré sú vyrovnané a svoj súboj dotiahli do posledného možného zápasu. Uvidíme, ako dopadne.“

Ryan Getzlaf, kapitán Ducks: „Bojovali o svoj život a my sme vedeli, že podajú svoj najlepší výkon. Urobili veci, ktoré sme čakali. Hrali tvrdo. Blokovali strely a Rinne chytal dobre. Nemyslím si, že sme pred ním urobili dostatočne dobrú robotu. Videl príliš veľa pukov a nedostali sme sa k dostatku dorážok.“