20. 04.
21. 04.
«

Sekera skóroval pri druhej výhre Oilers, Nashville s prvou prehrou

V piatok pokračovalo druhé kolo play-off zápasmi v Západnej konferencii. V prvom St. Louis ukončilo víťaznú sériu Nashville, v druhom Edmonton opäť zdolal Anaheim. Prvým slovenským gólom v tomto play-off mu k tomu pomohol Andrej Sekera.

ST. LOUIS – NASHVILLE 3:2 (stav série: 1-1)

St. Louis aj v druhom domácom zápase série doťahovalo náskok Nashville, ale tentoraz sa mu podaril víťazný obrat. V 57. minúte ho zavŕšil dvojgólový strelec Vladimir Tarasenko, ktorý rozhodol o výhre 3:2 a vyrovnaní stavu série na 1-1. Prvým gólom ruský útočník vyrovnával skóre v závere prvej tretiny na 1:1 v presilovej hre. Na 2:2 skóroval Jori Lehterä a Jake Allen predviedol 22 zákrokov. Až 15 z 24 striel hostí na neho smerovalo v tretej tretine. Prekonať ho dokázali v úvodnej časti hry James Neal a v druhej dvojbodový Ryan Ellis. Pekka Rinne čelil iba 20 strelám Blues. Predators prehrali prvý duel v tohtoročnom play-off, ktorý, navyše, dohrávali bez vylúčeného veterána Vernona Fiddlera. V závere prvej tretiny dostal vyšší trest za faul kolenom na obrancu Coltona Parayka, ktorý sa neskôr vrátil do hry. Jeho vylúčenie potrestal Tarasenko gólom na 1:1. Tretí zápas série je na programe v nedeľu v Nashville.

Tarasenko je s 22 gólmi už teraz tretím najlepším strelcom v play-off v klubovej histórii. Druhý Bernie Federko ich nastrieľal 35 a neohrozený líder Brett Hull až 67.

Tarasenkov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. V. Tarasenko, 2. J. Lehterä (obaja STL), 3. R. Ellis (NSH)

Vladimir Tarasenko, útočník Blues: „Tento zápas sme si nemohli dovoliť prehrať. Teraz je séria vyrovnaná a už o necelé dva dni hráme ďalší zápas v Nashville. Oddýchneme si a odvedieme v ňom maximum.“

Ryan Ellis, obranca Predators: „Je frustrujúce viesť ešte v tretej tretine a prehrať. Musíme sa vyvarovať vylúčení a využiť naše šance. Nikto od nás nečakal, že vyhráme 16 zápasov po sebe a získame Stanley Cup. Musela prísť aj prehra. Hrali sme dobre, ale dnes sme si zrejme nezaslúžili vyhrať. Poučíme sa z našich chýb a v ďalšom zápase budeme lepší.“

ANAHEIM – EDMONTON 1:2 (stav série: 0-2)

Edmonton opäť zaskočil favorizovaný Anaheim a zdolal ho aj v druhom zápase série v kalifornskom Honda Center, tentoraz pomerom 2:1. Skóre otvoril už po 65 sekundách hry z prvej strely slovenský obranca Andrej Sekera, pre ktorého to bol druhý gól v play-off v kariére. Domáci Ducks boli potom strelecky oveľa aktívnejší a mali hernú prevahu, ale v druhej tretine dostali ďalšiu ranu. Na 2:0 zvýšil náskok Oilers aj so šťastím Patrick Maroon, ktorý využil druhú presilovú hru tímu v zápase. Jeho gól bol napokon víťazný. Anaheimu sa totiž podarilo už iba znížiť stav rovnako v početnej výhode, tretej v dueli, zásluhou Jakoba Silfverberga. Súpera prestrieľal pomerom 40:23, z toho 12:3 v prvej tretine, ale Cam Talbot doviedol Edmonton k dôležitej výhre s 39 zákrokmi vo svojom 81. zápase sezóny. Najmä v záverečnej časti hry mu však pri útočnom tlaku domácich niekoľkokrát pomohla aj konštrukcia jeho brány. John Gibson mal podstatne menej práce a duel opustil s 21 zákrokmi. Oilers ťažili z vydarených začiatkov tretín a domov si odvážajú náskok 2-0 na zápasy. Podarilo sa im to piatykrát v histórii. Tretí súboj sa odohrá v nedeľu v ich hale Rogers Place.

Sekera bol s časom 22:57 bol tretím najvyťažovanejším hráčom tímu v zápase. Zaznamenal v ňom aj tri strely, blok a štyri bodyčeky, najviac v tíme. Ducks prehrali dva zápasy po sebe v normálnom hracom čase naposledy v úvode základnej časti tejto sezóny.

Maroonov víťazný gól::

Hviezdy duelu: 1. C: Talbot (EDM), 2. R. Getzlaf, 3. C. Fowler (obaja ANA)

Todd McLellan, tréner Oilers: „Cam si to v bráne užíva a chce chytať v každom zápase. Teraz si však musíme v prvom rade oddýchnuť. Dobrý odpočinok je v play-off veľmi dôležitý. Vieme totiž, že musíme hrať ešte lepšie.“

Ryan Getzlaf, kapitán Ducks: „Niekedy sa puky odrážajú vo váš prospech, inokedy v prospech súpera. Taký je hokej v play-off. My však musíme pokračovať v práci. Prehrali sme oba domáce zápasy, takže sa musíme poriadne sústrediť na ten tretí.“