24. 04.
25. 04.
«

Tatar sa tešil z výhry, Chárovci druhý zápas v Tampe prehrali

V pondelok sa z vyrovnania stavu série tešila Tampa Bay, ktorá porazila Boston 4:2. Na západe sa hral vyrovnaný duel San Jose a Vegas, ktorý vyhral nováčik NHL. V akcii sme videli okrem Zdena Cháru aj Tomáša Tatara.

Východná konferencia

TAMPA BAY – BOSTON 4:2 (stav série: 1-1)

Brayden Point strelil gól do prázdnej brány a predtým nazbieral tri asistencie, aby pomohol Tampe Bay k víťazstvu 4:2 nad Bostonom v druhom zápase série druhého kola. K vyrovnaniu stavu na 1:1 pomohlo aj to, že domáci zvládli obmedziť silu prvého útoku Bruins. Point sa pritom stal najmladším hráčom v tímovej histórii so štyrmi bodmi v zápase play-off (22 rokov, 48 dní). Pred ním ich nazbierali len Tyler Johnson a Vinny Lecavalier. Andrej Vasilevskij čelil iba 20 strelám, kým na Tuukku Raska smerovalo o desať striel viac. Prekonali ho Yanni Gourde, Ondřej Palát a Johnson, ktorý s 24. gólom v kariére play-off vyrovnal na treťom mieste klubového poradia Lecavaliera. Lightning viedli 1:0, keď sa presadil prvý „Medveď“ Charlie McAvoy. Aj druhý gól hostí strelil obranca. Za stavu 1:3 to bol v závere tretej dvadsaťminútovky Torey Krug. Brad Marchand asistoval pri oboch góloch. Bruins nevyužili v prvej tretine dlhú presilovku o dvoch hráčov. Tretí zápas budú hostiť už oni. Odohrá sa v stredu.

Kapitán Zdeno Chára v pondelok odohral svoj 111. zápas play-off v drese Bostonu, čím vyrovnal na štvrtom mieste klubového poradia Ricka Middletona. V akcii strávil 25 minút a 33 sekúnd. Pripísal si plusový bod, jednu strelu na bránu a štyri bloky.

Palátov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. T. Johnson, 2. B. Point, 3. R. Callahan (všetci TBL)

Jon Cooper, tréner Lightning: „Bavili sme sa o tom, že bude dôležité ujať sa vedenia a nechať ich, nech sa snažia dohnať stratu. Myslím si, že to, že sme sa dostali do vedenia, bolo veľmi dôležité. Nanešťastie sme oň hneď prišli, ale dokázali sme sa dostať do vedenia aj druhýkrát. Musíte ich donútiť, aby vás dobiehali, aby boli nútení tlačiť. Dnes sa nám to podarilo.“

Charlie McAvoy, obranca Bruins: „Vedeli sme, že dnes podajú svoj najlepší výkon. Nechcete prehrať oba domáce zápasy, a tak hrali lepšie. My sme mali záblesky dobrej hry, ale oni nás tlačili. Ak by sme aj my podali náš najlepší výkon, tak by sme boli schopní sa im vyrovnať. Musíme teraz napraviť tie zlé veci a preniesť tie dobré do tretieho zápasu. “

SAN JOSE – VEGAS 3:4 PP (stav série: 1-2)

William Karlsson skóroval z rýchleho protiútoku v deviatej minúte nadstaveného času, aby Vegas uspelo 4:3 v treťom zápase série druhého kola proti San Jose. Švédsky útočník si z duelu odniesol aj asistenciu. K opätovnému vedeniu v sérii pomohli aj tri góly z druhej tretiny, ktoré po sebe strelili v rozmedzí necelých piatich minút Colin Miller, trojbodový Jonathan Marchessault a dvojbodový Reilly Smith. Ten bodoval v šiestom zápase po sebe. Marc-Andre Fleury kryl 39 striel a recept na neho našli Timo Meier, ktorý otváral v druhej tretine skóre zápasu, ako aj Evander Kane a Tomáš Hertl, ktorí ho v tretej tretine vyrovnali. Český útočník vynútil predĺženie minútu a 57 sekúnd pred koncom normálneho hracieho času. Martin Jones predviedol 29 zákrokov. Zápas mohol v úvode predĺženia rozhodnúť Logan Couture, ale o gól ho okradol skvelým zákrokom Fleury.

Kým zo zostavy Sharks pre zranenie dolnej časti tela vypadol Joonas Donskoi, do zostavy Golden Knights sa vrátil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý na ľade strávil 12 minút a 57 sekúnd. Nebodoval, ale pripísal si jednu strelu na bránu a jeden bodyček. Štvrtý zápas série sa odohrá opäť v Kalifornii a na pláne je v stredu.

Karlssonov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. M. Fleury (VGK), 2. W. Karlsson (VGK), 3. T. Hertl (SJS)

Gerard Gallant, tréner Golden Knights: „Bol to ťažký, bojovný zápas medzi dvoma veľmi dobrými tímami. Trochu sme boli sklamaní, že sme prišli o dvojgólové vedenie v tretej tretine. Povedali sme si však, že v predĺžení tento zápas vyhráme. Myslím si, že sme dobre bojovali a že sme mali aj dobré šance pri tých dvoch presilovkách.“

Peter DeBoer, tréner Sharks: „Po bezgólovej prvej tretine sme sa potrebovali ujať vedenia. V celej sérii sme doháňali stratu. Dokonca aj keď máme dobrý začiatok tak ako dnes, Fleury zavrie dvere a nájde spôsob, ako im dať čas, aby sa rozbehli. To sa stalo aj dnes.“