29. 03.
30. 03.
«

Mihálik zaznamenal prvý bod v kariére, Halák vyhral

V nedeľu bolo na programe sedem stretnutí kanadsko-americkej NHL, v ktorých sa predstavilo osem slovenských hokejistov. Do kanadského bodovania sa zapísal len Vladimír Mihálik. Jaroslav Halák vychytal víťazstvo, Peter Budaj prehral.

Prvý zápas dňa sa odohral v Montreale, ktorý na domácom ľade privítal Floridu. V tomto stretnutí na seba narazili dvaja Slováci - Jaroslav Halák a Richard Zedník. Slovenský útočník Panthers odohral v stretnutí 15 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Haláka otestoval dvoma strelami, no tie, ako aj ďalších 28, slovenský brankár kryl. Halák čelil celkovo 35 strelám, z ktorých inkasoval 5 gólov. V samostatných nájazdoch gól neinkasoval a víťazstve Montrealu 6:5 rozhodol v tretej sérii Andrei Markov.

Atlanta doma privítala Tampu Bay a v stretnutí nebolo núdzu o slovenských obrancov. Zo slovenskej trojice sa bodovo presadil Vladimír Mihálik, ktorý vo svojom piatom stretnutí v NHL zaknihoval svoj premierový bod, keď v 59. minúte zaznamenal asistenciu pri góle Ryana Malonea. Ten posielal Lightning do vedenia 4:0, ktorá v poslednej minúte zápasu upravil domáci Christiansen na 1:4. V zostave víťazného tímu nechýbal ani Andrej Meszároš, ktorý odohral 25 minút a 38 sekúnd. Do štatistík si pripísal plusový bod. Jednu mínusku si z duelu odniesol domáci Boris Valábik, ktorý v stretnutí odohral 15 minút.

Colorado doma privítalo Minnesotu, ktorá vďaka dvom gólom Owena Nolana z prvej tretiny a 33 zákrokom Niklasa Backstroma porazila Avalanche 2:0. Peter Budaj inkasoval góly v 8. a 11. minúte. Okrem toho zaznamenal 35 úspešných zákrokov, no jeho spoluhráčom sa nepodarilo streliť ani jeden gól. Marek Svatoš odohral necelých 14 minút a okrem jednej strely zaznamenal aj štyri trestné minúty.

Vancouver na domácom ľade nestačil na Dallas a prehral aj napriek tomu, že vyhrával 2:0. Dallasu sa ešte v prvej tretine podarilo znížiť a v druhej tretine vyrovnal Ribeiro. Stav 2:2 sa už nemenil a o víťazovi sa muselo rozhodnúť v samostatných nájazdoch. Ten víťazný premenil James Neal. Nájazdy zahajoval Pavol Demitra, ktorý nebol úspešný. Nebodoval ani v normálnej hracej dobe. V zápase odohral viac ako 21 a pol minúty a odniesol si z neho 4 strely a jeden mínusový bod.