30. 03.
«

Reprezentácia

Kanada získala zlato po víťazstve 5:1

Juniorská reprezentácia Kanady sa stala celkovým víťazom majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov, keď v pondelkovom finále porazila reprezentáciu Švédska 5:1.

Kanada - Švédsko 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 1. Subban (Eberle, Hodgson), 25. Esposito (Di Domenico, Tavares), 41. Hodgson (Ellis), 59. Eberle (Cormier), 60. Hodgson (Eberle) - 49. Andersson (Svensson-Pääjärvi)
Strely na bránu: 31:40 (13:12, 8:16, 10:12), Vylúčenia: 9:7, Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0:0, Divákov: 20 380

Finálový zápas sledovalo rekordných 20 380 divákov, ktorí v ottawskej Scotiabank Place vytvorili skvelú atmosféru. Domáci fanúšikovia sa dočkali piateho titulu svojho tímu v rade, ktorý v repríze minuloročného finále zdolal Švédsko. Brankár Kanady Dustin Tokarski si šetril dôležité zákroky na finále, v ktorom predviedol 39 úspešných zákrokov.

Skóre stretnutia otvoril už v prvej minúte Subban, ktorý využil na skórovanie presilovú hru. Kanaďania pokračovali v tlaku, no švédski tím viackrát podržal brankár Markstrom. Ku koncu prvej tretiny mu pomohla aj tyčka. Jeho spoluhráči sa postupne dostávali do zápasu.

V 25. minúte opäť domáce publikum jasalo, keď sa strelecky presadil Esposito a zvýšil na 2:0. V druhej tretine už viac gólov nepadlo. Švédi sa snažili o zníženie a najbližšie k tomu mal Karlsson, ktorý však trafil len hornú tyč.

Najviac gólov padlo v tretej tretine, ktorý kanada vyhrala pomerom 3:1. Najskôr sa presadil domáci Hodgson a vyzeralo to tak, že je rozhodnuté. Švédi sa však snažili o zníženie a svoj nápor premenili na gól v 49. minúte, kedy sa presadil Andersson. V závere „tri korunky“ odvolali brankára a Kanaďania stihli streliť ešte dva góly. Presadili sa Eberle a Hodgson.