20. 04.
21. 04.
«

Canadiens ukončili víťaznú sériu Detroitu

V poslednom zápase pred prestávkou si v stredu zmerali sily Montreal a Detroit. Z víťazstva 7:2 sa tešili hráči Canadiens, ktorí ukončili víťaznú sériu Red Wings na siedmich zápasoch.

Montreal do prestávky vstúpil s hladným víťazstvom nad najlepším tímom NHL, ktorý v Bell Centre hral akoby už preňho voľno začalo pred stretnutím. David Desharnais (9) zaznamenal dva góly a jednu asistenciu, aby doviedol Canadiens k druhému víťazstvu v rade. Alejex Jemelin vsietil svoj prvý gól v NHL a okrem neho a Desharnaisa prekonali v prvej tretine Jimmyho Howarda, ktorý v nej čelil 12 strelám, Rene Bourque (15) a Tomáš Plekanec (10). Od druhej dvadsaťminútovky stál v bráne Red Wings Ty Conklin (10 zákrokov), ktorý inkasoval dva góly z prvých dvoch striel. Prekonali ho Max Pacioretty (17) a Desharnais predtým, ako sa na rozdiel štyroch gólov podarilo v úvode tretej časti zápasu znížiť dvoma gólmi Jiřímu Hudlerovi (15). Bodku za stretnutím však dal hráč domáceho tímu. Erik Cole v 59. minúte uzavrel stav zápasu na 7:2. Carey Price zastavil 25 striel a jeho tím sa posunul na 11. miesto vo Východnej konferencii.

„Z tohto zápasu si nepozriem žiadne video, vôbec žiadne. Pôjdem si dať drink. Skutočne je to to, čo pôjdem urobiť,“ povedal tréner Detroitu Mike Babcock, ktorý sa musel v zápase zaobísť bez chorého Nicklasa Lidstroma, ktorý ukončil svoj „železnú“ sériu na 213 dueloch. „Nick je skvelý hráč, ale nemyslím si, že má toto niečo dočinenia s Nickom.“

„Myslím, že ste trochu prekvapení. Detroit nedostáva tak často toľko gólov, takže sme ich trochu zaskočili, vyslali veľa pukov na bránu hneď v úvode a to prinieslo svoje ovocie,“ povedal útočník Montrealu Rene Bourque