29. 03.
30. 03.
«

Diabli vyhrali 4:1 a vyrovnali stav série

V utorok sa odohral len jeden zápas, v ktorom si zmerali sily hráči Philadelphie a New Jersey. V druhom zápase semifinálovej série Východnej konferencie sa z víťazstva 4:1 tešili Devils, ktorým sa podarilo vyrovnať stav série na 1:1.

Philadelphia Flyers – New Jersey Devils 1:4 (stav série: 1-1)
New Jersey vstupovalo do druhého zápasu série bez svojho najproduktívnejšieho hráča zo základnej časti. Ani absencia Iľju Kovaľčuka, ktorého trápi zranenie dolnej časti tela, však nakoniec nebola veľkou katastrofou. Vystúpili totiž iní hráči, tak ako je to v play-off bežné. Jedným z nich bol obranca Adam Larsson, ktorý sledoval prvý zápas len z tribúny. Devätnásťročný nováčik v druhom dostal šancu hrať, keď sa obranca Peter Harrold núdzovo presunul do útoku, a hneď pomohol tímu k výhre 4:1 svojím debutovým gólom v play-off. V úvode tretej tretiny ním vyrovnával na 1:1. Po ňom sa presadili David Clarkson (1), Travis Zajac (5) a Bryce Salvador (1), ktorý dal bodku za duelom strelou do prázdnej brány. Martin Brodeur zneškodnil 19 striel, pričom ako jediný ho v tretej minúte prekonal Matt Read (3). Veľmi dobrý výkon podal aj Iľja Bryzgalov, ktorý zaknihoval 31 zákrokov a viackrát podržal svoj tím. Udržať tesné vedenia však bez podpory spoluhráčov nedokázal. Devils si pred ním v podstate robili čo chceli a jediným problémom pre nich bolo, že až do tretej dvadsaťminútovky nedokázali streliť gól. Najdominantnejší boli v druhej tretine, v ktorej prestrieľali Flyers pomerom 12:2. A to v nej domáci hrali dve presilovky. Teraz sa séria presťahuje z Philadelphie do Newarku, kde sa tretí zápas odohrá vo štvrtok.

Vyrok Peter DeBoer, tréner Devils: „Nepociťoval som frustráciu. Boli sme spokojní s tým, ako sme hrali v prvých dvoch tretinách. Bola to len otázka toho, aby si sme udržali rovnakú hru aj v tretej tretine. A góly nakoniec prišli. Vedel som, že by sme mohli byť lepší ako v prvom zápase. Vedeli sme, že ak dnes prehráme, nebude to pre nás vyzerať ružovo.“

Peter Laviolette, tréner Flyers: „Bryzgalov bol dnes fenomenálny, no musíme robiť lepšiu robotu pred ním. Nekorčuľovali sme spôsobom, akým bolo potrebné, no nemyslím si, že to bolo spôsobené tým, že sme sa spoliehali, že nám vychytá víťazstvo.“