02:30info
«

Diabli vyhrali 4:1 a vyrovnali stav série

Jozef Struhár  |  02.05.2012
V utorok sa odohral len jeden zápas, v ktorom si zmerali sily hráči Philadelphie a New Jersey. V druhom zápase semifinálovej série Východnej konferencie sa z víťazstva 4:1 tešili Devils, ktorým sa podarilo vyrovnať stav série na 1:1.

Philadelphia Flyers – New Jersey Devils 1:4 (stav série: 1-1)
New Jersey vstupovalo do druhého zápasu série bez svojho najproduktívnejšieho hráča zo základnej časti. Ani absencia Iľju Kovaľčuka, ktorého trápi zranenie dolnej časti tela, však nakoniec nebola veľkou katastrofou. Vystúpili totiž iní hráči, tak ako je to v play-off bežné. Jedným z nich bol obranca Adam Larsson, ktorý sledoval prvý zápas len z tribúny. Devätnásťročný nováčik v druhom dostal šancu hrať, keď sa obranca Peter Harrold núdzovo presunul do útoku, a hneď pomohol tímu k výhre 4:1 svojím debutovým gólom v play-off. V úvode tretej tretiny ním vyrovnával na 1:1. Po ňom sa presadili David Clarkson (1), Travis Zajac (5) a Bryce Salvador (1), ktorý dal bodku za duelom strelou do prázdnej brány. Martin Brodeur zneškodnil 19 striel, pričom ako jediný ho v tretej minúte prekonal Matt Read (3). Veľmi dobrý výkon podal aj Iľja Bryzgalov, ktorý zaknihoval 31 zákrokov a viackrát podržal svoj tím. Udržať tesné vedenia však bez podpory spoluhráčov nedokázal. Devils si pred ním v podstate robili čo chceli a jediným problémom pre nich bolo, že až do tretej dvadsaťminútovky nedokázali streliť gól. Najdominantnejší boli v druhej tretine, v ktorej prestrieľali Flyers pomerom 12:2. A to v nej domáci hrali dve presilovky. Teraz sa séria presťahuje z Philadelphie do Newarku, kde sa tretí zápas odohrá vo štvrtok.

Vyrok Peter DeBoer, tréner Devils: „Nepociťoval som frustráciu. Boli sme spokojní s tým, ako sme hrali v prvých dvoch tretinách. Bola to len otázka toho, aby si sme udržali rovnakú hru aj v tretej tretine. A góly nakoniec prišli. Vedel som, že by sme mohli byť lepší ako v prvom zápase. Vedeli sme, že ak dnes prehráme, nebude to pre nás vyzerať ružovo.“

Peter Laviolette, tréner Flyers: „Bryzgalov bol dnes fenomenálny, no musíme robiť lepšiu robotu pred ním. Nekorčuľovali sme spôsobom, akým bolo potrebné, no nemyslím si, že to bolo spôsobené tým, že sme sa spoliehali, že nám vychytá víťazstvo.“

HVIEZDY VEČERA:
1. David Clarkson (NJD), 2. Adam Larsson (NJD), 3. Martin Brodeur (NJD) Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (17) Komentáre k článku (17)
Miska98 Ignorovať02. 05. 2012 06:34
Výborne, som na Diablov pyšná.
devilss 02. 05. 2012 06:48
Pekne!Devils tento večer jednoznačne lepší team.Dúfam že potiahnu dve víťazstvá v rade doma a potom jedno a postúpia ďalej.Verím im . LET´S GO DEVILS!
Patres Ignorovať02. 05. 2012 08:29
asi najhorší výkon v PO zo strany Flyers, možno ešte horší ako keď prehrali s Pens 3:10 či koľko to bolo...1 zápas sa ešte dá, ale keď ich bude viac, tak to nebude dobré, snáď sa po tejto katastrofe zas naštartujú. Bryz ich držal dlho, ale potom v tretej tretine to už nevyšlo, obrana bola jalová, Jersey robilo v útočnom pásme čo sa im chcelo...
kovalchuk Ignorovať02. 05. 2012 15:53
a jak setci hovorili ze flyers v pohode zvladnu seriu
slovakflyer Ignorovať02. 05. 2012 16:45
je to len jeden zapas zas prispevky ako pri pens jak nam dali 10 kusov a uz to vsetci videli na jasny obrat vazne nemusim uvidi sa jak to bude dalej, vcera hrali katastrofalne ale nemyslim si ze tak bude aj dalej
kovy 02. 05. 2012 17:54
ten Simmonds to je taky chudak D boze to je moc
Tulo Ignorovať02. 05. 2012 18:18
no som rad ze diabli vyhrali, philadelphiu nemam rad trosku ot ale chcel by som sa spytat ci niekto nevie kolko stoji v priemere listok na nhl zapas?
D&M Ignorovať02. 05. 2012 18:35
rozne no záleží kam ideš v Toronte najviac...najlacnejšia v STL či PHX. V SJS tuším že okolo 25e 30e
cualcuier Ignorovať02. 05. 2012 18:41
Jake Ignorovať02. 05. 2012 18:56
priemer je 90€ tuším, v Toronte vraj nad 300
paciente Ignorovať02. 05. 2012 18:56
keby si chcel ísť zajtra na devils, tak do prvého radu, sekcia 15, 12te sedadlo, 410 dolárov.. ale viem, že normálne počas sezóny to je okolo 30-40 usd.. toto je dosť hardcore, je to playoff a deň pred zápasom zháňaš..
D&M Ignorovať02. 05. 2012 19:06
tie cenny sú šialené ale Jake myslím že Toronto má priemerne cenu okolo 35-40euro nie 300...no treba brať aj to že tam sú úplne iné platy ako u nás a ten hokej naozaj stojí za to
Jake Ignorovať02. 05. 2012 19:38
priznám sa, že neviem, len som to niekde čítal ... môže byť že to je cena pre playoff. Inak, 35-40 v Kanade? nemyslím, ved okolo 10e stoji v Steelke počas sezony
cualcuier Ignorovať02. 05. 2012 19:48
cualcuier Ignorovať02. 05. 2012 19:50
daliver13 Ignorovať03. 05. 2012 03:43
tak na treti zapas devils su momentalne este volne listky v cene od 106 do 445 USD
Martin_Brodeur_30 Ignorovať02. 05. 2012 20:33
Devs hrali velmi podarený hokej v 2. a 3. tretine. Bolo len otázkou času , kedy padne gol/y. Teraz sa seria sťahuje do Newarku , dúfam, že to neodfláknu. Inak , oplatilo sa dnes privstať , v piatok sa dufam zobudim tiez.