20. 04.
21. 04.
«

Tučniaci povedali sérii STOP!

Keď už to vyzeralo na desiatu prehru za sebou, Mario Lemieux ikázal, že hokej hrať ešte vie. Nestarnucí Mario v stretnutí zaznamenal päť bodov. Darilo sa aj slovenským zástupcom v zápase.

Peter Bondra strelil jeden gól, Marián Hossa a Žigo Pálffy zaznamenali po dvoch asistenciách. Najviac odohral Marián Hossa, ktorý na ľade strávil 23 minút a na brankára Pens vystrelil štyrikrát. Strávil pri tom aj dve minúty na trestnej lavici. Bodovo sa nepresadil iba Ronald Petrovický, ktorý odohral takmer 15 minút.

Stretnutia sa vyvíjalo celkom jasne a už po desiatich minútach vyhrávala Atlanta 4:0. Všetci už iba čakali aký vysokým rozdielom prehrá Pittsburgh desiaty zápas za sebou. Prišla však 11. minúta a skvelý Mario Lemieux, ktorý naštartoval gólom mašinu s menom Pittsburgh Penguins. Ešte v prvej tretine Lemieux znižoval na 4:2.

V druhej tretine sa už dostalo aj na zvrat v stretnutí. Sergei Gonchar strelil dva góly a bolo vyrovnané 4:4. Na góly znamenajúce vedenie 5:4 a 6:4 prihrával Žigo Pálffy. V 55. minúte po góle Leclaira vyhrávali tučniaci už 7:4, ale o zníženie sa postaral Kozlov, ktorý upravil na konečných 7:5.

Deväť gólov padlo v presilových hrách, stretnutie videlo 14 009 divákov v Melllon Arene. Atlanta bola v zápase aktívnejšia, ale brankár Caron bol proti. Na počet striel Thrashers vyhrali 35:30.

"Konečne to prišlo," tešil sa po zápase Mario Lemieux, ktorý dodal: "To čakanie na prvé víťazstvo bolo skutočne frustrujúce a aj dnes sme začali katastrofálne. Našťastie sme to dokázali zlomiť."