20. 04.
21. 04.
«

Príprava: Budaj neinkasoval, Pánik asistoval

V piatok sa odohralo šesť prípravných zápasov, v ktorých do akcie zasiahli aj štyria Slováci. Chytali obaja brankári a do bodovania sa zapísal len Richard Pánik.

V St. Louis sa stretli dvaja Slováci a hoci Richard Pánik Jaroslava Haláka neprekonal, zaznamenal asistenciu a pomohol tak Tampe Bay k výhre 4:3. Halák odchytal celý zápas a z 23 striel ho prekonali Sergejev, Connolly, Palát a Labrie. Filppula zaznamenal tri asistencie. Pánik svojho krajana ohrozil jednou strelou počas 19 minút a 18 sekúnd, ktoré strávil na ľade. Z hráčov Blues sa do čierneho trafili Steen, Locke a Oshie.

Canadiens potešili svojich fanúšikov v Quebec City, keď v prvej tretine strelili štyri góly a zápas proti Caroline doviedli do víťazného konca. K výhre 6:0 pomohli aj brankári Peter Budaj a Dustin Tokarski, ktorí neinkasoval ani jeden gól. Predovšetkým slovenský brankár chytal znamenito a zneškodnil 16 striel. Z ich spoluhráčov sa z gólov tešili Pateryn, Galchenyuk, Desharnais, Bournival, Subban a Pacioretty. Všetky gól inkasoval Cam Ward, ktorému veľmi nepomohla obrana. V drese Hurricanes nechýbal Andrej Sekera.

Dallas si v San Antoniu poradil s Floridou pomerom 4:1. Víťazný gól strelil Roussel, ku ktorému s ana streleckej listine pripojili Goligoski, Sceviour a Mueller. Čestný úspech Panthers zaknihoval Gilbert. Tomáš Kopecký nehral.

Toews uspel v samostatných nájazdoch ako jediný a vďaka tomu Chicago zdolalo Washington 5:4. Olsen, Morin, Winchester a Bollig sa presadili v normálnej hracej dobe a Raanta zneškodnil 26 striel. Prekonali ho Backstrom, Wilson, Fehr a Ovečkin.

O'Reilly vynútil predĺženie, v ktorom rozhodol o výhre Colorada 4:3 nad Los Angeles. K dvom bodom pridal aj asistenciu, kým z jeho spoluhráčov sa presadili aj Benoit a Downie. Duchene zaznamenal tri asistencie. Góly Kings mali na svedomí Williams, Shore a King. Los Angeles prehralo tretí prípravný zápas zo štyroch.

Anaheim vyhral svoj tretí zápas v príprave a vďaka gólu Lovejoya z tretej minúty predĺženia porazil San Jose 3:2. Strelecky sa presadili aj Perry a Etem, ktorý nedohral duel po kolízii s Torresom. Ten takisto zamieril do šatne. Z hráčov Sharks sa do čierneho trafili Hertl a Kennedy. Fasth prispel k výhre 24 zákrokmi, kým Niemi zaznamenal 29 zásahov,. Obaja odchytali celý zápas.