20. 04.
21. 04.
«

Pánik strelil gól, ako sa darilo Chárovi a Hrivíkovi? (príprava)

V utorok sme sa konečne dočkali prvého slovenského bodu v príprave. Zaznamenal ho Richard Pánik, ktorý pomohol k výhre gólom. V akcii sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci.

Richard Pánik sa dočkal bodu vo svojom štvrtom prípravnom zápase a gólom do horného rohu brány Jimmyho Howarda prispel k víťazstvu Chicaga 6:1 nad Detroitom. O góly Blackhawks sa postaralo šesť rôznych hráčov. Okrem martinského rodáka aj Ryan Hartman, Vinnie Hinostroza, Nick Schmaltz, Alexandre Fortin a Artem Anisimov. Do hry sa vrátil aj Duncan Keith, ktorý si pripísal dve asistencie. Corey Crawford z ôsmich striel neinkasoval, Scotta Darlinga z desiatich prekonal Louis-Marc Aubry. Howard odchytal celý zápas a urobil 26 zákrokov. Pánik ho ohrozil raz, pričom odohral 14 minút. Duel opustil aj s plusovým bodom a dvoma trestnými minútami.

Dve trestné minúty si pripísal aj Zdeno Chára, ktorý odohral v Quebec City svoj prvý prípravný zápas po Svetovom pohári. Boston v ňom viedol 2:0 a 3:2, no nakoniec podľahol Montrealu 3:4. Na góly Ryana Spoonera a Christiana Ehrhoffa odpovedali Jeff Petry a Artturi Lehkonen. Po Austinovi Czarnikovi sa zase presadili Alex Galchenyuk a Daniel Carr. Al Montoya pomohol k výhre 23 zákrokmi, Tuukka Rask ich urobil 22. David Krejčí a David Backes si pripísali po dve asistencie a boli medzi hviezdami duelu.

Súboj dvoch newyorských tímov rozhodlo predĺženie, v ktorom John Bailey rozhodol o výhre Islanders 3:2. V normálnej hracej dobe sa dvakrát presadil Cal Clutterbuck a J-F Berube si pripísal asistenciu a 23 zákrokov. Z hráčov Rangers ho prekonali Chris Kreider a Nicklas Jensen. Antti Raanta čelil 42 strelám. Na ľade nechýbal ani Marek Hrivík, ktorý odohral deväť a pol minúty so 44% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Z. Chára (BOS)   0 0 0   2
M. Hrivík (NYR) 09:26 0 0 0 0 0 0 0
R. Pánik (CHI) 14:08 1 0 1 +1 2 1

Edmonton vyhral, Toronto prehralo

Edmonton bez Andreja Sekeru porazil Anaheim tesne 2:1. Rozhodol o tom Mark Letestu, ktorý zužitkoval prihrávku Patricka Maroona. Ten sa proti svojmu niekdajšiemu tímu presadil aj strelecky. Cam Talbot čelil 26 strelám, z ktorých na neho našiel recept len Nick Sörensen. Celý zápas za Ducks odchytal John Gibson, ktorý mal viac práce a urobil 35 zákrokov.

Bobby Ryan strelil presilovkový gól 21 sekúnd po začiatku predĺženia, aby Ottawa vyhrala v Saskatoone nad Torontom 3:2. Derick Brassard a Matt Puempel tiež pomohli k výhre gólmi, kým Frederik Andersen zastavil 12 striel z 13 a Antoine Bibeau dve zo štyroch. V bráne Senators stál Craig Anderson, ktorého z 33 striel prekonali Byron Froese a Kasperi Kapanen. Martin Marinčin nehral.

Po nadstavenom čase uspeli aj Columbus a Dallas

Columbus prišiel o dvojgólové vedenie, ktoré vytvorili Oliver Bjorkstrand a Zach Werenski, no v predĺžení všetko napravil William Karlsson, ktorý rozhodol o výhre 3:2 nad Nashvillom. Anton Forsberg z 21 striel neinkasoval, Joonasa Korpisala zo siedmich prekonali P.K. Subban a Viktor Arvidsson. Pekka Rinne inkasoval tri góly z 23 striel.

Paul Thompson poslal Floridu v tretej tretine do vedenia, no Patrick Eaves stav vyrovnal. Jeho spoluhráč Denis Gurianov následne uspel v nájazdoch, aby rozhodol o výhre Dallasu 2:1. Antti Niemi pomohol k triumfu 27 zákrokmi, James Reimer ich urobili 34.

Varlamov a Lehner vychytali čisté kontá

Semion Varlamov zneškodnil všetkých 30 striel, aby doviedol Colorado k výhre 2:0 nad Minnesotou. O góly sa v druhej tretine postarali Chris Bigras a Carl Söderberg, ktorí prekonali Darcyho Kuempera z 15 striel. Tretiu tretinu odchytal v bráne Wild Alex Stalock, ktorý čelil len štyrom strelám.

Rovnakým pomerom sa skončil aj zápas, ktorý sa konal v michiganskom meste Marquette. Z výhry sa tešilo Buffalo, ktoré porazilo Carolinu vďaka 28 zákrokom Robina Lehnera a gólom Nicolasa Deslauriersa a Sama Reinharta. Cam Ward opustil duel s 25 zákrokmi.