29. 03.
30. 03.
«

Capitals zničili Bruins, Chára bodoval a aj sa bil

V pondelok boli na programe tri zápasy, z ktorých v dvoch sa predstavili slovenskí hokejisti. Zdeno Chára opäť bodovala, no jeho tím dostal poriadny debakel od hráčov Caps.

Washington v nočnom zápase dokonale obšťastňoval svojich fanúšikov. Na domácom ľade sa hráčom Capitals podarilo znemožniť hráčov Bostonu. Washington viedol po prvej tretine 6:0 a keby sa s vedením neuspokojil, mohol byť gólový rozdiel vyšší ako pri konečnom stave 10:2. Washingtonu sa darilo a konečne sa rozbehol aj Alexander Ovechkin. Ruský útočník strelil v priebehu prvej tretine hetrik a pridal aj dve asistencie. Na svojom konte má už 52 gólov. Milan Jurčina nebodoval, no do štatistík si pripísal 3 plusové body. Na druhej strane sa do bodovania zapísal Zdeno Chára, ktorý v zápase odohral len necelých 20 minút. Slovenský obranca zaznamenal asistenciu a deväť trestných minút. V 7. minúte sa pobil s domácim bitkárom Donaldom Brashearom. Za Caps v noci chytal Cristobal Huet, ten však odchytal len dve tretiny, pretože utrpel zranenie chrbta.

Anaheim sa v noci stretol s Ottawou a v zápase hranom pred domácimi divákmi sa Ducks dočkali víťazstva 3:1. Už po prvej tretine viedli 2:1 a tretí gól pridal v tretej tretine Scott Niedermayer. Obranca Sens Andrej Meszároš odohral 21 a pol minúty a do štatistík si pripísal jednu strelu. Jean-Sebastien Giguere zaznamenal 24 zákrokov v ceste za ďalším víťazstvom. Ducks vyhrali už šiesty zápas v rade.

Zdeno Chára (BOS) 19:38 0 1 1 0 1 9
Milan Jurčina (WAS) 16:11 0 0 0 +3 2 0
Andrej Meszároš (OTT) 21:22 0 0 0 0 1 0