29. 03.
30. 03.
«

Petrovického hattrick ukončil trápenie Thrashers

V štyroch nočných zápasoch sa predstavilo sedem slovenských hokejistov. Štyria sa zapísali do kanadského bodovania. Najvýraznejším spôsobom Ronald Petrovický, ktorý zaznamenal svoj prvý hattrick v kariére a pomohol ním pretrhnúť Atlante šnúru piatich zápasov bez výhry.

Ronald Petrovický zaznamenal hattrick
Slovenský hokejista Ronald Petrovický sa stal hlavným strojcom výhry Atlanty Thrashers v piatkovom stretnutí s Columbusom Blue Jackets, keď zaznamenal svoj prvý hattrick v kariére NHL. Thrashers vďaka jeho hattricku dokázali zvíťaziť po piatich zápasoch a na výhre 5:2 sa podieľal aj Marián Hossa, ktorý asistoval na prvý gól Atlanty. Petrovický sa stal prvou hviezdou zápasu. Prvé dva góly strelil v druhej tretine v rozmedzí dvoch minút. tretí pridal v závere zápasu, v 59. minúte a trafil ho do prázdnej brány Columbusu.

Andrej Meszároš strelil svoj prvý gól v NHL
V stretnutí Vancouveru Canucks s Ottawou Senators sa do štatistík zapísal aj slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý v 46. minúte svojím prvým gólom v NHL priniesol Ottawe aspoň predĺženie. V predĺžení sa nerozhodla a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich bol úspešnejší tím zo západu kanady, ktorý vyhral vďaka víťaznému nájazdu Sedina nad Ottawou 3:2 po samostatných nájazdoch. Zdeno Chára nastúpil v zápase po jedno zápasovom dištance. Odohral 33. minút a zaznamenal 4 strely na bránu. Celkovo si však do štatistík pripísal aj dve trestné minúty a jeden mínusový bod.

Svatoš prihrával na dva góly, Budaj bol na striedačke
New Jersey Devils hostilo na východe krajiny Colorado Avalanche. V bráne Colorada nastúpil opäť kazachstanský brankár Vitalij Kolesnikov. Prvýkrát v sezóne bola jednotka Avalanche David Aebischer na tribúne. Náš brankár, Peter Budaj strávil zápas na striedačke. V zápase sa darilo slovenskému útočníkovi Marekovi Svatošovi, ktorý si do kanadského bodovania pripísal dva body za dve asistencie. Colorado prehrávalo po prvej tretine už 3:0, ale napokon zápas vyhralo 4:3 po samostatných nájazdoch. Nájazd Mareka Svatoša Brodeur chytil. Rozhodnutie prišlo až v šiestom kole, keď bol úspešný Antti Laaksonen. Kolesnikov ukázal, že mu samostatné nájazdy nerobia problém. Nedostal v nich ani jeden gól.