21. 04.
«

Reprezentácia

MS 2017: Kanada naďalej bezchybná, Nóri potrápili Čechov + video

V štyroch štvrtkových zápasoch MS 2017 potvrdili úlohu favorita Rusko, Švédsko, Česko i Kanada, ktorá ako jediná ešte nestratila ani bod. Prvé tri uvedené tímy vyhrali na nulu, no Česi na to potrebovali až predĺženie.

Slovenskí hokejisti majú dva dni voľna a v sobotu ich čaká piaty zápas na turnaji proti Rusku.

Skupina A

Rusko – Dánsko 3:0 (0:0 ,3:0, 0:0)
Góly: 36. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 36. Plotnikov (Andronov, Telegin), 37. Gusev (Šipačov, Dadonov)

Rusi nevedeli vyše polovicu zápasu prekonať Georga Sørensena, no od 36. minúty ho prekonal trikrát za 70 sekúnd a rozhodli o svojom triumfe 3:0 nad Dánskom. Bogdan Kiselevič a Sergej Plotnikov skórovalo v rozmedzí 18 sekúnd, tretí gól pridal Nikita Gusev. Andrej Vasilevskij mal pomerne veľa práce a na čisté konto potreboval urobiť 21 zákrokov. Rusko sa vrátilo na čelo skupiny so stratou jediného bodu na turnaji a najvyšším počtom strelených gólov (21).

Zostava Ruska: : Vasilevskij (Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov (C), Provorov, Mironov, Zub – Telegin, Andronov (A), Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Namestnikov, Gusev – Plotnikov, Tkačov

Zostava Dánska: : Sørensen (Nielsen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer

Švédsko – Lotyšsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Landeskog (Rask, Lindholm), 57. Lindholm (Rask)

Eddie Läck chytil všetkých 19 striel, z toho 11 v tretej tretine a doviedol Švédsko k víťazstvu 2:0 nad Lotyšskom. Rozhodol o ňom už v desiatej minúte duelu Gabriel Landeskog, druhý gól pridal v závere dvojbodový Elias Lindholm. Victor Rask dvakrát asistoval. Elvis Merzlikins zastavil 28 striel, ale nezabránil prvej prehre Lotyšov na turnaji. Inkasovali však najmenej gólov na turnaji (4).
Skupina B
Zostava Švédska: Läck (Fasth) – Strålman, Hedman (A), Holm, Brodin, J. Klingberg, Edler – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Krüger, Söderberg, Omark – Eriksson Ek, W. Nylander, W. Karlsson – J. Lundqvist (C), Nordström, C. Klingberg

Zostava Lotyšska: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, Kulda, Cibuļskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis – Daugavinš, Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts, Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Blugers, Pavlovs, Meija – Razgals

Česko – Nórsko 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 62. Kovář (Pastrňák, Jeřábek)

Lars Haugen dlho držal čisté konto a napokon vychytal Nórsku cenný bod. Inkasoval až z 32. strely v zápase v druhej minúte predĺženia, keď ho prekonal Jan Kovář. Ten rozhodol o vydretej výhre Česka 1:0. Pavel Francouz čelil v celom zápase iba desiatim strelám a zaznamenal shutout.

Zostava Česka: Francouz (Mrázek) – Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek – Jan Kovář (A), Zohorna, Pastrňák – Červenka, Plekanec (A), Voráček (C) – Birner, Řepík, Hanzl – Horák, Radil, Hyka – Vrána

Zostava Nórska: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Johannesen, Bonsaksen, Sörvik – K. A. Olimb, Thoresen (A), M. Olimb (A) – Bastiansen, Röymark, Rosseli Olsen – Martinsen, Forsberg, Reichenberg – Olden, Roest, Karterud – Trettenes

Kanada – Francúzsko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 6. O´Reilly (MacKinnon, Scheifele)(PP), 40. Giroux (Lee)(PP), 43. Vlasic – 10. Dame-Malka (Rech, Ritz), 22. Fleury (da Costa, Auvitu)(PP)

Najviac sa na výhru natrápila suverénna Kanada, ktorá dokonca prehrávala s domácim Francúzskom 1:2. Vrátila sa však do zápasu a po triumfe 3:2 naďalej dominuje šampionátu bez straty bodu. Ryan O´Reilly a Claude Giroux využili presilovky, kým víťazný gól strelil v úvode tretej tretiny Marc-Edouard Vlasic. Chad Johnson čelil 24 strelám, z ktorých ho prekonali Olivier Dame-Malka a Damien Fleury v presilovke. Florian Hardy predviedol 32 zákrokov, z toho 14 v druhej tretine.

Zostava Kanady: Ch. Johnson (Pickard) – Demers, Vlasic (A), de Haan, Lee, Morrissey, Matheson – Duchene, Scheifele, R. O'Reilly (A) – Giroux (C), MacKinnon, Skinner – Couturier, Simmonds, Killorn – B. Schenn, Konecny, Marner – Point

Zostava Francúzska: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille (A), Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Chakiachvili – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A) – Fleury, Treille, T. Da Costa – Bouvet, Douay, Perret – Meunier (C), Claireaux, Ritz – Rech