30. 03.
«

AHL

Týždeň v AHL: Slováci v AHL i ECHL získali po bode, Budaj si vylepšil štatistiky

Minulý týždeň nepatrí medzi tia najlepšie z pohľadu Slovákov v AHL. Korčuliari získali len po bode, čo sa podarilo aj Radovanovi Bondrovi v ECHL. Slovenského muža v maske sme v akcii videli len niekoľko minút.

Slováci v AHL

V akcii sme videli troch slovenských korčuliarov. Všetci traja mali zhodné dve veci – odohrali po dva zápasy a získali po jednom bode. Kým Tomáš Jurčo asistoval, Marko Daňo a Marián Studenič skórovali. Druhý menovaný pritom strelil svoj prvý gól od 12. januára po šiestich bezgólových zápasoch. V posledných siedmich zaznamenal len gól a asistenciu. Jeho bodový priemer klesol na 0,61. Pre porovnanie, Daňo má 0,54 bodu na zápas, Jurčo 0,75.

Z tímov tejto trojice je na tom najlepšie Springfield – je piaty v Atlantickej divízii s trojbodovou stratou na postupovú pozíciu. Binghamton je šiesty v Severnej divízii so šesťbodovou stratou na štvrtú pozíciu. Manitoba je posledná Centrálnej divízii.

Z brankárov bol minulý týždeň v akcii len Peter Budaj z posledného Ontaria. V piatok odchytal posledných 27 minút zápasu, v ktorom vystriedal Cala Petersena. Z desiatich striel kryl deväť, a tak si o trochu zlepšil svoje celkové čísla. Patrik Rybár medzitým po prvýkrát od úvodu sezóny nechytal v troch zápasoch po sebe. Harri Säteri v nich mal 91,4% úspešnosť zákrokov. Grand Rapids zostáva top tímom Centrálnej divízie.

Hráčom týždňa Verhaeghe

Hráčom uplynulého týždňa sa v AHL stal útočník Carter Verhaeghe, ktorý zažil dva vydarené zápasy v drese Syracuse Crunch. Dokopy si v nich pripísal šesť bodov za dva góly a štyri asistencie. Nazbieral aj šesť „plusiek“. V oboch dueloch bol trojbodový – v piatok zaregistroval gól a dve asistencie pri výhre 4:0 nad Uticou, v sobotu s rovnakou bilanciou pomohol k výhre 6:3 nad Clevelandom.

Slováci v ECHL

Jeden bod počas minulého týždňa zaznamenal aj jediný zdravý Slovák v ECHL, Radovan Bondra. Útočník Indy prispel k sobotnej výhre nad Wheelingom jednou asistenciou. Svoje konto si obohatil aj o dve trestné minúty. Momentálne ťahá trojzápasovú bodovú sériu. Po tretíkrát v sezóne. Jeho tím je šiesty v Západnej konferencii, deväť bodov za piatou Tulsou. Newfoundland je druhý na východe