21. 04.
«

Video

Reihnart zaznamenal prvý hetrik v kariére na domácom ľade + video

Mladý útočník Buffala Sam Reinhart bol ústrednou postavou sobotného zápasu proti Washingtonu, v ktorom strelil tri góly. Podarilo sa mu to tretíkrát v kariére a významne prispel k domácej výhre 5:2. Zaslúžene sa stal prvou hviezdou duelu.

Dvadsaťtriročný kanadský center najskôr v 13. minúte zvyšoval náskok Sabres na 2:0. V tretej tretine potom dvoma gólmi po sebe upravil výsledok na konečných 5:2. Tretí gól strelil do prázdnej brány.

Pre Reinharta išlo o tretí hetrik v NHL, ale prvý na domácom ľade. Predošlé dva trojgólové zápisy v súťaži zaznamenal 31. marca 2018 proti Nashville (7:4) a 10. januára 2016 proti Winnipegu (4:2).

„Je vždy príjemné skórovať, ale doma je to o niečo výnimočnejšie. Ceníme si podporu fanúšikov,“ povedal po zápase Reinhart, ktorý je druhým najlepším nahrávačom aj druhým najproduktívnejším hráčom tímu.

Reinhart si rozšíril konto na 17 gólov a vylepšil si osobné maximum na 55 bodov v 61 zápasoch sezóny. Na vyrovnanie streleckého rekordu mu chýba osem gólov. V 310 dueloch kariéry nazbieral 195 bodov (82+113), takže len päť mu chýba do méty 200 bodov v NHL.