Fanshop tímu New York Islanders - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Pyrrhovo víťazstvo pre Carolinu. Prišla o útočníka, obrancu i brankára + video

Marián Masaryk  |  29.04.2019
Tím Carolina Hurricanes odchádza z New Yorku s dvomi víťazstvami v sérii druhého kola play-off, ale to druhé v nedeľu prinieslo svoje obete. Zápas nedohrali útočník Saku Mäenalanen, obranca Trevor van Riemsdyk ani brankár Petr Mrázek.

Pre van Riemsdyka sa duel skončil už po polminúte, keď ho na mantinel narazil útočník Cal Clutterbuck. Hneď po zákroku si s bolestivou grimasou držal ľavé rameno. Stihol odohrať iba 36 sekúnd a oficiálne utrpel zranenie v hornej časti tela.

„Tak skoro sa do akcie rozhodne nevráti,“ povedal po zápase tréner Caroliny Rod Brind'Amour o Riemsdykovi, ktorý by mal v pondelok absolvovať vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Po ňom bude tím vedieť viac.

Clutterbuck napokon tiež utrpel v zápase zranenie. Po jeho skončení zostal ležať na ľade a odísť do šatne mu musel pomôcť spoluhráč Matt Martin. Tréner Islanders Barry Trotz o stave svojho zverenca nemal informácie.

Mrázek sa zranil v druhej tretine pri zdanlivo rutinnom zákroku po strele Lea Komarova. Zrejme si pri ňom natiahol nejaký sval v dolnej časti tela. Niekoľko minút sa snažil rozhýbať, ale keď to nešlo, cez reklamnú prestávku zamieril na striedačku a potom do kabíny. Nahnevane dvakrát tresol hokejkou.

Jeho stav sa bude posudzovať denne, pričom tím by mal zo Charlotte (AHL) povolať ako záskok Alexa Nedeljkovica. Keďže Hurricanes cestujú v tomto play-off na výjazdy len s dvojicou brankárov, musel byť v nedeľu v akcii núdzový univerzitný gólman Todd Scarola.

Mäenalanen nedohral zápas pre zranenie v hornej časti tela. Z neho sa vykľulo vážnejšie poranenie ruky, ktoré si dokonca vyžiada operáciu. Vynechať by mal po nej 10 až 14 dní. Za deväť a pol minúty v akcii stihol zaznamenať asistenciu.

Caroline tak po jej štvrtej výhre v tomto play-off po sebe laboruje so zraneniami už šesť hráčov zo základnej zostavy. Okrem trojice čerstvo zranených sú to Andrej Svečnikov (otras mozgu), Micheal Ferland (horná časť tela) a Jordan Martinook (dolná časť tela).

Súvisiaci článok:

Zobraziť komentáre k článku (6) Komentáre k článku (6)
Qucoboy Ignorovať29. 04. 2019 07:17
No je to veľká škoda, že im pribudli na listinu zranených ďalší traja hráči. Verím, že ostatní sa zomknú a podarí sa im Isles vyradiť. Držím palce, rozbehnuté to majú slušne ale v NHL vedenie 2:0 na zápasy až tak veľa neznamená ;)
HokejKa Ignorovať29. 04. 2019 11:42
Existuje nejaka sanca, aby bolo mozne povolat Jurca?
kelt Ignorovať29. 04. 2019 16:46
carolina konci,doma prehraju nevedia tvorit hru.
catsfan Ignorovať29. 04. 2019 16:55
Ano, kolko zápasov si videl? V playoff sa nehrá na krásu navyše doma ich nedokázal porazit ani obhajca.
BenBiskup Ignorovať29. 04. 2019 17:46
Tvorenie hry je asi tak platne, ako bolo vo finale Tampe proti Chicagu. O tomto play off nie je
Gwynbleidd Ignorovať30. 04. 2019 10:28
Zaujímavé tvrdenie. Ja by som skôr povedal, že Carolina je v ofenzíve ďaleko kreatívnejší tím ako Islanders.