Juniori

Roman gólmi Giants nespasil. O Memorial Cup zabojuje len jeden Slovák + video

Jozef Struhár
14.05.2019

V pondelok sa skončila aj finálová séria v poslednej z troch líg CHL. V rozhodujúcom siedmom zápase finále WHL sa slovenskému útočníkovi Milošovi Romanovi darilo, ale napokon mu ročník končí po dramatickom zápase.

Rodák z Kysuckého Nového Mesta otvoril skóre dôležitého zápasu, ale jeho Vancouver v tretej tretine prehrával. Roman však využil presilovku a druhým gólom v zápase stav vyrovnal. Osudný moment pre Giants prišiel v 19. minúte predĺženia, keď o víťazstve 3:2 a majstrovskom titule pre Prince Albert rozhodol Dante Hannoun. Prihrával mu Noah Gregor, ktorý predtým strelil dva góly.

Prvý gól Romana:

Druhý gól Romana:

Raiders sa vďaka prvému majstrovskému titulu od roku 1985 kvalifikovali na prestížny Memorial Cup, ktorý v roku 1985 vyhrali. Na tom tohtoročnom od 17. mája doplnia domáci Halifax, ako aj majstrov ostatných dvoch líg, Guelph a Rouyn-Norandu. Turnaja sa zúčastní aj slovenský útočník Patrik Hrehorčák, majster QMJHL.

Pre Romana sa končí jeho druhá sezóna vo WHL. Bola pre neho produktívnejšia, keď si v 59 zápasoch pripísal 60 bodov za 27 gólov a 33 asistencií. V play-off bol 26. najproduktívnejším hráčom ligy, keď si v 22 dueloch pripísal štyri góly a osem asistencií. V klube boli produktívnejší deviati hráči, pričom Bowen Byram s 26 bodmi (8+18) ovládol bodovanie celej súťaže.