Fanshop tímu St Louis Blues - tričká, šiltovky a dresy »Uspech.mne.sk

Ďalšie sporné rozhodnutie rozhodcov hralo tentokrát v prospech Sharks

Jozef Struhár (Hymy) | 16.05.2019
Erik Karlsson sa stal hrdinom San Jose v treťom zápase finále Západnej konferencie, v ktorom sa jeho tím ujal vedenia 2:1 nad St. Louis po výhre 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól pritom vzbudil menšiu kontroverziu.

Podrobné štatistiky

Erik Karlsson strelil v šiestej minúte nadstaveného času svoj druhý gól zápasu po tom, čo rozhodcovia kontroverzne neodpískali prihrávku rukou od Tima Meiera. K výhre 5:4 v treťom zápase finále Západnej konferencie prispel dvoma gólmi aj Joe Thornton, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Do čierneho sa trafil aj Logan Couture, kým Kevin Labanc zaznamenal dve asistencie a Martin Jones 28 zákrokov. Všetky štyri góly Blues padli v druhej tretine. O dva z nich sa zaslúžil David Perron, po jednom pridali Alexander Steen a Vladimir Tarasenko. Jordan Binnington opustil duel s 27 zákrokmi.

Rozhodujúci gól Erika Karlssina:

V prvej tretine sa hralo bojovne, no do prvého gólu o niečo opatrnejšie. V úvodných minútach boli o niečo aktívnejší hostia, ktorí už v siedmej minúte dostali šancu hrať presilovku. Nevyužili ju. Na prvý gól sa čakalo do 14. minúty, v ktorej sa z hráčov Sharks presadil Erik Karlsson, ktorý na útočnej modrej zachytil vyhodený puk a spoza pravého kruhu vypálil švihom, aby zaknihoval svoj prvý gól v play-off. Aktivita San Jose pokračovala a v 17. minúte už viedlo 2:0 – Thornton vybojoval v rohu puk, posunul ho cez Labanca k Vlasicovi, ktorého strelu následne veterán dorazil do brány.

Druhá tretina bola na góly bohatšia a bola tiež pozitívnejšia pre domácich, ktorí reagovali na dvojgólovú stratu zlepšeným výkonom. Už po 78 sekundách hry strelil kontaktný gól Steen. O 18 sekúnd neskôr bolo vedenie Sharks opäť dvojgólové, keď Labanc spoza brány našiel Thorntona a ten prekonal Binningtona z tesnej blízkosti. V 25. minúte zápasu sa konečne presadil Tarasenko, ktorý po prieniku od vlastnej modrej úspešne zakončoval z ľavého kruhu. Vyrovnané mohlo byť už v 30. minúte, ak by Bouwmeetser trafil poodkrytú bránu hostí. Stav 3:3 napokon svietil na kocke od 37. minúty, v ktorej mal Perron v ľavom kruhu dostatok času na presné zakončenie. Blues hrali od 38. minúty presilovku a minútu po odpískaní faulu Burnsa ich poslal prvýkrát do vedenia Perron, ktorý tentokrát uspel strelou spoza ľavého kruhu. Puk sa ešte obtrel o hosťujúceho obrancu.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Do tretej tretiny vstupovali so stratou Sharks. V 45. minúte mohla byť už dvojgólová, ak by Jones nepredviedol svoj najlepší zákrok v zápase pri šanci Maroona. Hostia boli aktívnejší a vytvorili si niekoľko šancí, ale skórovať sa im nedarilo. Jones ich musel podržať aj v 56. minúte pri príležitosti Schenna. V 58. minúte odkorčuľoval z brány a práve pri hre bez brankára sa San Jose podarilo vynútiť predĺženie. 61 sekúnd pred koncom tretiny vyrovnal na 4:4 Couture, ktorý dôrazným spôsobom dorazil pred bránkoviskom puk za chrbát Binningtona. Nadstavený čas sa nehral dlho. Už v jeho tretej minúte mohol rozhodnúť o výhre hostí Couture. Hrdinom sa nakoniec stal Erik Karlsson o tri minúty neskôr. Domáci ešte reklamovali neodpískanú prihrávku rukou Meiera, ale rozhodcovia platnosť gólu na ich nevôľu potvrdili.

Jordan Binnington
Martin Jones
65:23 27/32 64:18 28/32
Jake Allen
Aaron Dell
- - - -

Sharks si vylepšili bilanciu v predĺženiach v tohtoročnom play-off na 3-1. ... Logan Couture vyrovnal so svojím 14. gólom v play-off klubový rekord Joea Pavelskiho. ... Joe Thornton sa s 1 611 bodmi nakombinovanými v play-off i v základnej časti osamostatnil na 16. mieste historického poradia ligy pred Bryanom Trottierom. Tiež zažil svoj premiérový dvojgólový zápas v play-off, čo sa mu podarilo ako najstaršiemu hráčovi v dejinách. Predošlý zápis držal Mike Knuble (37 rokov, 291 dní) z roku 2010. Thornton má už 39 rokov a 317 dní a je aj najstarším dvojgólovým strelcom v play-off vôbec. Doterajší rekord držal Jeremy Roenick (38 rokov, 96 dní) z roku 2008. ... Blues strelili štyri góly v jedinej tretine zápasu play-off po prvýkrát od roku 2000, v ktorom strelili päť gólov v druhej tretine zápasu proti San Jose.

Štvrtý zápas série odohrá v piatok v St. Louis.

Hviezdy duelu: 1. E. Karlsson (SJS), 2. D. Perron (STL), 3. J. Thornton (SJS)

Erik Karlsson, obranca Sharks: „Nevidel som to (prihrávku rukou). Videl som, ako Gustav dostal puk pred bránou, a tak som sa mu ponúkol. Dnes sme boli vytrvalí. Oni bojovali o trochu viac ako my, dnes sme skutočne na to nemali. Prvá tretina bola ešte dobrá, ale potom sme trochu ubrali plyn.“

Craig Berube, tréner Blues: „Je náročné prehrať zápas v predĺžení, či je to v play-off alebo hocikedy. Musíte ísť ďalej. Tím sa musí pohnúť ďalej. Musíme sa všetci pripraviť na štvrtý zápas. Nič iné robiť nemôžeme. Odohrali sme dobrý zápas, ale boli sme na strane porazených. S tým už nič nezmôžeme. Musíme ísť len ďalej.“

Originálne produkty NHL, 3000 skladom
Nakupujte dresy, tričká, mikiny, šiltovky... »

Súvisiaci článok
Zobraziť komentáre k článku (23) Komentáre k článku (23)
deflon Ignorovať16. 05. 2019 06:50
Tohtorocne play-off rozhodcom teda nevychadza idealne
Twyn Ignorovať16. 05. 2019 07:02
Ale už by aj stačilo... Stále rozhodcovia, je zvykom, že keď tím vypadne tak sa nadáva na rozhodcov.. ja by som sa tiež posťažoval... Ale tak isto by som aj ja mohol hovoriť o neuzananom góle v sérii proti Vegas, nedovolene bránenie Coutura, a pod.. len proste toto je v tom iné, že ten tím prehral... Tak už by aj stačilo
puxo333 Ignorovať16. 05. 2019 07:11
Nech sa nikto nehnevá, ale takto okato ´tlačiť´ Sharks do finále ? Vegas, 7. zápas - nezmyselné vylúčenie 5+DKZ, Colorado - 7.zápas, diskutabilne neuznaný vyrovnávajúci gól na 2:2 a teraz rozhodujúci gól po nahrávke rukou v predlžení? Nie je toho už akurát tak dosť? Prajem každému mužstvu vyhrať SC (fanúšik colorada), ale ni takýmto spôsobom...Hanba rozhodcom v tohtoročnom PO - veľa sporných situácií, uznaných/neuznaných gólov, veľa sporných vylúčení atď....
deflon Ignorovať16. 05. 2019 07:17
Veru, nepamatam si tolko spornych rozhodnuti, ako su v play-off tento rok, ale nemyslim si, ze by liga takto cielene tlacila Sharks dalej.
peto10 Ignorovať16. 05. 2019 07:33
Juro Soros nám to vybavil
Krchi Ignorovať16. 05. 2019 08:51
Suhlasim, ze gol nemal platit (fanusik Sharks), ale nemyslim si, ze by niekto tlacil Sharks do finale.... Tych zlych rozhodnuti v tomto zapase bolo viacej, aj ked neovplyvnili zapas ako gol v predlzeni. Blues hraju tvrdo, na hrane pravidiel a rozhodcovia ich nevylucuju. Za takyto zakrok dostal v zakladnej casti Erik Karlsson stop na 2 zapasy. Tu sa hraje dalej: https://twitter.com/BrodieNBCS/status/1128845277777997824 dalej Perronove vyhodenie puku, bez trestu: https://twitter.com/BrodieNBCS/status/1128835342189060096 Haleymu skoro usekli ruku, Hertl rozrazene obocie atd.... Vykon rozhodcov bol dnes velmi velmi slaby, vela chyb, bohuzial pre Blues ich chybu spravili v predlzeni.
sen jose 19 Ignorovať16. 05. 2019 09:54
podotknem moment v 2 tretine za stavu 3-1 pre sharks ked bluesmani vyhodili puk von malo nasledovat presilovka sharks no nebola od toho momentu sa bluesmani chytli v zapase a dali v 2 tr. 4 goly,,,,,,,,,,,,,,,,,chyby poskodili aj sharks v 2 zapase s vegas couturov gol neplatil , v 7 zapase zas platil gol vysokou hokejkou od vegas,,,,,,,,,,,,,,tak isto aj v inych zapasoch boli rozhodcovske chyby...................sharks utiekli hrobarovy z lopaty v poslednej minute riadneho casu vtedy mali bluesmani lepsie branit a zapas by bol ich
jam benn Ignorovať16. 05. 2019 10:21
Tak to nieje nič nove že Bluse hraju špinavo a zákerne ,ale take je PO ,rozhodcovia to puštaju a im to vyhovuje , hlavne vdaka tomu su tam kde su
jam benn Ignorovať16. 05. 2019 10:27
* Blues , samozrejme chyb je v tomto PO od rozhodcov vela,rozhodne ma NHL v tomto smere na čom pracovať ,ale väčšinou su poškodene obe mužstva takže sa tu vobec neda hovoriť o niekoho pretlačaní Ako sa tu píše nadomnou ,SJ dostali sice presilovku v ktorej dalo 4 goly ale taktiež si musite spomenuť na to ako v 2-3 zapase SJ neuznali jasný gol kvoli udajnemu branenie brankarovi od Coutura a tak namiesto vedenia dostalo SJ gol v nasledujucej presilovke ,a takýchto momentov je plne play off ,takže chyb je vela ale väčšinou su poškodene obe strany
Reagovať    3
Twyn Ignorovať16. 05. 2019 13:55
Presne tak, s týmto súhlasím... Tých sporných situácii je viac.. Len všetkým to vyhovuje sa na to vyhovárať na rozhodcov... Je to spôsobené aj tým, že akonáhle SJ vyhráva tak trochu zoberú nohu z plynu, tak hádam už sa toho a vyvaruju.. toto víťazstvo bolo veľmi dôležité z pohľadu psychiky
sulinkoo Ignorovať16. 05. 2019 07:47
Meierdona
Twyn Ignorovať16. 05. 2019 07:55
V NHL neexistuje niečo také ako pretlacenie niekoho niekam... Toto nieje KHL....
kopto Ignorovať16. 05. 2019 17:59
V NHL nikoho netlačia k úspechu ako v KHL... Priznám sa, nepamätám si podobné rozhodnutia v KHL a v NHL ich už bolo zopár. A k porovnaniu Sharks a Blues a kto má vyššie "preferencie". Len naivný človek si môže myslieť, že v USA mená hráčov nič neznamenajú. V tíme Blues bol poslednou výraznou persónou Keith Tkachuk a odvtedy je to, preženiem, tím bez mena. Kto je teraz ich najväčšia hviezda - Tarasenko, len rusák a dve-tri mená hviezd strednej jasnosti ako Reilly, či Pietrangelo.. Ale Sharks, to je iná káva. Kto by Thortonovi nedoprial SC, či Pavelskemu, a hlavne tímu, kde žiaden rus nehrá dôležitú úlohu. Ak si niekto myslí, že v severnej amerike je všetko absolútne fér a neexistuje prižmúrenie oka ak máte v tíme ZZ top, tak dobré ráno. Ešte šťastie, že v NHL hrajú hymnu/hymny už na začiatku, inak by hrozilo, že si amíci zneuctia svoju vlastnú vlajku.
Twyn Ignorovať16. 05. 2019 18:58
Jasné, ale to ako odpočúvali hráčov a trénerov, už nespomenieš A už si konečne všetci uvedomte, že všetko sa to rieši preto lebo tie série boli vyrovnané (keďže sharks bohužiaľ nemajú moc konzistentné výkony)... Tak isto proti nim bolo veľa pochybných rozhodnutí, len tie sa neriešia, lebo sharks postúpili
kopto Ignorovať16. 05. 2019 22:45
odpočúvanie a totálne zlyhanie rozhodcu priamo v zápase - ja neviem, niekedy si pripadám ako v materskej škole, k veci prosím ťa. Špionáž je predsa verejným tajomstvom aj v amerike - čo tak napríklad Patriots v NFL?
sen jose 19 Ignorovať16. 05. 2019 21:33
wau a ako si mam vysvetlit minulorocneho vytaza washingot oveckin,backstrom,orlov,kutnetzov to bolo potom kur.......... nahoda co???kopto sa kopol
kopto Ignorovať16. 05. 2019 22:38
Čo sem preboha pletieš washington, ja som písal o dvojici st.louis vs. san jose a o tom, kto má väčšie sympatie - stačí sa pozrieť okolo seba tu na slovensku, resp. priamo sem na komentáre a potom sa zamysli aké to musí byť priamo v amerike. Po Blues s prepáčením ani pes neštekne a ak v minulosti prišlo k dajakým špinavým zákrokom (ako v každom tíme), tak majú okamžite nálepku špinavého tímu, čo je totálna blbosť - stačí si pozorne pozrieť ich účasti za posledné roky v PO a či bolo tých zákrokov viac z ich strany, alebo proti nim. Keď Backes napadne McKinnona tak je hovädo a Blues mäsiari, ale keď Seabrook prizabije Backesa tak tu padajú komenty o karme a podobné trápnosti a tam to končí. Nálepka špinavého tímu zostáva naďalej živá. V amerike je to podobné a keď rozhodcovia urobia chybu, tak sa tiež niekedy zachovajú tak ako uznajú za vhodné. Je prakticky nemožné, aby ani jeden zo štyroch nevidel čo sa stalo. Nebolo striedanie a hra bola v blízkosti bránkoviska, tak nemali kam inam čumieť, ani jeden. Nebola žiadna dlhá porada, takže nikto nevidel, a keď niektorí z čiarových videl, tak držal hubu, alebo mu ju zavrel hlavný. Inokedy vidia milimeter korčuľu nad modrou čiarou a ešte pritom stihnú rátať hráčov na ľade počas striedania, ale volejbal pred bránkoviskom si ani jeden nevšimne. To nie je vyhodenie puku s tečom alebo bez počas zápasu - to je víťazný gól v predĺžení.
sen jose 19 Ignorovať18. 05. 2019 12:15
kelt Ignorovať16. 05. 2019 16:57
chcem pogratulovat organizacie,SJ k poharu lorda stanlyho.
sodom Ignorovať16. 05. 2019 18:28
ak vyhrá SJ Sharks v tejto sezóne Stanley cup hokejový boh, karma a ani nič iné neexistuje
Krchi Ignorovať16. 05. 2019 19:53
Neboj,karma exituje. Blues sa len vratilo a vracia co robili v serii so Stars.... Ten ich "ferovy gol", ked zostrelili Bishopa, tiez rozhodol o serii a nikto nerozoberal, ze su onicom pravidla. Tak im to teraz karma vratila.... Keby sa piskalo fer a vsetko, tak oni cez Stars neprejdu
jaydoo Ignorovať16. 05. 2019 21:12
Nejde teraz o to, že či niekto tlačí to, alebo ono mužstvo, ale o to, že nemôže byť ukončený zápas po takej evidentnej chybe od rozhodcov. Proste to je nepípustné a niečo s tym treba spraviť. Celý svet vidí prihrávku rukou akurat kompetentný nie ? Počas zápasu bolo viacej chýb, ale nesmie rozhodnúť zápas rozhodcovská chyba. To nemohli uz na to zobrať challenge?
jam benn Ignorovať16. 05. 2019 21:41