V sobotu v kanadskom Vancouveri pokračoval Vstupný draft NHL 2019 druhým až siedmym kolom. V hre boli aj slovenské talenty, ale nakoniec bol vybraný len jeden – Maxim Čajkovič.
Slovenskou draftovou jednotkou sa podľa očakávaní stal útočník Maxim Čajkovič. Jeho meno zaznelo na konci tretieho kola. Z celkového 89. miesta si ho vybral tím Tampa Bay Lightning. Odvtedy sme však na jeho krajana čakali len márne. Žiaden ďalší Slovák draftovaný nebol.
Tímy si z celkového počtu 217 draftovaných hráčov napokon vybrali najviac útočníkov – 129. Kým v prvom kole bolo draftovaných 10 obrancov, po sobote ich bolo 66. Vybraných bolo aj pomerne dosť brankárov – so Spencerom Knightom spolu 22.
Európanov bolo draftovaných 91. Najlepšie z nich dopadli Rusi s 27 hráčmi, po nich nasledovali Švédi s 26 hokejistami. Na dvojciferné číslo sa dostali aj Fíni s 22 hráčmi. Nasledovali ich siedmi Česi, dvaja Dáni, dvaja Bielorusi a dvaja Nemci. Slovensko patrilo medzi krajiny s jediným zástupcom. Patria medzi ne aj Lotyšsko a Švajčiarsko
Kanada a Spojené štáty americké mali v prvom kole draftovaných zhodne po 11 hráčov. Po zvyšných kolách sa však dopredu dostala Kanada, ktorá kraľovala s 69 draftovanými hráčmi. Tímy NHL si spolu vybrali 57 Američanov.
Draft 2019 – 2. až 7. kolo:
Vysvetlivky:Slovák | |
Európan |
2. kolo:
P | Tím | Hráč | Post | Štát | Predošlý tím |
32. | OTT | Shane Pinto | C | USA | Tri-City (USHL) |
33. | LAK | Arthur Kaliyev | PK | USA | Hamilton (OHL) |
34. | PHI | Bobby Brink | PK | USA | Sioux City (USHL) |
35. | DET | Antti Tuomisto | O | FIN | Assat (FIN Jr.) |
36. | CAR | Pyotr Kochetkov | B | RUS | Riazaň (RUS 2) |
37. | OTT | Mads Sogaard | B | DEN | Medicine Hat (WHL) |
38. | EDM | Raphael Lavoie | C | CAN | Halifax (QMJHL) |
39. | ANA | Jackson Lacombe | O | USA | Shattuck (High-MN) |
40. | VAN | Nils Hoglander | ĽK | SWE | Rogle (SWE) |
41. | VGK | Kaedan Korczak | O | CAN | Kelowna (WHL) |
42. | MIN | Vladislav Firstov | ĽK | RUS | Waterloo (USHL) |
43. | CHI | Alex Vlasic | O | USA | USA U-18 (NTDP) |
44. | CAR | Jamieson Rees | C | CAN | Sarnia (OHL) |
45. | NSH | Egor Afanasyev | ĽK | RUS | Muskegon (USHL) |
46. | MTL | Jayden Struble | O | USA | St. Sebastians (High-MA) |
47. | COL | Drew Helleson | O | USA | USA U-18 (NTDP) |
48. | SJS | Artemi Kniazev | O | RUS | Chicoutimi (QMJHL) |
49. | NYR | Matthew Robertson | O | CAN | Edmonton (WHL) |
50. | LAK | Samuel Fagemo | ĽK | SWE | Frolunda (SWE) |
51. | WPG | Simon Lundmark | O | SWE | Linkoping (SWE Jr.) |
52. | FLA | Vladislav Kolyachonok | O | BLR | Flint (OHL) |
53. | TOR | Nicholas Robertson | ĽK | USA | Peterborough (OHL) |
54. | DET | Robert Mastrosimone | ĽK | USA | Chicago (USHL) |
55. | SJS | Dillon Hamaliuk | ĽK | CAN | Seattle (WHL) |
56. | WSH | Brett Leason | PK | CAN | Prince Albert (WHL) |
57. | NYI | Samuel Bolduc | O | CAN | Blainville-B. (QMJHL) |
58. | NYR | Karl Henriksson | C | SWE | Frolunda (SWE Jr.) |
59. | MIN | Hunter Jones | B | CAN | Peterborough (OHL) |
60. | DET | Albert Johansson | O | SWE | Farjestad (SWE Jr.) |
61. | NJD | Nikita Okhotyuk | O | RUS | Ottawa (OHL) |
62. | STL | Nikita Alexandrov | C | GER | Charlottetown (QMJHL) |
3. kolo:
P | Tím | Hráč | Post | Štát | Predošlý tím |
63. | COL | Matthew Stienburg | C | CAN | St. Andrews (High-ON) |
64. | LAK | Mattias Norlinder | O | SWE | MODO (SWE Jr.) |
65. | NSH | Alexander Campbell | ĽK | CAN | Victoria (BCHL) |
66. | DET | Albin Grewe | PK | SWE | Djurgarden (SWE Jr.) |
67. | BUF | Erik Portillo | B | SWE | Frolunda (SWE Jr.) |
68. | NYR | Zachary Jones | O | USA | Tri-City (USHL) |
69. | FLA | John Ludvig | O | CAN | Portland (WHL) |
70. | NJD | Daniil Misyul | O | RUS | Jaroslavľ (RUS Jr.) |
71. | TBL | Hugo Alnefelt | B | SWE | HV 71 (SWE Jr.) |
72. | PHI | Ronald Attard | O | USA | Tri-City (USHL) |
73. | CAR | Patrik Puistola | PK | FIN | Tappara (FIN Jr.) |
74. | PIT | Nathan Legare | PK | CAN | Baie-Comeau (QMJHL) |
75. | MIN | Adam Beckman | ĽK | CAN | Spokane (WHL) |
76. | ARI | John Farinacci | C | USA | Dexter (High-MA) |
77. | MTL | Gianni Fairbrother | O | CAN | Everett (WHL) |
78. | COL | Alex Beaucage | PK | CAN | Rouyn-Noranda (QMJHL) |
79. | VGK | Pavel Dorofeyev | ĽK | RUS | Magnitogorsk (RUS) |
80. | NJD | Graeme Clarke | PK | CAN | Ottawa (OHL) |
81. | FLA | Cole Schwindt | PK | CAN | Mississauga (OHL) |
82. | NJD | Michael Vukojevic | O | CAN | Kitchener (OHL) |
83. | CAR | Anttoni Honka | O | FIN | Jukurit (FIN) |
84. | TOR | Mikko Kokkonen | O | FIN | Jukurit (FIN) |
85. | EDM | Ilya Konovalov | B | RUS | Jaroslavľ (RUS) |
86. | VGK | Layton Ahac | O | CAN | Prince George (BCHL) |
87. | LAK | Lukáš Pařík | B | CZE | Liberec (CZE JR.) |
88. | CGY | Ilya Nikolaev | C | RUS | Jaroslavľ (RUS Jr.) |
89. | TBL | Maxim Čajkovič | PK | SVK | Saint John (QMJHL) |
90. | CAR | Domenick Fensore | O | USA | USA U-18 (NTDP) |
91. | WSH | Aliaksei Protas | C | BLR | Prince Albert (WHL) |
92. | BOS | Quinn Olson | ĽK | CAN | Okotoks (AJHL) |
93. | STL | Colten Ellis | B | CAN | Rimouski (QMJHL) |
4. kolo:
P | Tím | Hráč | Post | Štát | Predošlý tím |
94. | OTT | Viktor Lodin | C | SWE | Orebro (SWE) |
95. | LAK | Jordan Spence | O | CAN | Moncton (QMJHL) |
96. | NJD | Tyce Thompson | PK | USA | Providence (H-East) |
97. | DET | Ethan Phillips | C | CAN | Sioux Falls (USHL) |
98. | ARI | Matias Maccelli | ĽK | FIN | Dubuque (USHL) |
99. | CAR | Cade Webber | O | USA | Rivers Academy (High-MA) |
100. | EDM | Matej Blumel | PK | CZE | Waterloo (USHL) |
101. | ANA | Henry Thrun | O | USA | USA U-18 (NTDP) |
102. | BUF | Aaron Huglen | PK | USA | Roseau (High-MN) |
103. | PHI | Mason Millman | O | CAN | Saginaw (OHL) |
104. | CBJ | Eric Hjorth | O | SWE | Linkoping (SWE Jr.) |
105. | CHI | Michal Teplý | B | CZE | Benátky N.J. (CZE 2) |
106. | FLA | Carter Berger | O | CAN | Victoria (BCHL) |
107. | ARI | Alexandr Darin | PK | RUS | Jaroslavľ (RUS Jr.) |
108. | SJS | Yegor Spiridonov | C | RUS | Magnitogorsk (RUS Jr.) |
109. | NSH | Marc Del Gaizo | O | USA | UMASS (H-East) |
110. | VGK | Ryder Donovan | C | USA | Duluth East (High-MN) |
111. | DAL | Samuel Sjolund | O | SWE | AIK (SWE Jr.) |
112. | NYR | Hunter Skinner | O | USA | Lincoln (USHL) |
113. | WPG | Henri Nikkanen | C | FIN | Jukurit (FIN Jr.) |
114. | CBJ | Dmitri Voronkov | ĽK | RUS | Kazaň (RUS 2) |
115. | TOR | Mikhail Abramov | C | RUS | Victoriaville (QMJHL) |
116. | CGY | Lucas Feuk | ĽK | SWE | Sodertalje (SWE Jr.) |
117. | NSH | Semyon Chystyakov | O | RUS | Ufa (RUS Jr.) |
118. | NJD | Case Mccarthy | O | USA | USA U-18 (NTDP) |
119. | LAK | Kim Nousiainen | O | FIN | Kalpa (FIN Jr.) |
120. | TBL | Maxwell Crozier | O | CAN | Sioux Falls (USHL) |
121. | CAR | Tuukka Tieksola | PK | FIN | Karpat (FIN Jr.) |
122. | VAN | Ethan Keppen | ĽK | CAN | Flint (OHL) |
123. | CHI | Antti Saarela | C | FIN | Lukko (FIN) |
124. | TOR | Nicholas Abruzzese | C | USA | Chicago (USHL) |
5. kolo:
P | Tím | Hráč | Post | Štát | Predošlý tím |
125. | OTT | Mark Kastelic | C | USA | Calgary (WHL) |
126. | MTL | Jacob Leguerrier | O | CAN | Sault Ste. Marie (OHL) |
127. | NJD | Cole Brady | B | CAN | Janesville (NAHL) |
128. | DET | Cooper Moore | O | USA | Brunswick (High-CT) |
129. | NJD | Arseny Gritsyuk | PK | RUS | Omsk (RUS Jr.) |
130. | NYR | Leevi Aaltonen | PK | FIN | Kalpa (FIN Jr.) |
131. | MTL | Rhett Pitlick | ĽK | USA | Chaska (High-MN) |
132. | ANA | Trevor Janicke | C | USA | Central Illinois (USHL) |
133. | VAN | Carson Focht | C | CAN | Calgary (WHL) |
134. | WPG | Harrison Blaisdell | C | CAN | Chilliwack (BCHL) |
135. | VGK | Isaiah Saville | B | USA | Tri-City (USHL) |
136. | FLA | Henrik Rybinski | PK | CAN | Seattle (WHL) |
137. | FLA | Owen Lindmark | C | USA | USA U-18 (NTDP) |
138. | MTL | Frederik Nissen Dichow | B | DEN | Vojens (DEN 2) |
139. | VGK | Marcus Kallionkieli | ĽK | FIN | Sioux City (USHL) |
140. | COL | Sasha Mutala | PK | CAN | Tri-City (WHL) |
141. | VGK | Mason Primeau | C | CAN | North Bay (OHL) |
142. | DAL | Nicholas Porco | ĽK | CAN | Saginaw (OHL) |
143. | BUF | Filip Cederqvist | ĽK | SWE | Vaxjo (SWE) |
144. | WPG | Logan Neaton | B | USA | Prince George (BCHL) |
145. | PIT | Judd Caulfield | PK | USA | USA U-18 (NTDP) |
146. | TOR | Michael Koster | O | USA | Chaksa (High-MN) |
147. | NYI | Reece Newkirk | C | CAN | Portland (WHL) |
148. | NSH | Ethan Haider | B | USA | MN Magicians (NAHL) |
149. | MIN | Matvey Guskov | C | RUS | London (OHL) |
150. | CGY | Joshua Nodler | C | USA | Fargo (USHL) |
151. | ARI | Aku Raty | PK | FIN | Karpat (FIN Jr.) |
152. | CAR | Kirill Slepets | PK | RUS | Jaroslavľ (RUS Jr.) |
153. | SJS | Martin Hugo Haš | O | CZE | Tappara (FIN Jr.) |
154. | BOS | Roman Bychkov | O | RUS | Jaroslavľ (RUS Jr.) |
155. | STL | Keean Washkurak | C | CAN | Mississauga (OHL) |
6. kolo:
P | Tím | Hráč | Post | Štát | Predošlý tím |
156. | VAN | Arturs Silovs | B | LAT | Riga (RUS Jr.) |
157. | LAK | Braden Doyle | O | USA | Lawrence Academy (High-MA) |
158. | NJD | Patrick Moynihan | PK | USA | USA U-18 (NTDP) |
159. | DET | Elmer Soderblom | PK | SWE | Frolunda (SWE Jr.) |
160. | BUF | Lukáš Rousek | PK | CZE | Sparta (CZE) |
161. | NYR | Adam Edstrom | C | SWE | Mora (SWE Jr.) |
162. | EDM | Tomáš Mazura | C | CZE | Kimball Union (High-NH) |
163. | ANA | William Francis | O | USA | Cedar Rapids (USHL) |
164. | SJS | Timur Ibragimov | ĽK | RUS | Petrohrad (RUS Jr.) |
165. | PHI | Egor Serdyuk | PK | RUS | Victoriaville (QMJHL) |
166. | MIN | Marshall Warren | O | USA | USA U-18 (NTDP) |
167. | CHI | Dominic Basse | B | USA | South Kent (High-CT) |
168. | FLA | Greg Meireles | C | CAN | Kitchener (OHL) |
169. | PHI | Roddy Ross | B | CAN | Seattle (WHL) |
170. | MTL | Arsen Khisamutdinov | C | RUS | Nižnekamsk (RUS Jr.) |
171. | COL | Luka Burzan | PK | CAN | Brandon (WHL) |
172. | MIN | Nikita Nesterenko | C | USA | Lawrenceville (High-NJ) |
173. | DAL | Benjamin Brinkman | O | USA | Minnesota (BIG10) |
174. | ARI | Danil Savunov | ĽK | RUS | Penza (RUS 2) |
175. | VAN | Karel Plášek | PK | CZE | Brno (CZE) |
176. | ARI | Anthony Romano | C | CAN | Sioux Falls (USHL) |
177. | DET | Gustav Berglund | O | SWE | Frolunda (SWE U-18) |
178. | NYI | Felix Bibeau | C | CAN | Rouyn-Noranda (QMJHL) |
179. | NSH | Isak Walther | PK | SWE | Sodertalje (SWE U-18) |
180. | VAN | Jack Malone | PK | USA | Youngstown (USHL) |
181. | CAR | Kevin Wall | PK | USA | Chilliwack (BCHL) |
182. | TBL | Quinn Schmiemann | O | CAN | Kamloops (WHL) |
183. | CAR | Blake Murray | C | CAN | Sudbury (OHL) |
184. | SJS | Santeri Hatakka | O | FIN | Jokerit (FIN Jr.) |
185. | BOS | Matias Mantykivi | C | FIN | Saipa (FIN Jr.) |
186. | ANA | Mathew Hill | O | CAN | Barrie (OHL) |
7. kolo:
P | Tím | Hráč | Post | Štát | Predošlý tím |
187. | OTT | Maxence Guenette | O | CAN | Val-d'Or (QMJHL) |
188. | LAK | Andre Lee | ĽK | SWE | Sioux Falls (USHL) |
189. | NJD | Nikola Pasic | PK | SWE | Linkoping (SWE Jr.) |
190. | DET | Kirill Tyutyayev | ĽK | RUS | Jekaterinburg (RUS Jr.) |
191. | DET | Carter Gylander | B | CAN | Sherwood Park (AJHL) |
192. | BOS | Jake Schmaltz | ĽK | USA | Chicago (USHL) |
193. | EDM | Maxim Denezhkin | C | RUS | Jaroslavľ (RUS Jr.) |
194. | CHI | Cole Moberg | O | CAN | Prince George (WHL) |
195. | VAN | Aidan Mcdonough | ĽK | USA | Cedar Rapids (USHL) |
196. | PHI | Bryce Brodzinski | PK | USA | Blaine (High-MN) |
197. | MIN | Filip Lindberg | B | FIN | UMASS (H-EAST) |
198. | TBL | Mikhail Shalagin | ĽK | RUS | Spartak (RUS Jr.) |
199. | FLA | Matthew Wedman | C | CAN | Seattle (WHL) |
200. | ARI | Axel Bergkvist | O | SWE | Leksand (SWE Jr.) |
201. | MTL | Rafael Harvey-Pinard | ĽK | CAN | Rouyn-Noranda (QMJHL) |
202. | COL | Trent Miner | B | CAN | Vancouver (WHL) |
203. | PIT | Valtteri Puustinen | PK | FIN | HPK (FIN) |
204. | TOR | Kalle Loponen | O | FIN | Hermes (FIN 2) |
205. | NYR | Eric Ciccolini | PK | CAN | Toronto JC (OJHL) |
206. | MTL | Kieran Ruscheinski | O | CAN | Calgary (AMHL) |
207. | ARI | Valentin Nussbaumer | C | SUI | Shawinigan (QMJHL) |
208. | STL | Vadim Zherenko | B | RUS | D. Moskva (RUS Jr.) |
209. | NYI | Cole Coskey | PK | USA | Saginaw (OHL) |
210. | NSH | Juuso Parssinen | C | FIN | TPS (FIN Jr.) |
211. | PIT | Santeri Airola | O | FIN | Saipa (FIN Jr.) |
212. | CBJ | Tyler Angle | C | CAN | Windsor (OHL) |
213. | TBL | Mckade Webster | ĽK | USA | Green Bay (USHL) |
214. | CGY | Dustin Wolf | B | USA | Everett (USHL) |
215. | VAN | Arvid Costmar | C | SWE | Linkoping (SWE) |
216. | CAR | Massimo Rizzo | C | CAN | Penticton (BCHL) |
217. | STL | Jeremy Michel | ĽK | CAN | Val-d'Or (QMJHL) |