19. 03.
20. 03.
«

Prvé zápasy majú za sebou Ružička a Studenič + video (príprava)

Prípravné obdobie v NHL nám v nedeľu otvoril jeden zápas, no už v pondelok ich bolo na programe 11. A v akcii boli prvýkrát aj Slováci.

Nashville - Florida 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)

Florida viedla vďaka gólom Connollyho a Sceviora už 2:0, Hawryluk zvyšoval na 3:1, no nakoniec sa z výhry 6:3 tešil Nashville. Jeannot a Watson nadviazali na Bonina, aby stav vyrovnali. V tretej tretine trojbodový Bonino pridal svoj druhý gól v zápase a presadili sa aj Tomasino a Pitlick. Grosenick inkasoval tri góly z 12 striel, Ingram kryl všetkých 11 striel. Florida v bráne vyskúšala Driedgera (15/17) s Desrosiersom (8/11).

Nashville - Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Nashville vyhral aj druhý vzájomný zápas, ktorý bol na góly chudobnejší – ako jediný sa presadil Dauphin už v štvrtej minúte. Čisté konto nakombinovali Saros (16/16) s Haiderom (11/11). V bráne Floridy neinkasoval Bednard (8/8), ktorý striedal Montembeaulta (18/19).

New Jersey - Boston 4:3 PP (0:0, 1:1, 2:2, 1:0)

V zápase medzi New Jersey a Boston sa predstavil len jeden Slovák z piatich možných. Útočník Marián Studenič odohral necelých 13 minút bez bodového zisku. Pripísal si mínusový bod, ale tešil sa z výhry 4:3. O nej rozhodol v predĺžení Jack Hughes svojím druhým gólom v zápase. Bratt a Carrick sa tiež tešili z gólov, Schneider (17/18) so Sennom (13/15) nakombinovali 30 zákrokov. O góly Bruins sa postarali Oskar Steen, Wagner a Studnicka. V bráne sa vystriedali Keyser (17/17) a Vladař (9/13), ktorý inkasoval všetky štyri góly.

Montreal - New Jersey 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

New Jersey sa predstavilo aj v Montreale, kde sa z výhry 4:2 tešil domáci celok. Gólmi k tomu pomohli Lehkonen, Thompson, Evans a Cousins. Devils prehrávali 0:2, ale stav dokázali vyrovnať Butcher a McLeod. V bráne Canadiens stáli Price (8/9) a Primeau (16/17), v bráne hostí Blackwood (11/13) a Cormier (11/12). Tomáš Tatar ich neohrozil ani raz, pretože nehral.

Washington - Chicago 4:3 PP (0:1, 3:2, 0:0, 1:0)

Zápas mohol byť atraktívny pre slovenských fanúšikov, ale Richard Pánik ani Martin Fehérváry nakoniec nehrali. Ich Washington však zvíťazil 4:3 vďaka gólu Toma Wilsona z tretej minúty predĺženia. Z gólov sa tešili aj Riat, Boyd a Protas. Z hráčov Chicaga, ktoré viedlo 1:0 a 2:1, sa presadili Saarela, Nylander a Boqvist. V bránach stáli Copley (27/30) a Delia (25/29).

Philadelphia - NY Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Islanders sa zásluhou Hickeyho ujali vedenia, ktoré v druhej tretine zmazal James van Riemsdyk. New York však nakoniec našiel recept na Philadelphiu, ktorú zdolal vďaka gólom Sbisu a Erika Browna z tretej dvadsaťminútovky. Víťazný tím v bráne vyskúšal Varlamova (10/11) a Gibsona (15/15), ktorí spolu čelili 26 strelám. Elliott (8/9) a Lyon (5/7) kombinovane len 16.

Buffalo - Pittsburgh 5:4 PP (2:1, 2:0, 0:3, 1:0)

Eichel rozhodol v predĺžení o výhre Buffala 5:4 nad Pittsburghom, ktorý si dokázal vybojovať remízu v normálnom hracom čase vďaka trom gólom z tretej tretiny. Vedenie 4:1 vybudovali Sabres Gilmour, Sheary, Jokiharju a Thompson. Johansson (12/15) a Hutton (2/3) v bráne predviedli 14 zákrokov. Góly Penguins mali na svedomí Agozzino, Lafferty, Adam Johnson a Haggerty. V bráne sa vystriedali DeSmith (23/25) a Jarry (19/22).

Dallas - St. Louis 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Obhajca titulu vstúpil do prípravy správnou nohou, keď uspel v Dallase pomerom 2:0. O góly sa postarali Kostin a Bortuzzo, nulu spoločnými silami dosiahli Husso (13/13) a Wilcox (9/9). V domácej bráne si povinnosti podelili Bishop (16/17) a Chudobin (15/16), ktorí inkasovali po góle. Andrej Sekera nehral.

Edmonton - Winnipeg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

James Neal vo svojej premiére v drese Oilers strelil víťazný gól, Persson a Klefbom zaznamenali dve asistencie a Edmonton vyhral 2:0 nad Winnipegom aj vďaka gólu Nugenta-Hopkinsa a 25 zákrokom, ktoré nakombinovali Skinner (18/18) s Wellsom (7/7). Tomáš Jurčo nehral. V bráne Jets stál len Comrie, ktorý kryl 31 striel.

Calgary - Vancouver 2:3 PP (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)

O výhre Canucks rozhodol Jake Virtanen, ktorý najskôr v 56. minúte vynútil predĺženie. V ňom potom skóroval po 91 sekundách hry. Vancouver prehrával už 0:2, keď zvrat naštartoval gólom Eliot. Bachman čelil 38 strelám, z ktorých ho prekonali Gaudreau a Frolík. V bráne Flames sa vystriedali Rittich a Talbot. Spolu čelili len 13 strelám. Slováci v zápase nehrali.

Vancouver - Calgary 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

V druhom zápase sa tiež črtal zvrat, keď Flames takmer prišli o celé štvorgólové vedenie. Nakoniec sa však tentoraz tešili z výhry oni a bol pritom aj útočník Adam Ružička. Do bodovania sa nezapísal a prezentoval sa jednou strelou na bránu. Z jeho spoluhráčov dvakrát skóroval Czarnik a po góle pridali Dube a Andersson. Zagidulin neinkasoval, Parsonsa prekonali Eriksson, Teves a Horvat. V bráne Canucks štartoval DiPietro a duel dochytal McIntyre. Calgary vyhralo aj na strely – 43:29.

M. Studenič (NJD) 12:52 0 0 0 -1 0 0 2