30. 03.
«

AHL

Týždeň v AHL: Fehérváry je lídrom svojho tímu, Durný zahviezdil

Prišli Vianoce a s ňou aj prestávka, ktoré sa týka aj AHL a ECHL. Ako sa v týchto dvoch nižších zámorských ligách darilo minulý týždeň Slovákom? Ako na tom sú aktuálne ich tímy?

Slováci v AHL

V poslednom týždni pred Vianocami bodovali v AHL len traja Slováci. Spoluhráči Peter Cehlárik a Róbert Lantoši zaznamenali v prvom zápase po góle a asistencii, ale v ďalších dvoch dueloch ich tím nestrelil ani gól. Obranca Martin Fehérváry si z dvoch zápasov odniesol asistenciu a dve „plusky“ – s desiatimi vedie svoj tím.

Marko Daňo a Martin Marinčin ohlásili návrat z NHL, ale nebodovali. Daňo odohral dva zápasy, Marinčin jeden – v ňom však nazbieral až štyri plusové body. Bez bodu boli aj Adam Ružička, ktorý odohral dva zápasy, a Marián Studenič, ktorý dostal šancu v jednom z troch.

Christián Jaroš, Martin Pospíšil a Tomáš Jurčo, ktorý má za sebou operáciu bedra, nehrali pre zranenia, a tak už sme v akcii videli už len brankára Adama Húsku. Ten si čísla zhoršil. Zasiahol do dvoch duelov – v utorok striedal Igora Šesťorkina a za 34 minút zlikvidoval všetkých 19 striel. Na druhý deň štartoval, ale po prvej tretine musel pre zmenu vystriedať on – inkasoval štyri góly zo 14 striel.

Ako najlepší tím do prestávky vstupuje líder Centrálnej divízie, Milwaukee. V Atlantickej divízii sú na vrchole tri tímy so Slovákmi v zostave – Hartford, Providence a Hershey, ktoré vyhralo posledných osem zápasov po sebe. V Severnej divízii je druhé Toronto, štvrté Belleville a na posledných dvoch miestach figurujú Cleveland a Binghamton. Druhým tímom Pacifickej divízie je Stockton, Bakersfieldu v nej patrí šiesta pozícia.

Hráčom týždňa Connauton

Hráčom uplynulého týždňa sa v AHL stal obranca Colorada Kevin Connauton, ktorý zaznamenal tri góly a sedem asistencií v štyroch zápasoch. Aj vďaka nemu Eagles vstúpili do vianočnej prestávky s päťzápasovou víťaznou sériou. V stredu pritom zaznamenal polovicu svojich bodov – pri výhre 10:4 nad Manitobou zaznamenal dva góly a tri asistencie.

Slováci v ECHL

Minulý týždeň sme v ECHL videli v akcii oboch Slovákov. Útočník Adam Dauda odohral dva zápasy a v jednom strelil svoj tretí gól v sezóne. Štatistiky si vylepšil aj brankár Roman Durný, hoci svoj jediný štart prehral – kryl však 39 striel z 42 a stal sa treťou hviezdou zápasu. Ich tímy na tom nie sú najlepšie. Norfolk je predposledný vo Východnej konferencii, ktorú vedie South Carolina. Kalamazoo je dokonca posledné v Západnej konferencii, na čele ktorej je Allen.