30. 03.
«

Video

Pysyk strelil hetrik a Panthers si vyrovnali klubový rekord + video

Florida v pondelok uspela v Toronte 5:3, pričom o tri jej góly sa postaral obranca hrajúci v štvrtom útoku Mark Pysyk, ktorý dosiahol svoj prvý hetrik v kanadsko-americkej NHL.

Pysyk otvoril skóre v 12. minúte prvej tretiny a potom zavelil k obratu v tretej minúte tretej tretiny, keď znižoval stratu na 2:3. Nakoniec aj uzatvoril skóre, keď sa v poslednej minúte trafil do prázdnej brány.

„Na konci som tam mal šťastie,“ poznamenal Pysyk, ktorý odhadoval, že posledný hetrik strelil ako 10- alebo 11-ročný. „Bol tam únik a prázdna brána. Myslel som si, že ju netrafím. Bol som trochu nervózny.“

Dvadsaťosemročný rodák z kanadskej Alberty si vďaka siedmim gólom vytvoril nové osobné maximum. Po 40. zápase sezóny má na konte 13 bodov, teda len štyri ho delia od osobného rekordu z ročníka 2016/17.

„Mark dnes urobil skutočne dobre mnoho vecí a strelil aj dobre načasované góly. Dodáva nám všestrannosť tým, že ho môžeme využiť aj ako útočníka, obrancu. Dokáže hrať v oslabeniach a hrá dôležité striedania, keď sa na niekoho potrebujeme zamerať. Nespoliehame sa na jeho body, ale po tých troch dnešných góloch o ňom nemôžete povedať dostatok dobrých vecí,“ skonštatoval tréner Joel Quenneville.

Hráči Floridy sa v tomto ročníku postarali už o päť hetrikov, s čím sa im nikto nemôže rovnať. Panthers si vyrovnali aj klubový rekord, keď päť hetrikov zažili ich hráči aj v ročníku 1999/2000. Prvé štyri hetriky v sezóne dosiahli Mike Hoffman, dvakrát Noel Acciari a Frank Vatrano