20. 04.
21. 04.
«

Príprava: Černák sa dostal do potýčky, zápas má za sebou aj Pánik + video

V stredu bol v krátkom prípravnom období najrušnejší deň. Naplánovaných bolo šesť zápasov, v ktorých bolo postarané aj o slovenskú účasť. V akcii sa predstavili Erik Černák a Richard Pánik.

Florida – Tampa Bay 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Brankári: Bobrovskij (29/34) – Vasilevskij (26/26); Góly: 14. Point (Palát, Kučerov), 20. Point (Shattenkirk), 22. Kučerov (Sergačov, Point)(PP), 46. Schenn (Palát, Gourde), 50. Kučerov (Point, Palát)

Floridské derby malo v príprave jednoznačný priebeh, keď sa z triumfu 5:0 tešila favorizovaná Tampa. Darilo sa Braydenovi Pointovi, ktorý strelil prvé dva góly zápasu a pridal aj dve asistencie. Dva góly a asistenciu zaznamenal Nikita Kučerov, tri asistencie Ondrej Palát a gól Luke Schenn. Slovenský obranca Erik Černák nebodoval, pričom v akcii strávil 13 minút a 59 sekúnd. Zaznamenal tri strely, tri bodyčeky, jeden blok a štyri trestné minúty za hrubosť. V bránach boli len jednotky tímov. Andrej Vasilevskij kryl všetkých 26 striel, zatiaľ čo Sergej Bobrovskij urobil 29 zákrokov. Duel spestrila bitka medzi Brianom Boyleom a Michailom Sergačovom. V závere sa ešte do potýčky dostali aj Černák s Joshom Brownom, ktorý sa snažil pomstiť zákrok košického rodáka na Franka Vatrana.

Černákov zákrok na Vatrana a nasledovná potýčka:

Minnesota – Colorado 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Brankári: Stalock (14/17), Dubnyk (12/12) – Grubauer (18/20), Francouz (14/14); Góly: 4. Dumba (Staal, Hunt)(PP), 15. Staal (Soucy, Parise) – 2. Donskoi (Namestnikov, Johnson), 5. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 25. Landeskog (Makar, Rantanen)(PP)

Mikko Rantanen a Cale Makar asistovali na víťaznom góle Gabriela Landeskoga, ktorý počas presilovky rozhodol o výhre Colorada 3:2 nad Minnesotou. Rantanen vynechal posledných 12 zápasov základnej časti a Makar vynechal v kempe tri tréningy. Landeskog si pripísal aj asistenciu pri gól Nathana MacKinnona. Z gólu sa tešil aj Joonas Donskoi. Phillip Grubauer čelil v prvej polovici zápasu 20 strelám, z ktorých ho prekonali Matt Dumba a dvojbodový Eric Staal. Pavel Francouz zastavil všetkých 14 striel. V bráne Wild sa vystriedali Alex Stalock, ktorý inkasoval tri góly zo 17 striel, a Devan Dubnyk, ktorý zastavil zvyšných 12 striel.

Washington – Carolina 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Brankári: Holtby (12/13), Vaněček (13/14) – Mrázek (13/16), Reimer (9/9); Góly: 9. Ovečkin (Oshie, Orlov)(PP), 11. Kuznecov (Ovečkin, Orlov), 33. Ovečkin (Wilson, Jensen) – 9. Trocheck (Gardiner), 43. Teräväinen (Aho, Williams)(PP)

Alex Ovečkin zaznamenal dva góly a asistenciu, aby doviedol Washington k výhre 3:2 nad Carolinou. Dmitrij Orlov zaznamenal dve asistencie, Jevgenij Kuznecov tiež skóroval a obaja gólmani inkasovali po góle. Holtby urobil 12 zákrokov, Vaněček o jeden viac. Posledných desať minút zápasu nedohral obranca John Carlson, ktorý predtým narazil do mantinelu. Góly Hurricanes strelili Vincent Trocheck a Teuvo Teräväinen, kým Petr Mrázek inkasoval tri góly zo 16 striel a James Reimer si v druhej polovici duelu udržal čisté konto. Čelil deviatim strelám. Zo Slovákov nastúpil do akcie len Richard Pánik, ktorý odohral 11 minút a 5 sekúnd. Pripísal si jeden mínusový bod a predviedol dva bodyčeky. Martin Fehérváry nehral.

Chicago – St. Louis 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Brankári: Crawford (11/11), Subban (10/10) – Binnington (11/13), Allen (8/10); Góly: 28. Saad (Toews, Kubalík), 30. Strome (Kane), 46. Kubalík (Dach, Kane)(PP), 53. Kubalík (Toews, Dach)(PP)

Corey Crawford zneškodnil všetkých 11 striel a Malcolm Subban 10 pri výhre Chicaga 4:0 nad St. Louis. Crawford pre koronavírus netrénoval v druhej fáze a vynechal celý tréningový kemp s výnimkou posledného dňa. Darilo sa aj Dominikovi Kubalíkovi, ktorý strelil dva góly a pri jednom asistoval. Andrew Saad a Dylan Strome tiež skórovali, Jonathan Toews, Patrick Kane a Kirby Dach zaznamenali po dve asistencie. Jordan Binnington inkasoval dva góly z 13 striel, Jake Allen v tretej tretine dva góly z 10 striel. Vladimir Tarasenko v prvom zápase od októbra odohral 15 minút a prezentoval sa štyrmi strelami.

NY Rangers – NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Brankári: Šesťorkin (6/7), Lundqvist (14/15) – Varlamov (19/19), Greiss (7/8); Góly: 57. Chytil (Fast, Smith) – 30. Beauvillier (Greene, Dobson), 56. Toews (Brassard, Johnston)

Semion Varlamov zlikvidoval v prvých dvoch tretinách všetkých 19 striel a Islanders mestského rivala 2:1 aj vďaka gólom Anthonyho Beauvilliera a Devona Toewsa. Thomas Greiss čelil v tretej tretine ôsmim strelám a inkasoval gól z hokejky Filipa Chytila. Igor Šesťorkin urobil šesť zákrokov, Henrik Lundqvist v druhej polovici zápasu 14. Obaja inkasovali po góle. V drese Rangers v tretej tretine chýbal obranca Marc Staal. Dôvody absencie neboli špecifikované.

Winnipeg – Vancouver 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Brankári: Hellebuyck (37/38) - Markström (30/33); Góly: 19. Poolman (Wheeler, Beaulieu), 35. Ehlers (Laine, Morrissey), 37. Kulikov (Roslovic, Copp), 59. Wheeler (Scheifele, Connor)(PB) - 54. Roussel (Gaudette)

Connor Hellebuyck potvrdil formu 37 zákrokmi, ktorými pomohol Winnipegu k výhre 4:1 nad Vancouverom. Tucker Poolman, Nikolaj Ehlers a Dmitrij Kulikov vybudovali trojgólové vedenie, Blake Wheeler neskôr pridal gól do prázdnej brány. Bol jediným viacbodovým hráčom duelu, keď zaznamenal aj asistenciu. O čestný úspech Canucks sa postaral Antoine Roussel. Jacob Markström tiež odchytal celý zápas a inkasoval tri góly z 33 striel.