26. 09.
«

Prvý tím opúšťa „bublinu“, ďalšie dva čelia vyradeniu

Jozef Struhár    |  04.08.2020
V utorok sa v NHL odohralo šesť zápasov a všetky výhradne z kvalifikačného predkola. To už pozná prvý postupujúci tím do 1. kola play-off. Ďalšie dva získali postupový mečbal.

Východná konferencia – predkolo

NY ISLANDERS – FLORIDA 4:2 (stav série: 2-0)

Panthers potrebovali vyhrať, aby nečelili v stredajšom zápase vypadnutiu. Po góle Mikea Hoffmana z 12. minúty viedli a hoci ich do vedenia posielal aj Aleksander Barkov v druhej tretine, napokon sa opäť z víťazstva tešili Islanders, ktorí tak vedú v kvalifikačnej sérii 2:0 na zápasy. K výhre 4:2 pomohol dvoma gólmi Jordan Eberle, o vyrovnanie stavu sa postarali najskôr Matt Martin, potom dvojbodový Ryan Pulock. Pre Martina išlo o prvý gól v play-off od roku 2013 – absolvoval odvtedy 34 duelov. Semion Varlamov pomohol k triumfu 23 zákrokmi, jeho krajan Sergej Bobrovskij ich urobil na opačnej strane 30. Z jeho tímu skončili dvojbodoví Hoffman a Keith Yandle.

Eberle pri víťaznom góle ukázal svoju trpezlivosť:

Hviezdy duelu: 1. J. Eberle (NYI), 2. R. Pulock (NYI), 3. M. Hoffman (FLA)

Matt Martin, útočník Islanders: „Sme samozrejme radi, že vedieme 2:0 a dúfajme, že zajtra budeme môcť našu prácu zakončiť. Nechcete darovať súperovi život. Majú v zostave veľa talentu. Potrebujeme sa pripraviť na dôležitý zajtrajší zápas.“

Aleksander Barkov, kapitán Panthers: „Vieme, že sme dnes nepriniesli náš najlepší hokej. Zajtra je nová šanca. Musíme ísť do toho zápasu a podať náš najlepší výkon série. Musíme hrať rozumnejšie, ako v prvých dvoch dueloch.“

NY RANGERS - CAROLINA 1:4 (konečný stav série: 0-3)

Rangers nepomohol ani návrat Igora Šesťorkina do brány. Ruský brankár kryl 27 striel, ale inkasoval tri góly a jeho spoluhráči strelili len jeden. Carolina nakoniec vyhrala 4:1, aby sa stala prvým úspešným kvalifikantom po hladnej trojzápasovej sérii. New York viedol od úvodu druhej tretiny zásluhou Chrisa Kreidera, ktorý sa s 24. gólom v play-off vyrovnal na šiestom mieste klubového poradia Steveovi Vickersovi a gólom už po 12 sekundách od začiatku tretiny prekonal klubový rekord v play-off Briana Leetcha a Ryana Callahana, ktorí potrebovali na predošlý najrýchlejší gól v tretine 13 sekúnd. Už o tri minúty neskôr však bol stav vyrovnaný vďaka dvojbodovému Teuvovi Teräväinenovi. V tretej tretine poslal Hurricanes do vedenie Warren Foegele a dva góly potom vsietil trojbodový Sebastian Aho – druhý do prázdnej brány. James Reimer pomohol k spečateniu postupu 37 zákrokmi. Rangers v sérii využili len jednu presilovku zo 14.

Aho ukradol puk a strelil pekný gól:

Vatanen a Reimer zabránili Rangers skórovať:

Hviezdy duelu: 1. J. Reimer, 2. S. Aho, 3. A. Svečnikov (všetci CAR)

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Máme tu špeciálnu skupinu hráčov. Potrebujeme každého z nich a oni to chápu. Každý z nich je momentálne prínosom. A to je dôvod, prečo budeme stále hrať.“

Mika Zibanejad, útočník Rangers: „Prešli sme si kempom, aby sme stavali na tom, čo sme zažívali pred prerušením sezóny. Pracovali sme tvrdo, snažili sme sa a úprimne, štve to, že sa nám to nepodarilo. Momentálne sú to len prázdne pocity.“

TORONTO – COLUMBUS 3:0 (stav série: 1-1)

Aj v druhom zápase série vychytal brankár čisté konto. Tentoraz to bol Frederik Andersen, ktorý 20 zákrokmi pomohol Torontu vyrovnať stav série na 1:1 utorkovým triumfom 3:0. Bolo to jeho tretie čisté konto v kariére v play-off a prvé v drese Maple Leafs. Víťazný gól strelil Auston Matthews, ktorý si pripísal aj jednu asistenciu. Na konte má už 11 gólov v play-off – viac ich pred 23. narodeninami strelil v klubovej histórii len Ten Kennedy. Joonasa Korpisala, ktorý čelil 38 strelám, prekonal aj John Tavares, kým Morgan Rielly skóroval do prázdnej brány. Séria pokračuje vo štvrtok a Torontu by mohol chýbať obranca Jake Muzzin, ktorý opustil ľad na nosidlách po tom, čo po osobnom súboju narazil hlavou do súperovej nohy.

Hviezdy duelu: 1. A. Matthews, 2. Z. Hyman, 3. J. Tavares (všetci TOR)

Sheldon Keefe, tréner Maple Leafs: „Dnes sme veľmi aktívne napádali súpera. Naši chlapci to povzniesli na vyššiu úroveň, pokiaľ ide o hľadisko bojovnosti.“

John Tortorella, tréner Blue Jackets: „Toronto odohralo skutočne dobrý zápas. My sme nestali za nič. “

Západná konferencia – predkolo

NASHVILLE – ARIZONA 4:2 (stav série: 1-1)

Juuse Saros prišiel o čisté konto v poslednej minúte, ale mohol byť spokojný. Predviedol 24 zákrokov, aby Nashville porazil Arizonu 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1. Predators si vybudovali štvorgólové vedenie, keď postupne skórovali Nick Bonino a dvojbodový Ryan Johansen v prvej tretine, Calle Jarnkrok v druhej a Viktor Arvidsson v tretej. Darcyho Kuempera prekonali z 28 striel. Coyotes sa podarilo znížiť dvoma gólmi v rozmedzí 9 sekúnd poslednej minúty. Strelili ich Clayton Keller a Lawson Crouse. Na lavičke Coyotes sa od stredu druhej tretiny objavil Adin Hill po tom, čo Antti Raanta utrpel poranenie počas predzápasového zahrievania. Ďalší zápas spolu tímy odohrajú už v stredu.

Keller a Crouse strelili dva rýchle góly:

Hviezdy duelu: 1. J. Saros, 2. R. Johansen, 3. N. Bonino (všetci NSH)

Juuse Saros, brankár Predators: „Cítil som sa dobre a tím hral predo mnou skutočne dobre. Je to moje prvé víťazstvo v play-off, takže je to veľká vec. Ako chlapec o tom snívate a je pekné zažiť to. Stále je však pred nami veľa roboty. Užívam si tieto zápasy a snáď získam viac výhier.“

Rick Tocchet, tréner Coyotes: „Páčilo sa mi, že sme na konci strelili tie dva góly. Dodá to sebavedomie. tento zápas už pre mňa skončil. Veci sa menia výrazne. Vyhráte a všetko je skvelé. Prehráte a všetko je zlé. Také je play-off. Tímy, ktoré sa s tým vyrovnajú, sú úspešné.“

WINNIPEG – CALGARY 2:6 (stav série: 1-2)

Calgary si obnovilo vedenie v sérii proti Winnipegu, keď aj vďaka trom využitým presilovkám zo štyroch vyhralo v utorok 6:2. Jets viedli zásluhou Nikolaja Ehlersa, ktorý sa stal prvým hráčom v histórii organizácie, ktorý v play-off strelil gól v dvoch dňoch po sebe. Vedenie však trvalo len 18 sekúnd. Potom súper strelil tri góly. Tri padli následne aj po góle Andrewa Coppa. Connora Hellebuycka z 31 striel postupne prekonali Elias Lindholm, Mikael Backlund, Sean Monahan, Matthew Tkachuk a Milan Lucic, zatiaľ čo Johnny Gaudreau pridal poistku do prázdnej brány. Lindholm skóroval v druhý deň po sebe ako druhý hráč tímu po Jarome Iginlovi za ostatných 30 rokov, Mohahan pridal aj dve asistencie. Cam Talbot tentoraz predviedol 33 zákrokov. Flames budú bojovať o spečatenie postupu vo štvrtok.

Hviezdy duelu: 1. C. Talbot, 2. S. Monahan, 3. M. Backlund (všetci CGY)

Matthew Tkachuk, útočník Flames: „Budeme mať šancu to vo štvrtok uzavrieť a pripravíme sa najlepšie, ako budeme môcť, aby sme sa uistili, že sa tak aj stane.“

Paul Maurice, tréner Jets: „Nepôjdeme do štvrtého zápasu s pocitom, že sme niečo nechali prejsť cez naše prsty. Určite nepracujeme s pukom tak, ako by sme chceli, ale je tu jedna vec, ktorej verím – bojovnosť budeme mať takú vysokú, ako sa len dá. Verím, že hráči nechajú na ľade všetko.“

VANCOUVER – MINNESOTA 4:3 (stav série: 1-1)

Vancouveru sa aj bez zraneného Toffoliho dokázal vyrovnať stav série kvalifikačného predkola proti Minnesote, keď v utorok vyhral 4:3 zásluhou 31 zákrokov Jacoba Markströma a štyroch rôznych strelcov. Tanner Pearson otvoril skóre už po 24 sekundách hry (druhý najrýchlejší gól v histórii Canucks – rekord drží Stan Smyl s ôsmimi sekundami v roku 1982), ale J.T. Miller musel vedenie obnovovať na začiatku druhej tretiny. Brock Boeser dodal pokoj gólom na 3:1 a v tretej tretine Bo Horvat zvýšil vedenie už na rozdiel troch gólov. Horvat a Miller pridali aj po asistencii. Z hráčov Wild skórovali Luke Kunin v oslabení a v závere dvakrát Kevin Fiala. Eric Staal a Zach Parise zaznamenali po dve asistencie, Alex Stalock opustil duel s 24 zákrokmi. Tretí zápas série sa odohrá vo štvrtok. Canucks by v ňom mohli chýbať aj Micheal Ferland a Antoine Roussel, ktorí nedohrali utorkový duel.

Hviezdy duelu: 1. J. Miller (VAN), 2. B. Horvat (VAN), 3. K. Fiala (MIN)

Zach Parise, útočník Wild: „Nie je tajomstvom, že nás dobrým tímom robí napádanie a trávenie väčšieho času v útočnom pásme. Dnes nám to chýbalo. Prvý hráč napádal celkom rýchlo, ale potom tam bol priestor medzi ním a druhým hráčom, vďaka čomu mohli robiť prihrávky a lietať po ľade. Na tom budeme musieť zapracovať.“

Súvisiaci článok:

Zobraziť komentáre k článku (5) Komentáre k článku (5)
Maple Ignorovať05. 08. 2020 09:07
Dnes bezchybný výkon z našej strany, Columbus si ani neškrtol, kľúčová je ale strata Muzzina, snáď to nebude nič vážne. Otázka či dostane šancu Marinčin alebo Sandin, ale Jakeova tvrdá hra bude citeľne chýbať
hlas Ignorovať05. 08. 2020 09:37
no a ako sa Canes báli že dostali rozbehnutých Rangers.. a je vybabené po 3 zápasoch
Dany Ignorovať05. 08. 2020 10:13
Takisto sa mi to pripomenulo, ako Canes nesuhlasili s tymto formatom playoff, lebo mali obavy z NYR. Každopádne zo strany Rangers mi pride smiešne, že na tak dôležitý zápas o všetko ako bol tento spoliehajú na brankára s minimálnymi skusenosťami. Ale asi by im nepomohol žiaden brankár, lebo Canes idú fakt ako hurikán....Aho je neskutočný.
Reagovať    2
catsfan Ignorovať05. 08. 2020 10:00
dneska se pridá aj Florida. Zaslúžene...
Twyn Ignorovať05. 08. 2020 10:05
Pre Rangers dobrá skúsenosť. Máme snáď najlepší mladý základ zo všetkých tímov NHL, takže ja som veľmi spokojný. Cup je do pár rokov náš, dúfam, že aj viac krát Musím pochváliť Toronto, ukázali čo vedia. V tomto zápase sa ukázala, tá hrubá kvalita a talent, kt. má Toronto väčší