18. 04.
19. 04.
«

Sekera odohral doteraz najviac a je na polceste k postupu, Varlamov vynuloval Flyers

Andrej Sekera sa v pondelok tešil z druhej výhry Dallasu nad Coloradom a Islanders aj vďaka nule Semiona Varlamova otvorili úspešne sériu proti Flyers.

Východná konferencia

PHILADELPHIA – ISLANDERS 0:4 (stav série: 0-1)

Semion Varlamov zneškodnil všetkých 29 striel, aby zaznamenal druhé čisté konto po sebe a doviedol Islanders k výhre 4:0 v prvom zápase série druhého kola proti Philadelphii. Momentálne nekapituloval už 136 minút a 20 sekúnd a už len 40 sekúnd mu chýba, aby prekonal klubový rekord Billyho Smitha z play-off v roku 1980. Andy Green sa vo veku 37 rokov a 299 dní stal druhým najstarším strelcom gólu v play-off v histórii newyorského tímu po Edovi Westfallovi, pričom jeho prvý gól vo vyraďovacej časti od roku 2010 bol víťazný. Nadviazali na neho ešte Jean-Gabriel Pageau, Anders Lee a Devon Toews, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej brány. Carter Hart opustil duel s 25 zákrokmi. Do zostavy Flyers sa vrátil Nicolas Aube-Kubel, do zostavy Islanders Cal Clutterbuck. Druhý zápas je na programe v stredu.

Gól Andyho Greenea:

Efektný zákrok Harta proti Nelsonovi:

Andy Greene, obranca Islanders: „Varlamov chytá fantasticky. Robí t ťažkých zákrokov také, ktoré vyzerajú ľahko, a pri našich chybách vieme, že tam pre nás bude.“

Kevin Hayes, útočník Flyers: „Hrali sme s rýchlosťou a dostávali sme puky k bráne, ale musíme aj využívať niektoré z šancí, do ktorých sa dostaneme.“

Hviezdy duelu: 1. S. Varlamov, 2. J. Pageau, 3. A. Greene (všetci NYI)

COLORADO – DALLAS 2:5 (stav série: 0-2)

Colorado, ktoré nastúpilo bez Phillipa Grubauera, Erika Johnsona a Matta Calverta, malo veľmi dobrý nástup do pondelkového duelu, keď po presilovkových góloch dvojbodových Nathana MacKinnona a Mikka Rantanena viedlo v 29. minúte už 2:0. Dallasu sa však podarilo stav otočiť v priebehu necelých šiestich minút druhej tretiny a nakoniec víťazstvom 5:2 zvýšil svoje vedenie v sérii druhého kola play-off na 2:0. Joe Pavelski v presilovke o dvoch hráčov a Radek Faksa v následnej bežnej presilovke vyrovnali stav, dvojbodový Alexander Radulov priklonil misky váh na stranu Stars a nadviazali na nich ešte Esa Lindell na konci druhej a Jamie Oleksiak (do prázdnej brány) na konci tretej tretiny. Anton Chudobin predviedol 38 zákrokov, Pavel Francouz 22. Andrej Sekera odohral takmer 19 minút – najviac v dohrávke, pričom až sedem z nich absolvoval v oslabení. Pripísal si dva plusové body, jednu strelu a tri bodyčeky. Radulov je prvým hráčom Stars od Mikea Modana v roku 2003, ktorý strelil víťazný gól v dvoch zápasoch play-off po sebe. MacKinnon bodoval v desiatom zápase po sebe od štartu play-off, čím vyrovnal klubový rekord Joea Sakica a Mariána Šťastného. Ďalší duel série sa odohrá v stredu.

Štyri rýchle góly Stars v druhej tretine:

Joe Pavelski, útočník Stars: „Máme za sebou niekoľko výhier, v ktorých sme otáčali skóre. V tomto tíme sa nikto nevzdáva. Pre nás je dobré, že sa nám to darí aj v play-off.“

Gabriel Landeskog, kapitán Avalanche: „Je to série na štyri víťazné zápasy z nejakého dôvodu. Už sme viedli 2:0 a vieme, ako rýchlo sa to môže zvrátiť a z ničoho nič môžete sériu vyrovnať. Nikto sa u nás nevzdáva.“

Hviezdy duelu: 1. A. Chudobin (DAL), 2. A. Radulov (DAL), 3. N. MacKinnon (COL)

A. Sekera (DAL) 18:52 0 0 0 +2 0 1 3