»
29. 03.
30. 03.
«

Sekeru delí jedna výhra od finále konferencie, Isles a Knights sú na tom rovnako

Slovenský obranca Andrej Sekera je už len jedno víťazstvo vzdialený od konferenčného finále. Postupový mečbal si v nedeľu vybojovali aj Islanders a Golden Knights.

Východná konferencia

ISLANDERS - PHILADELPHIA 3:2 (stav série: 3-1)

Brock Nelson strelil dva góly, vrátane víťazného v 52. minúte, a Thomas Greiss vo svojom prvom zápase play-off od roku 2016 predviedol 36 zákrokov, aby doviedli Islanders k výhre 3:2 nad Philadelphiou v štvrtom zápase série druhého kola play-off. Newyorský tím si vybojoval postupový mečbal za stavu 3:1 na zápasy aj vďaka gólu Jean-Gabriela Pageaua a dvom prihrávkam Josha Baileyho. Flyers prehrávali 0:1 a 1:3, keď sa presadili Sean Couturier a Ivan Provorov. Rus strelil kontaktný gól 65 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Brian Elliott opustil duel s 30 zákrokmi. Oba tímy si po dvojzápase dajú teraz deň voľna a opäť sa stretnú v utorok. Newyorský klub má bilanciu 10-0 v sériách, v ktorých viedol 3:1 na zápasy a štyrikrát si postup zaistil už v zápase číslo päť. V histórii ligy tímy s takýmto vedením nakoniec postúpili v 90,7 % prípadov.

Nelsonov víťazný gól:

Barry Trotz, tréner Islanders: „Nemám pochýb o tom, že dnes večer bol Greisser veľkým dôvodom výhry v zápase, ktorý bol podľa mňa najhorší, aký sme v tomto play-off odohrali.“

Alain Vigneault, tréner Flyers: „Od začiatku až do konca sme pracovali najtvrdšie, ako sme vedeli. V tretej tretine sme urobili pár chýb a platili sme za ne. Mali sme nejaké šance, len sme nemohli nájsť spôsob, ako dostať puk za ich brankára.“

Hviezdy duelu: 1. B. Nelson, 2. J. Bailey, 3. T. Greiss (všetci NYI)

DALLAS - COLORADO 5:4 (stav série: 3-1)

Andrej Sekera a jeho spoluhráči už potrebujú len jednu výhru na to, aby sa dostali do konferenčného finále po prvýkrát od roku 2008. V nedeľu si totiž Dallas poradil s Coloradom 5:4 a v sérii druhého kola vedie už 3:1 na zápasy. Dôležitá bola prvá tretina, v ktorej si Stars položili základy úspechu troma gólmi, vrátane dvoch v presilovkách. Do čierneho sa postupne trafili John Klingberg, Radek Faksa a Jamie Benn. V tretej tretine využil presilovku Roope Hintz a zakrátko zvýšil vedenie na 5:2 Denis Gurianov svojím ôsmym gólom v tohtoročnom play-off. Faksa pridal aj dve asistencie, Hintz jednu. Raz asistoval aj Miro Heiskanen, ktorý má na konte už 16 bodov, čo je nový klubový rekord obrancu v jednom play-off. Anton Chudobin kryl 33 striel a prekonať ho dokázali dvakrát Valerij Ničuškin a raz Cale Makar s Vladislavom Namestnikom, ktorý uzavrel skóre len štyri sekundy pred koncom duelu. Pavel Francouz inkasoval päť gólov z 26 striel a Michael Hutchinson v druhej polovici tretej tretiny kryl všetky tri strely. Nathan MacKinnon si pripísal asistenciu a bodoval tak už v 12. zápase od začiatku play-off po sebe – dlhšiu sériu mali v histórii len traja hráči a rekord drží Bryan Trottier s 18 duelmi. Sekera odohral necelých 15 minút a prezentoval sa jedným bodyčekom a dvoma blokmi. Jeho tím zabojuje o uzavretie série už v pondelok. Doteraz mal bilanciu 10-1 v sériách, v ktorých po štyroch dueloch viedol.

Hintz a Gurianov skórovali v rozmedzí 32 sekúnd:

Jamie Benn, kapitán Stars: „ Keď jeden tím skóruje, posadí ho to na koňa. Nie som si istý, prečo je to tu tak hore-dole, ale musíte sa s tým vyrovnať. My si udržujeme chladné hlavy. Vieme, aké ťažké bolo vyhrať ten šiesty zápas proti Calgary.“

Nathan MacKinnon, útočník Avalanche: „Vyšli na nás tvrdo a zaslúžili si tie ich odrazy pukov. Z ničoho nič sme prehrávali 0:3. Zlepšili sme sa, ako sa zápas ďalej vyvíjal. V úvode tretej tretiny sme tlačili, aby sme vyrovnali. Samozrejme, nepomohlo nám, že sme tak skoro spadli do takej jamy.“

Hviezdy duelu: 1. R. Faksa (DAL), 2. R. Hintz (DAL), 3. C. Makar (COL)

VANCOUVER - VEGAS 3:5 (stav série: 1-3)

Marc-Andre Fleury sa vrátil do brány a kryl 28 striel, aby pomohol Vegas k postupovému mečbalu. Max Pacioretty strelil dva góly a pridal asistenciu, aby v štvrtom zápase série proti Vancouveru vyhral jeho tím pomerom 5:3. Golden Knights viedli 1:0, 2:1, ale v tretej tretine museli otáčať stav 2:3. Podarilo sa to zásluhou Nate Schmidta a druhého gólu Paciorettyho. Do čierneho sa trafili aj Chandler Stephenson a William Karlsson. Mark Stone zaznamenal tri asistencie, Shea Theodore dve. Jacob Markström inkasoval päť gólov z 33 striel. Bo Horvat strelil svoj deviaty gól v tohtoročnom play-off a na listine strelcov ho doplnili aj Elias Pettersson a Tyler Toffoli. J.T. Miller si pripísal tri asistencie, Quinn Huges dve. Canucks nepomohol ani návrat Tylera Myersa. O prežitie budú bojovať v utorok.

Fleuryho zákrok proti Petterssonovi:

Max Pacioretty, útočník Golden Knights: „Vedeli sme, že dnes zo seba vydajú to najlepšie. Máme dobré pocity z našej hry v plnom počte hráčov, ale mali sme problémy s vylučovaniami. Nie len sme im tým dali príležitosti na skórovanie, ale sme aj strácali rytmus. V tretej tretine sme sa našli, veľa hráčov vystupňovalo svoju hru a odohralo skutočne dobrý hokej.“

J.T. Miller, útočník Canucks: „Dostali sme sa do dobrej pozície vyhrať zápas a vrátiť sa do série. Tá tretia tretine nebola taká, akú sme chceli.“

Hviezdy duelu: 1. M. Pacioretty, 2. N. Schmidt, 3. M. Stone (všetci VGK)

A. Sekera (DAL) 14:42 0 0 0 0 0 0 1