Černák sa bude sťahovať, Halák a Chára po dráme končia

Boston zabojoval o prežitie, ale Tampa Bay skórovala v druhom predĺžení a Erik Černák sa tešil z postupu. Zdeno Chára bodoval, pričom pre neho a Jaroslava Haláka sa sezóna už skončila. Dallas Andreja Sekeru postupový mečbal nevyužil.

Východná konferencia

TAMPA BAY - BOSTON 3:2 P2 (kon. stav série: 4-1)

Victor Hedman skóroval v 15. minúte druhého predĺženia, aby Tampa Bay zdolala v piatom zápase série Boston 3:2 a postúpila do finále Východnej konferencie po štvrtýkrát za ostatných šesť rokov. Hedman sa stal len tretím obrancom NHL za ostatných 10 rokov, ktorý spečatil postup svojho tímu pri viacnásobnom predĺžení (ostatní: Kevin Bieksa - 2011, Alec Martinez - 2014). V klubovej histórii skórovali v predĺžení z obrancov len Jason Garrison a Dan Girardi. Lightning dvakrát viedli aj v normálnom hracom čase, keď Jaroslava Haláka prekonali Ondřej Palát v druhej a Anthony Cirelli v tretej tretine. Slovenský brankár podal inak veľmi dobrý výkon a dal šancu Bruins na víťazstvo. Duel opustil s 32 zákrokmi. Jeho náprotivok, Andrej Vasilevskij, bol zamestnanejší, keď čelil 47 strelám. Prekonali ho David Pastrňák a David Krejčí, ktorému na gól prihrával Zdeno Chára. Ten v akcii odohral 26 a pol minúty, ďalšie štyri si odsedel na trestnej lavici za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou. Pripísal si aj plusový bod, dve strely, tri bloky a tri bodyčeky. Kým Halák s Chárom pôjdu domov, z postupu sa teší Erik Černák. Košický rodák v pondelok odohral necelých 26 minút so ziskom mínusového bodu, jednej strely, bodyčeku a aj piatich blokov, s ktorým viedol zápas spolu so Shattenkirkom a Cliftonom. Lightning sa do akcie vrátil Ryan McDonagh, no duel nedohral hviezdny Nikita Kučerov. Floridský tím sa teraz presťahuje z Toronta do Edmontonu, kde sa stretne s víťazom série Flyers vs. Islanders.

Hedmanov rozhodujúci gól:

Andrej Vasilevskij, brankár Lightning: „Sú to skvelé pocity vyhrať prvé dve kolá play-off po tom minulom roku, v ktorom sme si to pokašlali. Bola to skvelá séria. Boli sme len o trochu lepší.“

Brad Marchand, útočník Bruins: „Veľmi smutný koniec. Mali sme skvelý ročník... mali sme čertovsky dobrý tím a očakávali sme, že skončíme lepšie.“

Hviezdy duelu: 1. V. Hedman (TBL), 2. A. Vasilevskij (TBL), 3. D. Krejčí (BOS)

COLORADO - DALLAS 6:3 (stav série: 2-3)

Colorado strelilo štyri góly v rozmedzí 2 minút a 36 sekúnd prvej tretiny, aby sa postaralo o druhú najrýchlejšiu štvorgólovú sekvenciu v histórii play-off (o sekundu rýchlejšie to dokázal Montreal v roku 1944) a položilo si základy výhry 6:3, ktorou znížilo stav série proti Dallas na 2:3 na zápasy. O spomínané góly sa postarali Andre Burakovsky, Nathan MacKinnon, Nazem Kadri a Mikko Rantanen. Pred nimi skóroval aj Pierre-Edouard Bellemare a v druhej tretine pridal svoj druhý gól v zápase Burakovsky. On, MacKinnon a Rantanen pridali aj po asistencii, zatiaľ čo Michael Hutchinson vo svojom prvom štarte v play-off kryl 31 striel. Prekonali ho Joe Pavelski, Miro Heiskanen a Jamie Benn. Denis Gurianov nazbieral tri asistencie a dvojbodový Heiskanen bodoval už v šiestom zápase po sebe, čím vyrovnal klubový rekord obrancu v play-off, ktorý doteraz držali Sergej Zubov a Craig Hartsburg. Ben Bishop vydržal pri návrate do akcie v bráne len 14 minút, keď inkasoval štyri góly z 19 striel. Anton Chudobin následne kryl 20 z 22 striel. Andrej Sekera odohral necelých 13 minút a časť zápasu vynechal pre ošetrenie ľahšej tržnej rany. Z duelu si odniesol mínusový bod a jeden bodyček. Šiesty zápas série sa odohrá v stredu.

Colorado strelilo v prvej tretine 5 gólov:

Pierre-Edouard Bellemare, útočník Avalanche: „Vedeli sme, že musíme ukázať to najlepšie, čo v nás je. Neboli sme spokojní so spôsobom, akým sme začali predošlý zápas a poznali sme našu situáciu. Rozhodli sme sa, že dnes ukážeme našu najlepšiu verziu a minimálne na začiatku tomu tak bolo.“

Rick Bowness, tréner Stars: „Očividne sme neboli pripravení hrať. Neboli sme pripravení bojovať. Ukážte prstom na mňa a posúvajte sa potom dole... Nikto nebol pripravený. Brániť taký tím si vyžaduje tvrdú prácu. Oni pracovali tvrdšie, ako my. “

Hviezdy duelu: 1. A. Burakovsky (COL), 2. N. MacKinnon (COL), 3. D. Gurianov (DAL)