23. 04.
24. 04.
«

Nádeje žijú: Flyers vyhrali po predĺžení, Canucks uspeli aj bez jednotky

V utorok mali ďalšie dva tímy šancu spečatiť postup do konferenčného finále. Islanders a Golden Knights sa to nepodarilo. Flyers a Canucks stále žijú.

Východná konferencia

PHILADELPHIA - ISLANDERS 4:3 PP (stav série: 2-3)

Scott Laughton úspešne tečoval v 13. minúte predĺženia strelu Ivana Provorova a Philadelphia sa vyhla vypadnutiu, keď v piatom zápase série proti Islanders vyhrala 4:3. Laughton sa stal šiestym hráčom v tímovej histórii s gólom v predĺžení v zápase, v ktorom išlo o prežitie. Claude Giroux, James van Riemsdyk a Matt Niskanen skórovali v normálnom hracom čase, kým Carter Hart urobil 29 zákrokov, aby ako piaty aktívny brankár vyhral zápas s hrozbou vyradenia pred 23. narodeninami. Duel nedohral Sean Couturier, ktorý sa v závere druhej tretiny dostal do kolízie s Mathewom Barzalom. Ten duel opustil v závere tretej tretiny po tom, čo ho do tváre zasiahol hokejkou Giroux. New York viedol 1:0 vďaka gólu Josha Baileyho, ale v tretej tretine musel zmazávať dvojgólovú stratu. V jej poslednej päťminútovke sa to podarilo Brockovi Nelsonovi a Derickovi Brassardovi. Semion Varlamov tiež čelil 32 strelám. Šiesty zápas série sa odohrá vo štvrtok.

Laughtonov víťazný gól:

James van Riemsdyk, útočník Flyers: „V takýchto zápasoch potrebujete, aby každý ťahal za jedno lano a išiel tým správnym smerom. Dnes si každý urobil svoju robotu a zohral svoju úlohu.“

Derick Brassard, útočník Islanders: „Vrátili sme sa do zápasu, ukázali sme charakter a mohlo to dopadnúť aj inak. Nebol to náš večer a v nasledujúcich pár dňoch sa zameriame na to, čo musíme robiť.“

Hviezdy duelu: 1. T. Konecny (PHI), 2. C. Giroux (PHI), 3. J. Bailey (NYI)

VEGAS - VANCOUVER 1:2 (stav série: 3-2)

Jacob Markström bol neschopný hrania pre problémy so slabinami, a tak do najdôležitejšieho zápasu sezóny vstupoval Vancouver v bráne s Thatcherom Demkom, ktorému kryl chrbát Louis Domingue. Súper sa to snažil využiť a na bránu vyslal 43 striel. Dvadsaťštyriročný brankár vo svojom prvom štarte v play-off však kapituloval len raz, aby udržal Canucks v hre výhrou 2:1. Brock Boeser strelil vyrovnávajúci gól len 24 sekúnd po tom, čo sa Shea Theodorea stal tretím obrancom za ostatných 21 rokov so sedemzápasovou bodovou sériou v play-off, a neskôr prihrával na víťazný gól Eliasa Petterssona. Quinn Hughes vytvoril nový ligový rekord obrancu, keď zaknihoval svoju 13. asistenciu. J.T. Miller si ich pripísal dve, pričom Vancouver vyslal na Robina Lehnera len 17 striel. Šiesty zápas série, v ktorej tím z Nevady vedie 3:2 na zápasy, sa odohrá vo štvrtok.

Výstavný gól Theodorea:

...a rýchla odpoveď Boesera:

Elias Pettersson, útočník Canucks: „Prvé dve tretiny neboli pre naše mužstvo dobré. Thatcher počas celého zápasu chytal neuveriteľne.“

Peter DeBoer, tréner Golden Knights: „Demko bol skutočne dobrý a oni využili každú príležitosť. Mali sme mu to o trochu viac skomplikovať väčšou premávkou pred bránou. Keď je v hre už len osem tímov, nie je ľahké uzavrieť sériu. Oni dnes našli cestu za víťazstvom.“

Hviezdy duelu: 1. T. Demko (VAN), 2. B. Boeser (VAN), 3. S. Theodore (VGK)