Fanshop tímu Toronto Maple Leafs - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Spezza po 5 rokoch dosiahol hetrik ako druhý najstarší „Leaf“ v histórii + video

Jozef Struhár    |  05.02.2021
Toronto vo štvrtok zdolalo Vancouver 7:3 aj s pomocou prvého hetriku veterána Jasona Spezzu za takmer päť rokov.

„Dnes tu neboli žiadne čiapky, ale pri odchode do šatne som to poriadne schytal vodou od chlapcov. Bol to pekný večer, puk ma sledoval a takýchto večerov som za posledných pár rokov veľa nemal,“ poznamenal tridsaťsedemročný Kanaďan.

„Viac ako samotný hetrik má napĺňa hrdosťou to, akí šťastní z toho boli chlapci. Na takéto momenty nikdy v živote nezabudnete.“

Pre Spezzu išlo o ôsmy hetrik v kariére a prvý od 9. apríla 2016, keď ešte hrával za Dallas. Gól strelil v každej tretine. V 11. minúte obnovoval vedenie Maple Leafs na 2:1, v 29. minúte zvyšoval na 4:2 a tretí gól pridal v 45. minúte, keď upravoval stav na 6:2.

Spezza, ktorý má po 10 dueloch sezóny na konte 8 bodov (4+4), má presne 37 rokov a 236 dní. V Toronte bol len jeden hráč, ktorý dosiahol hetrik vo vyššom veku – legendárny Red Kelly vo veku 37 rokov a 255 dní.