30. 03.
«

Video

Gagner ukončil suchoty prvým hetrikom po deviatich rokoch + video

Tím Detroit Red Wings zdolal vo štvrtok Nashville pomerom 5:2, pričom významnou mierou k úspechu pomohol Sam Gagner, ktorý strelil hetrik.

Tridsaťjedenročný Kanaďan vstupoval do zápasu len so ziskom dvoch asistencií v prvých 13 zápasoch sezóny. Nakoniec ho opúšťal s tretím hetrikom kariéry a prvým od osembodového výkonu (4+4), ktorý predviedol 2. februára 2012 ešte ako hráč Oilers.

„Myslel som si, že hrám celkom dobre v tejto sezóne, no dnes som sa skvelo necítil až kým som nestrelil prvý gól. Potom som skončil s troma. Takto to v tejto lige funguje. Nemôžete prestávať pracovať,“ povedal Gagner.

Rodák z ontárijského Londonu sa stal deviatym hráčom v histórii NHL, ktorý strelil hetrik po deväťročnej odmlke. Presne naň čakal 9 rokov a 23 dní. Dlhšie čakanie zažili Boyd Devereaux, Saku Koivu, Johnny Bucyk, Justin Williams, Guy Carbonneau, Woody Dumart a Dit Clapper, ktorý drží rekord s 11 rokmi a 345 dňami.

Gagner svoju púť za trojgólovým večerom začal v deviatej minúte druhej tretiny, keď posielal svoj tím do vedenia 2:1. V strede tretej tretiny obnovoval vedenie na 3:2 a tretí gól strelil tri minúty pred koncom do prázdnej brány.