18. 04.
19. 04.
«

Černák dvojbodový, Tatar nebodoval. Tampa a Vegas majú postupový mečbal

V štyroch sobotných zápasoch play-off NHL sme spoznali ďalšie dva tímy, ktoré potrebujú už len výhru k postupu. Patrí k nim aj Tampa Bay, ktorej k výhre pomohol dvoma bodmi aj Erik Černák. Tomáš Tatar nebodoval pri prehre.

1. kolo play-off

TAMPA BAY – FLORIDA 6:2 (stav série: 3-1)

Alex Killorn strelil dva góly a pridal dve asistencie, Nikita Kučerov zaznamenal gól a tri asistencie a Tampa Bay zdolala Floridu 6:2 vo štvrtom zápase série prvého kola play-off, v ktorej bude mať v pondelok prvú šancu spečatiť postup do druhého kola. K postupovému mečbalu pomohli gólmi aj Anthony Cirelli, Ondřej Palát a Yanni Gourde, 39 zákrokmi Andrej Vasilevskij. Slovenský obranca Erik Černák, ktorý odohral 19 minút a 6 sekúnd, nazbieral dve asistencie a dva plusové body. Prezentoval sa aj troma strelami, troma bodyčekmi, jedným blokom a dostal aj dve trestné minúty za hrubosť. Dvojbodový Jonathan Huberdeau a Carter Verhaeghe strelili góly Panthers, v ktorých bráne sa vystriedali obaja brankári. Sergej Bobrovskij inkasoval päť gólov zo 14 striel, Chris Driedger následne kryl 11 striel z 12. Duel nedohrali Kučerov a jeho spoluhráč Michail Sergačov, ktorých v tretej tretine zranili Anthony Duclair a Patric Hornqvist.

Jon Cooper, tréner Lightning: „Prišli sme sem vyhrať zápas a aj sa nám to podarilo. Presilovky boli mimoriadne. V oslabeniach sme si svoju robotu urobili. Dokážeme byť lepší a vieme o tom. Prišli sme vyhrať štyri zápasy, zatiaľ sme ich vyhrali tri. Stále musíme vyhrať ten posledný. Musíme byť lepší so zvládaní emócií a nevstúpiť pod ich vplyvom do zápasu.“

Aleksander Barkov, kapitán Panthers: „Len sa musíte vrátiť domov a na tento zápas zabudnúť. Hrali sme v ich pásme dobre, mali sme niekoľko striedaní v ich pásme, no oni našli cestu k streleniu gólov. To je neakceptovateľné. Musíme nájsť spôsob, ako to eliminovať.“

Hviezdy duelu: 1. N. Kučerov, 2. A. Vasilevskij, 3. A. Killorn (všetci TBL)

TORONTO – MONTREAL 5:1 (stav série: 1-1)

Auston Matthews zaznamenal gól a dve asistencie, aby Toronto hrajúce bez kapitána Johna Tavaresa vyrovnalo stav série prvého kola play-off proti Montrealu na 1:1 sobotným víťazstvom 5:1. Do čierneho sa trafili aj Jason Spezza, Rasmus Sandin a William Nylander, do prázdnej brány Alexander Kerfoot. Nylander pridal aj asistenciu a Jack Campnell kryl 22 striel.Pre Maple Leafs ide o prvú výhru v play-off nad Canadiens od roku 1967. Jediný gól hostí strelil Jesperi Kotkaniemi, ktorý otvoril skóre po tom, čo bol v otváracom zápase len zdravým náhradníkom. Carey Price urobil 29 zákrokov a Tomáš Tatar nebodoval. Slovenský útočník odohral 11 a pol minúty so ziskom mínusového bodu a troch bodyčekov. Jeho tím bude hostiť najbližšie dva zápasy v pondelok a utorok.

Auston Matthews, útočník Maple Leafs: „Táto výhra je pre Tavaresa. Je to náš človek, náš kapitán. Keď sa takto zraní veľká súčasť tímu, každý musí zareagovať. Myslím si, že sa nám v tom dnes podarilo urobiť skutočne dobrú robotu.“

Carey Price, brankár Canadiens: „Druhá tretina bola ťažká. Bolo určite dôležité zatlačiť v tretej tretine. Stále sme boli v hre a mali šancu vrátiť sa späť. Už sa nám to v sezóne podarilo, ale dnes to nevyšlo.“

Hviezdy duelu: 1. A. Matthews, 2. W. Nylander, 3. J. Spezza (všetci TOR)

NY ISLANDERS – PITTSBURGH 4:1 (stav série: 2-2)

Iľja Sorokin predviedol 29 zákrokov, aby doviedol Islanders k výhre 4:1 nad Pittsburghom v štvrtom zápase série prvého kola play-off. Po ňom je séria nerozhodná 2:2 na zápasy. Oliver Wahlstrom a Jordan Eberle strelili dva presilovkové góly v rozmedzí 24 sekúnd tretej tretiny, prvý menovaný predtým raz aj asistoval. Josh Bailey a Ryan Pulock skórovali už v druhej dvadsaťminútovke. Sorokinovi pokazil čisté konto Zach Aston-Reese počas oslabenia v 58. minúte. Tristan Jarry opustil duel s 22 zákrokmi a Sidney Crosby nebodoval v treťom zápase po sebe. Piaty duel série bude hostiť jeho tím v pondelok.

Islanders pomohol aj vlastenec Bluegera:

Barry Trotz, tréner Islanders: „Bola škoda, že sme inkasovali gól na samom konci zápasu, ale myslím si, že Sorokin vyzeral solídne. Myslím si, že mužstvo hralo správnym spôsobom a boli sme schopní získať víťazstvo.“

Mike Sullivan, tréner Penguins: „Nechali sme sa príliš často vylučovať. Nemôžeme si dovoliť toľko vylúčení. Hráme proti ťažkému súperovi a vedeli sme, že to bude náročná séria. Nie je to nič, čo by sme neočakávali, a musíme sa len uistiť, že na to zareagujeme správne.“

Hviezdy duelu: 1. I. Sorokin, 2. R. Pulock, 3. J. Bailey (všetci NYI)

MINNESOTA – VEGAS 0:4 (stav série: 1-3)

Postupový mečbal má v rukách aj Vegas, ktoré sa opäť mohlo spoľahnúť na Marc-Andre Fleuryho. Ten zneškodnil všetkých 35 striel, aby so svojím 16. čistým kontom v kariére play-off doviedol svoj tím k výhre 4:0 nad Minnesotou, po ktorej sa séria prvého kola play-off presťahuje do Las Vegas, kde za stavu 3:1 bude domáci tím môcť spečatiť postup už v pondelok. Nicolas Roy strelil dva góly – prvým skóre otvoril, druhým ho uzavrel pri odvolaní domáceho brankára. Po góle pridali Alex Tuch a Mark Stone v druhej tretine. Cam Talbot čelil len 17 strelám. Svoj debut v tohtoročnom play-off zažil Zach Parise.

Tomu sa povie radosť z gólu:

Mark Stone, kapitán Golden Knights: „Musíme očakávať, že v ďalšom zápase zo seba vydajú ten najlepší výkon. Budú chcieť prísť a zatlačiť. Budeme musieť urobiť to isté. “

Zach Parise, útočník Wild: „Bolo to pre mňa ťažké, ale čo je momentálne dôležitejšie je, že prehrávame v sérii 1:3. Všetka pozornosť by mala smerovať tam, na to, ako sa vrátime späť do série, vyhráme zápas a prinesieme veci naspäť do Minnesoty.“

Hviezdy duelu: 1. M. Stone, 2. M. Fleury, 3. A. Tuch (všetci VGK)

T. Tatar (MTL) 11:27 0 0 0 -1 0 0 3
E. Černák (TBL) 19:06 0 2 2 +2 2 3 3