1
02. 01.
«

Tampa prvý zápas zvládla, ale prišla o Erika Černáka

V nedeľu sa otvorili ďalšie dve série druhého kola play-off. Lepšie do nich vstúpili Tampa Bay a Colorado. Slovenský obranca Erik Černák nebodoval a duel nedohral.

2. kolo play-off

CAROLINA – TAMPA BAY 1:2 (stav série: 0-1)

Barclay Goodrow strelil svoj prvý gól v play-off, aby v 53. minúte prelomil nerozhodný stav a rozhodol o výhre Tampy 2:1 v otváracom zápase série druhého kola play-off proti Caroline. Tri z jeho štyroch gólov v play-off v kariére boli víťazné. Prvou hviezdou zápasu bol brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil 37 striel. Lightning viedli 1:0 od stredu druhej tretiny, keď využil presilovku Brayden Point. Presilovka pomohla aj Hurricanes, keď počas nej v úvode tretej dvadsaťminútovky vyrovnal skóre Jake Bean. Alex Nedeljkovic urobil 28 zákrokov. Trikrát ho ohrozil aj Erik Černák. Pre slovenského obrancu však duel skončil predčasne. Stihol odohrať 12 a pol minúty predtým, ako na konci druhej tretiny zranil bodyček Andreja Svečnikova. Tréner Jon Cooper však po zápase o ňom povedal: „Mal by byť OK.“ Duel vynechal pre zranenie obranca David Savard, ktorého nahradil Luke Schenn. Caroline zase chýbal Nino Niederreiter, ktorý utrpel zranenie na tréningu. Nahradil ho Cedric Paquette, ktorý vlani získal s Tampou Stanleyho pohár. Druhý zápas série sa odohrá v utorok.

Goodrowov víťazný gól:

Barclay Goodrow, útočník Lightning: „Blake Coleman to zahral dobre pri mantineli, aby vyhral ten súboj. Puk prišiel ku mne a ja som videl Gourdeho, ako ide k bráne, takže som chcel puk vystreliť na bránu a vytvoriť pre neho šancu na dorážku. A ono si to našlo cestu do brány.“

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Boli sme na tom dobre, len sme urobili niekoľko mentálnych chýb. Náš výkon môže byť pri niektorých veciach lepší, ale inak to bol pre nás dosť dobrý zápas. Bol to ťažký spôsob jeho ukončenia, ale myslím si, že sme boli dobrí.“

Hviezdy duelu: 1. A. Vasilevskij (TBL), 2. B. Goodrow (TBL), 3. J. Bean (CAR)

COLORADO – VEGAS 7:1 (stav série: 1-0)

Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog zaznamenali po dva góly a asistenciu, aby doviedli Colorado k hladkej výhre 7:1 nad Vegas v otváracom zápase série druhého kola play-off. Cale Makar strelil gól a nazbieral tri asistencie, z gólov sa tešili aj Mikko Rantanen a Brandon Saad. Philipp Grubauer čelil 25 strelám, z ktorých ho prekonal len William Karlsson. Znižoval na 1:5. Robin Lehner inkasoval sedem gólov z 37 striel vo svojom prvom zápase v play-off po tom, čo celú sériu proti Minnesote strávil ako náhradník Marc-Andre Fleuryho. Duel nedohral Mattias Janmark, ktorého v druhej tretine zranil bodyček Ryana Gravesa. Na toho si v tretej tretine vyšliapol Ryan Reaves, ktorý za to dostal aj trest do konca zápasu. Avalanche následne dostali možnosť hrať 9-minútovú presilovku. Golden Knights sa pokúsia zareagovať na prehru v druhom zápase série, ktorý je naplánovaný na stredu.

Pekné bekhendové zakončenie Rantanena:

Nathan MacKinnon, útočník Avalanche: „Každý bral to voľno seriózne. Nebola to dovolenka. Každý bol pripravený a mali sme skvelý štart do zápasu.“

Pete DeBoer, tréner Golden Knights: „Play-off je o tom, že musíte mať krátkodobú pamäť a pripraviť sa na ďalší zápas. Podstatné bolo, že sme dnes neboli dostatočne dobrí. Oni boli veľmi dobrí.“

Hviezdy duelu: 1. N. MacKinnon, 2. C. Makar, 3. M. Rantanen (všetci COL)

E. Černák (TBL) 12:36 0 0 0 0 0 3 1