24. 04.
25. 04.
«

Nočná mora Toronta realitou, Montreal zavŕšil obrat. Vyhrali aj Islanders

Montreal dokončil svoju cestu za zvratom série a treťou výhrou po sebe vyradil z hry o Stanleyho pohár favorizované Toronto. Už v rámci druhého kola sa Islanders podarilo vyrovnať stav série.

1. kolo play-off

TORONTO – MONTREAL 1:3 (kon. stav série: 3-4)

Carey Price predviedol 29 zákrokov a Montreal zdolal Toronto 3:1 v rozhodujúcom siedmom zápase série prvého kola play-off, ktorú ovládol napriek tomu, že prehrával už 1:3 na zápasy. Dokázal to po tretí raz vo svojej histórii. Brendan Gallagher a Corey Perry skórovali v druhej tretine, Tyler Toffoli sa v 58. minúte trafil do prázdnej brány. Eric Staal zaznamenal dve asistencie, Tomáš Tatar opäť nehral. Jediný gól Maple Leafs strelil William Nylander, no to sa už písala 59. minúta. Jack Campbell opustil duel s 20 zákrokmi. Montreal ako štvrtý nasadený tím divízie v druhom kole narazí na tretí nasadený Winnipeg, s ktorým sa stretne už v stredu. Toronto nepostúpilo do druhého kola už v 16. sezóne po sebe a pripomenulo si nočnú moru z roku 1987, kedy viedlo nad Detroitom tiež 3:1 na zápasy a nakoniec nepostúpilo. Pondelkový duel nakoniec sledovalo priamo v hale 550 plne zaočkovaných zdravotných pracovníkov, hoci sa provinčná vláda pôvodne zdráhala pustiť ich na zápas.

Podanie rúk:

Carey Price, brankár Canadiens: „Toto bol najlepší tímový výkon, aký sme podali v celej sezóne. Myslím si, že sme mali celkom dobré šance v celej sérii a keď sme vyhrali piaty zápas, tak sme sa začali rozbiehať, udržali sme to a snažili sme sa to udržať aj dnes.“

Sheldon Keefe, tréner Maple Leafs: „Boli sme na dobrom mieste a neuzavreli sme to. Pridali sme si dosť hráčov a hĺbky na to, aby sme boli schopní zvládať situácie so zraneniami, takže na to sa vyhovárať nebudeme. Je ťažké to opísať slovami. Je zrejmé, že sme zdevastovaní a sklamaní. Očakávali sme od seba viac a myslíme si, že sme toho schopní omnoho viac.“

Hviezdy duelu: -

2. kolo play-off

BOSTON – ISLANDERS 3:4 PP (stav série: 1-1)

Casey Cizikas skóroval v 15. minúte predĺženia a Islanders vyhrali nad Bostonom 4:3, aby vyrovnali stav série druhého kola play-off na 1:1. Cizikas využil nešťastné zaváhanie Jeremyho Lauzona a Tuukku Raska prekonal z úniku, aby strelil svoj prvý gól v play-off od roku 2015. New York po prvej tretine prehrával o gól, no v druhej dvadsaťminútovke stav otočili Josh Bailey, Kyle Pakmieri a Jean-Gabriel Pageau. Duel v druhej polovici tretej tretiny zdramatizovali Patrice Bergeron a Brad Marchand, ktorí nadviazal na gól Charlieho Coylea z prvej dvadsaťminútovky. Marchand pridal aj asistenciu, ktorá bola jeho 100. bodom v kariére v play-off. Semion Varlamov, ktorý chytal prvýkrát od tretieho zápasu prvého kola, prispel k výhre 39 zákrokmi. Rask ich urobil o štyri menej. Tretí zápas série sa odohrá vo štvrtok na Long Islande.

Cizikas rozhodol o vyrovnaní série:

Casey Cizikas, útočník Islanders: „Už to bol dlhý čas, čo som naposledy skóroval. Snažíte sa robiť v predĺžení tie správne veci a byť na správnych miestach. Ja som mal dosť šťastia, že sa mi tam objavil puk a dostal som príležitosť na to, aby som ten gól strelil. Chcete byť prínosom, chcete skórovať. Na konci dňa to však je gól celého nášho útoku. Bolo to pekné, ale musíme naďalej tvrdo pracovať.“

Brad Marchand, útočník Bruins: „Všetci robíme chyby, všetci sme to zažili. Je ťažké, keď sa to stane práve vám, ale my sa od toho odrazíme. Nie je to koniec sveta, je to 1:1 a my musíme jednoducho v nasledujúcom zápase zapracovať. Všetko je to o tom, aby sme sa dali znova dokopy a posunuli vpred. To je tá vec na play-off, že musíte byť ako slon a mať krátku pamäť.“

Hviezdy duelu: 1. C. Cizikas (NYI), 2. B. Marchand (BOS), 3. P. Bergeron (BOS)