20. 04.
21. 04.
«

Černák strojom na bodyčeky, o víťazoch rozhodli predĺženia

Oba štvrtkové zápasy druhého kola play-off NHL rozhodol až nadstavený čas. Víťazstvá oslavovali Carolina a Boston. Jediný Slovák v akcii, Erik Černák, nebodoval.

2. kolo play-off

NY ISLANDERS – BOSTON 1:2 (stav série: 1-2)

Brad Marchand skúsil strelu z ťažkej pozície, z ťažkého uhla, a uspel. V štvrtej minúte predĺženia rozhodol o výhre Bostonu 2:1 nad Islanders, po ktorej jeho tím v sérii opäť vedie, tentoraz pomerom 2:1 na zápasy. Bol to Marchandov druhý gól v predĺžení v tomto play-off. Viac ich v histórii NHL v jedinom play-off strelili len traja hráči – Corey Perry (2017), Maurice Richards (1951), Mel Hill (1939). Všetci tri. Bruins viedli zásluhou navrátilca do zostavy Craiga Smitha už od šiestej minúty a dlho trvalo, kým niekto našiel recept na Tuukku Raska. Fín čelil 29 strelám a ako jediný ho prekonal v 55. minúte Mathew Barzal. Semion Varlamov urobil 39 zákrokov, pričom v tretej tretine čelil 21 strelám. Duel nedohral obranca Bostonu Brandon Carlo, ktorého zranil bodyček Cala Clutterbucka. Aj štvrtý zápas sa odohrá v Nassau Coliseum. Naplánovaný je na sobotu.

Rozhodujúci gól Marchanda:

Brad Marchand, útočník Bruins: „Nebol to skvelý gól, ale akýkoľvek puk, hlavne v predĺžení, má šancu skončiť v bráne. Myslím si, že každý tím hovorí pred predĺžením, že gól sa nemôžete snažiť vyprodukovať cez kombinácie prihrávok a tu toho bol ďalší príklad.“

Barry Trotz, tréner Islanders: „Keď sme strelili ten gól a vyrovnali, mali sme v následnej presilovke niekoľko skutočne dobrých šancí. Mali sme puk v držaní, párkrát sme mohli rozhodnúť zápas pred koncom normálnej hracej doby a potom sme mali skutočne dobrú šancu aj v predĺžení, kde chýbali dva alebo tri palce k tomu, aby sme skórovali a oslavovali my. Musíme sa s tým zmieriť. Na tento zápas zabudneme, posunieme sa ďalej a budeme sa koncentrovať na sobotu.“

Hviezdy duelu: 1. T. Rask (BOS), 2. B. Marchand (BOS), 3. S. Varlamov (NYI)

TAMPA BAY – CAROLINA 2:3 PP (stav série: 2-1)

Jordan Staal tečoval strelu Sebastiana Aha, aby Carolina využila vylúčenie Nikitu Kučerova a v šiestej minúte predĺženia rozhodla o svojej výhre 3:2, ktorou znížila stav série proti Tampe na 1:2. Aho mal prsty aj v prvých dvoch góloch Hurricanes – pri presnom zásahu Bretta Pesceho asistoval, potom sám skóroval, aby zvýšil vedenie na 2:0. S deviatym viacbodovým zápasom v play-off vyrovnal klubový rekord Rona Francisa. Teuvo Teräväinen si pripísal dve asistencie. K triumfu pomohol aj Petr Mrázek, ktorý v prvom tohtoročnom zápase play-off kryl 35 striel. Ešte v druhej tretine ho prekonali Brayden Point a Alex Killorn, ktorí po prihrávkach Kučerova vyžili presilovky. Point pridal aj asistenciu a Andrej Vasilevskij kryl 24 striel. Slovenský obranca Erik Černák si pripísal dva mínusové body, dve strely a jeden blok. Zmenil sa aj na stroj na bodyčeky, keď ich predviedol až 9. V akcii strávil 21 a pol minúty. Štvrtý zápas série sa odohrá opäť v Tampe a na programe je v sobotu. Či v ňom bude hrať aj útočník Hurricanes Warren Foegele je otázne. V druhej tretine štvrtkového duelu utrpel zranenie hornej časti tela.

Rozhodujúci gól Staala:

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Som vždy hrdý na naše mužstvo. Čokoľvek sa našim hráčom deje, nájdu spôsob, ako sa koncentrovať na hru a robia si len svoju prácu. Presne to sa stalo aj dnes večer.“

Victor Hedman, obranca Lightning: „Myslím si, že sme tvorili hru a boli omnoho lepší ofenzívne. Vyhrávali sme súboje, tvorili sme chaos pred bránou. Bolo veľa vecí, ktoré sme robili dobre, len to dnes nevyšlo v náš prospech. Ak pôjdeme s rovnakým prístupom do ďalšieho zápasu, páčia sa mi naše šance.“

Hviezdy duelu: 1. S. Aho (CAR), 2. P. Mrázek (CAR), 3. B. Point (TBL)

E. Černák (TBL) 21:38 0 0 0 -2 0 2 9