20. 04.
21. 04.
«

Černák bodoval a je krok od postupu, Islanders vyrovnali stav série

V sobotu zaknihovali Islanders dôležité víťazstvo, po ktorom je stav série proti Bostonu opäť nerozhodný. Caroline sa to isté nepodarilo, a tak má Tampa v rukách postupový mečbal. Erik Černák asistoval.

2. kolo play-off

TAMPA BAY – CAROLINA 6:4 (stav série: 3-1)

Nikita Kučerov a Steven Stamkos zaznamenali po dva góly a jednej asistencii, aby pomohli Tampe k výhre 6:4 v štvrtom zápase série proti Caroline, po ktorom má obhajca titulu v rukách postupový mečbal ako prvý tím v druhom kole play-off. Lightning v zápase viedli vďaka gólu Braydena Pointa, pri ktorom asistoval aj Erik Černák, no Hurricanes sa podarilo stav otočiť, keď sa v rozmedzí 39 sekúnd v úvode druhej tretiny presadili Teuvo Teräväinen a Jesper Fast. Stamkos následne využil presilovku na vyrovnanie stavu, no Dougie Hamilton a Jaccob Slavin poslali hostí tentoraz do dvojgólového vedenia. Ani to im však nevydržalo a ešte do konca druhej tretine stav otočili Kučerov, Tyler Johnson a Stamkos. Kučerov svoj druhý gól v zápase strelil už v tretej dvadsaťminútovke. Andrej Vasilevskij urobil 21 zákrokov, Petr Mrázek o jeden menej. Vasilevskij prekonal ruský rekord Nikolaja Chabibulina so 40. výhrou v play-off. Černák odohral v zápase 19 minút a odniesol si z neho aj dva plusové body a jeden bodyček. Point sa stal siedmym hráčom Tampy, ktorý v play-off dosiahol na métu 60 bodov. Zápas číslo päť sa odohrá v utorok v severokarolínskom Raleigh.

V druhej tretine padlo 8 gólov:

Tyler Johnson, útočník Lightning: „Musíme byť omnoho lepší po defenzívnej stránke, ako sme boli dnes. Ale myslím si, že to hovorí veľa aj o našom mužstve a našom charaktere, keďže nás to až tak neovplyvnilo. Nadýchli sme sa a kolektívnou hrou sme sa vrátili na koňa.“

Rod Brind’Amour, tréner Hurricanes: „Prvá tretina nebola taká skvelá, ale bojovali sme späť a boli sme na dobrých miestach. Samozrejme, tie vylúčenia boli tým, čo zvrátilo zápas. Nemôžete sa nechať šesťkrát vylúčiť a to sa stalo. Keď strelíte Vasilevskému štyri góly, musíte vyhrať. Znovu nám to pravdepodobne nedovolí.“

Hviezdy duelu: 1. S. Stamkos, 2. N. Kučerov, 3. B. Point (všetci TBL)

NY ISLANDERS – BOSTON 4:1 (stav série: 2-2)

Mathew Barzal strelil víťazný gól sedem minút pred koncom tretej tretiny, aby Islanders víťazstvom 4:1 vyrovnali stav série druhého kola play-off proti Bostonu na 2:2. New York pritom vo štvrtom víťaznom zápase po sebe dokázal zvrátiť nepriaznivý stav, čo sa mu podarilo prvýkrát od roku 1993. Kyle Palmieri po prihrávke Barzala vyrovnal v druhej tretine stav na 1:1 a Casey Cizikas s Jean-Gabrielom Pageauom ešte pridali góly do prázdnej brány. Barzal už asistenciou dosiahol na métu 30 bodov v play-off, pričom na to potreboval 40 zápasov. Rýchlejšie to v klubovej histórii dokázali len Denis Potvin (28 duelov) a Mike Bossy (30). Semion Varlamov predviedol 28 zákrokov. Ako jediný ho prekonal David Krejčí, ktorý využil presilovku v úvode druhej tretiny na otvorenie stavu zápasu. Tuukka Rask urobil 30 zákrokov. Piaty zápas série sa odohrá v pondelok v Bostone.

Víťazný gól Barzala:

Mathew Barzal, útočník Islanders: „Ak by sme sa vracali do TD Garden za stavu 1:3, rovnalo by sa to rozsudku smrti. Preto to dnes bol pre nás veľmi dôležitý zápas. Každý to pochopil a nejakým spôsobom sa podieľal na výhre, či to bolo bodovaním alebo bodyčekovaním alebo hraním dobrej defenzívnej hry. Každý urobil niečo pozitívne. Preto sme vyhrali.“

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Myslím si, že nedostatok urgencie dostávať puk k bráne bol dnes v určitej miere rozhodujúci. Neboli sme ochotní strieľať dostatočne často.“

Hviezdy duelu: 1. M. Barzal, 2. K. Palmieri, 3. S. Varlamov (všetci NYI)

E. Černák (TBL) 19:05 0 1 1 +2 0 0 1