20. 04.
21. 04.
«

Boston čelí vypadnutiu, Montreal postúpil do semifinále

Do druhého kola postupoval ako posledný, do tretieho ako prvý. Montreal využil prvú šancu a Winnipeg vyradil po štyroch dueloch. Len kúsok od postupu sú aj Islanders, ktorí v pondelok zdolali Boston po druhý raz po sebe.

2. kolo play-off

MONTREAL – WINNIPEG 3:2 PP (kon. stav série: 4-0)

Tyler Toffoli skóroval v druhej minúte predĺženia a Montreal opäť poprel papierové očakávania, keď vyradil Winnipeg najrýchlejším možným spôsobom vďaka pondelkovej výhre 3:2 v štvrtom zápase série druhého kola play-off. Toffoli pridal aj asistenciu, Nick Suzuki ich zaznamenal dve. Erik Gustafsson a Artturi Lehkonen vytvorili v prvej tretine dvojgólové vedenie, ktoré v druhej dvadsaťminútovke zmazal dvoma gólmi Logan Stanley. Pri oboch góloch asistoval Kyle Connor. Canadiens boli v zápase aktívnejší a Connor Hellebuyck držal Jets v hre, keď urobil až 39 zákrokov. Carey Price čelil len 16 strelám. Tomáš Tatar nehral, rovnako ako Jeff Petry, ktorý v predošlom zápase utrpel zranenie hornej časti tela. Montreal, ktorý ako tretí tím histórie vyradil svojho súpera najrýchlejším možným spôsobom po tom, čo v predošlom kole otočil sériu z 1:3 (dokázali to aj Edmonton v roku 1990 a Tampa v roku 2011), sa v semifinále play-off stretne s Coloradom alebo Vegas. Séria dvoj najlepších tímov základnej časti je po štyroch dueloch vyrovnaná.

Toffoli rozhodol o postupe v predĺžení:

Dominique Ducharme, tréner Canadiens: „Je dobré sa merať s najlepšími. Chceme ísť ďalej ako sme sa zatiaľ dostali, takže ak chcete vyhrať, musíte poraziť aj tých najlepších. Tento tím znamená pre mňa veľa. Byť schopný byť tu a dostať sa do tretieho kola, mi prináša veľkú radosť a som hrdý na to, že som v tom s týmto tímom. Je to pre mňa niečo špeciálne. “

Blake Wheeler, kapitán Jets: „Oni momentálne hrajú na skutočnej vysokej úrovni. Za to ich musíte vyzdvihnúť. My sme jednoducho nedokázal streliť prvý gól. Nedokázali sme to v celej sérii. To hralo priamo do ich karát.“

Hviezdy duelu: 1. T. Toffoli (MTL), 2. L. Stanley (WPG), 3. A. Lehkonen (MTL)

BOSTON – ISLANDERS 4:5 (stav série: 2-3)

Islanders využili tri presilovky zo štyroch, aby zdolali Boston 5:4 a vďaka druhej výhre po sebe sa po prvýkrát ujali vedenia v sérii druhého kola play-off. Za stavu 3:2 na zápasy budú mať v stredu, na domácom ľade, šancu postúpiť do semifinále. V pondelok svoj tím opäť podržal aj Semion Varlamov, ktorý predviedol 40 zákrokov, pričom v tretej tretine čelil až 18 strelám. New York na jej úvode viedol už 5:2 a nakoniec sa mu podarilo odolať tlaku domácich. Tí viedli zásluhou Davida Pastrňáka, no potom doplatili na vylúčenia a vedenie si už nedokázali obnoviť. Mathew Barzal a Kyle Palmieri otočili stav na 2:1, Josh Bailey obnovil vedenie po vyrovnávajúcim góle Brada Marchanda, Jordan Eberle a Brock Nelson ho zvýšili predtým, ako duel zdramatizovali Pastrňák a David Krejčí. Barzal, Bailey a Eberle pridali ku gólom aj asistenciu, čo na druhej strane platilo aj o Pastrňákovi a Marchandovi. Okrem českej hviezdy bol trojbodový aj Charlie McAvoy, ktorý trikrát asistoval. Tuukka Rask inkasoval štyri góly zo 16 striel a v tretej tretine ho v bráne nahradil Jeremy Swayman, ktorý kryl dve strely z troch. Duel nedohral Curtis Lazar, ktorý v druhej tretine utrpel zranenie dolnej časti tela. Tím, ktorý vyhrá piaty zápas série za stavu 2:2, nakoniec vyhrá celú sériu v 78,8 % prípadov.

O gól zápasu sa postaral Brad Marchand:

Mathew Barzal, útočník Islanders: „Myslím si, že naše presilovky sú celkom konzistentné počas celého play-off. Pomohli nám vo viacerých dueloch, či už sme sa ujali vedenia alebo vrátili do zápasu, preto sa len snažíme využiť, čo sa nám ponúkne. Boston má skvelé oslabenia, ako mal aj Pittsburgh. Je to len o tom, aby ste si vypracovali šance a strieľali, keď sa uvoľní priestor.“

Bruce Cassidy, tréner Bruins: „Na šiesty zápas budeme pripravení. Nepochybujem o tom, že budeme pripravení. Dnes večer sme boli, podľa mňa, lepším tímom. Neukázalo sa to na skóre.“

Hviezdy duelu: 1. J. Bailey (NYI), 2. D. Pastrňák (BOS), 3. B. Marchand (BOS)