Účet používateľa Vyhľadávanie
Zavrieť SlovakNHL.sk

Islanders vyšiel vstup do semifinále lepšie, Černákov tím prvýkrát prehráva

Jozef Struhár    |  14.06.2021
Za nami je prvé semifinále tohtoročného play-off. Lepšie do neho vstúpili Islanders, ktorí uspeli na ľade obhajcu titulu tesne 2:1.

Podrobné štatistiky

Semion Varlamov urobil 30 zákrokov, aby si predĺžil víťaznú sériu na štyri zápasy a doviedol Islanders k výhre 2:1 v prvom zápase semifinálovej série proti Tampe. Mathew Barzal a Ryan Pulock prekonali Andreja Vasilevského z 31 striel a o jediný presný zásah obhajcu titulu sa postaral Brayden Point, ktorý 54 sekúnd pred koncom tretej tretiny zničil Varlamovovi čisté konto. Slovenský obranca Erik Černák odohral 18 minút a 44 sekúnd, počas ktorých si pripísal jednu strelu, jeden bodyček a jeden menší trest za sekanie. Lightning, ktorý po prvýkrát v tohtoročnom play-off prehrávajú v sérii, budú hostiť aj druhý duel, ktorý sa odohrá v utorok.

Ryan Pulock a jeho víťazný gól:

V prvej tretine sme góly nevideli. Už po ôsmich sekundách hry sme videli menšiu šarvátku, po ktorej boli vylúčení Goodrow a Martin. Aktívnejšie do zápasu vstúpili domáci, ale neskôr začali kontrolu nad hrou preberať hostia. Tí odohrali aj dve presilovky, ale nevyužili ich.

Po zmene strán už prišlo aj na menenie skóre, no na to sa muselo počkať až do 13. minúty, kedy Bailey vsunul do úniku Barzala, ktorého už neubránil ani snažiaci sa Rutta. Dovtedy mali Islanders dve šance a Bailey dokonca v úvode tretiny trafil konštrukciu brány. Islanders si mohli zvýšiť vedenie počas vylúčenia Černáka, ale početná prevaha im nevyšla a dokonca v nej pohrozil domáci Killorn. Černák na konci tretiny vybojoval faul a šancu hrať v presile dostali premiérovo aj Lightning.

Newyorský tím ubránil aj zvyšok oslabenia v tretej dvadsaťminútovke a trvalo mu päť a pol minúty, kým si vedenie zveľadil. Eberle po súboji pri mantineli poslal puk na modrú k Pulockovi, ktorý si chvíľu počkal a nakoniec sa trafil svojou tvrdou strelou presne. Obrana hostí toho domácim veľa neumožňovala. V závere odvolali brankára a pomohlo im aj vylúčenie Nelsona v 59. minúte. Kontaktný gól nakoniec strelil Point z priestoru pred bránou, no v zvyšných 54 sekundách sa už Lightning k ničomu nebezpečnému nedostali.

Andrej Vasilevskij
Semion Varlamov
57:54 29/31 60:00 30/31
Curtis McElhinney
Iľja Sorokin
- - - -

Varlamov a Iľja Sorokin obaja vyhrali v tohtoročnom play-off štyri zápasy po sebe, čo sa stalo v histórii NHL po tretíkrát. Naposledy to dokázali Phil Myre a Pete Peeters z Philadelphie v roku 1980. ... Pulock strelil v tohtoročnom play-off štyri góly, z toho tri boli víťazné. Len štyria obrancovia v histórii NHL rozhodli viac zápasov v jednom play-off – Paul Coffey, Al MacInnis, Brian Leetch a Slava Vojnov (všetci 4).

Hviezdy duelu: 1. M. Barzal (NYI), 2. S. Varlamov (NYI), 3. B. Point (TBL)

Semion Varlamov, brankár Islanders: „Dnes sme celý zápas odohrali dobre. Hrali sme tvrdo, hrali sme do tela. Hrali sme našu hru. Koncentrovali sme sa dnes len na našu hru a myslím si, že práve preto sme boli úspešní.“

Steven Stamkos, kapitán Lightning: „Vedeli sme, že to bude extrémne náročné. Boli sme už predtým v takejto pozícii, takže určite v šatni nie je panika. Uvedomujeme si však, že toto bude extrémne vyrovnaná séria a musíme to očakávať aj v jej ďalšom priebehu.“

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (11) Komentáre k článku (11)
martina Ignorovať14. 06. 2021 06:16
Islanders to veľmi prajem. Do tohooo
kelt Ignorovať14. 06. 2021 06:28
Daňový podvodníci Tampa bay pekné
sarkan Ignorovať14. 06. 2021 06:42
LOL, aky danovy podvodnici? A inak, presne toto som ocakaval a bojim sa, ze na to tento rok Tampe nenajde odpoved. Ta obrana Islanders, ked potrebovala, tak to pekne uzavrela. Kucerov neviditelny.
Reagovať    2
mike10 Ignorovať14. 06. 2021 06:47
Kucherov sa ukaze az v presilovke. Pri hre 5na5 nic moc. Z 19 bodov ziskal 14 v presilovke
Reagovať    3
Lecavalier Ignorovať14. 06. 2021 06:58
Uvidíme ako to pôjde ďalej, no Trotz to jednoducho na Tampu vie, spomínam ako nás vygumoval s Washingtonom. Na druhej strane Tampa nemá trénera, ktorý by vedel v nepriaznivej situácii adekvátne zareagovať. Tvrdím to už dlho, že s takým tímom ako má aktuálne Tampa by 3/4 trénerov v lige dokázala spraviť Play off a na výhre stanley cupu má Cooper minimálny podiel.
sarkan Ignorovať14. 06. 2021 07:00
Prave ten Trotzov system je rozdielom oproti tomu, comu celili Lightning v prvych dvoch kolach, vo vsetkej ucte k Panthers a Hurricanes. Pre Islanders je neskutocna vyhoda, ze po dvoch zapasoch bude pri najhorsom stav 1:1. Tak ci tak to este bude zaujimave.
VH1 Ignorovať14. 06. 2021 07:23
Komentárov kopu , ale neviem, koľkí z komentujúcich videli zápas... Bolo tam neskutočne veľa komplikovaných situácií pred oboma bránkami a určite aj veľa šťastia pre oboch gólmanov. Stačilo, aby sa jeden dva puky odrazili trochu ináč a výsledok by bol úplne iný. Maximálne vyrovnaný zápas a robiť po ňom nejaké uzávery je absolútna lotéria! Veď rozhodol gól, akých Vasilevský za zápas 20 chytí...
jazvac Ignorovať14. 06. 2021 07:56
Ano, jedine, co nam to ukazalo je, ze to bude vyrovnana seria. Favorizovat jeden ci druhy tim po jednom zapase v takejto serii je sialene.
sarkan Ignorovať14. 06. 2021 08:28
Tak ako bolo stastie na jednej strane, tak bolo aj na druhej. Nikto tu nehovori, ze Islanders urcite postupia, ale je zretelne, ze su pre Tampu zatial najtazsim superom a to, ako som uz pisal, so vsetkou ctou k Panthers a Hurricanes. Islanders ukazuju, ze sa s nimi malo pocitat. Ludia ich tu po zakladnej casti pomaly odpisovali a pritom zatial hraju to, co potrebuju hrat. Pokial od toho neupustia sami, Tampa to bude mat velmi tazke.
Rivik Ignorovať14. 06. 2021 11:31
Uz len kvoli Cernakovi prajem Tampe, ale obavam sa, ze finale bude VGK-NYI, ak v sebe Tampa nenajde dalsi prevod. Az na cast prvej tretiny mi pripadala horsie ako Boston v predoslej serii proti Islanders. To som vobec necakal.
REBBELS Ignorovať14. 06. 2021 16:02
Škoda porážky ale jde se dál vědělo se že z NYI to nebude snadné.Musíme najít recept na pevnou obranu a skvělého brankáře.