24. 04.
25. 04.
«

Príprava: Traja Slováci debutovali v príprave, Toews sa vrátil + video

Osem stredajších prípravných zápasov NHL prinieslo zaujímavé návraty, hetrik i troch Slovákov v akcii.

Prvýkrát si dres New Jersey obliekol Christián Jaroš, no Tomáš Tatar ešte nie. Devils zdolali Washington hrajúci bez Martina Fehérváryho 5:4. Jaroš odohral 17 a štvrť minúty v druhom páre s Ochoťjukom a pripísal si plusový bod. Predviedol aj bodyček a dva bloky. Zahral si aj Marián Studenič, ktorý si tiež pripísal jednu „plusku“ a jeden bodyček. Odohral 11 minút a 32 sekúnd vo štvrtom útoku s Footeom a Mercerom. Obaja si zahrali aj v oslabeniach – Jaroš takmer dve minúty, Studenič cez pol minúty.

Prvý zápas prípravy absolvoval aj obranca Andrej Sekera, ktorý odohral 18 minút a 53 sekúnd pri prehre Dallasu 3:4 po nájazdoch s Floridou. Dve minúty odohral aj v oslabeniach, pričom sa prezentoval aj dvoma bodyčekmi a jedným blokom.

Návrat do Calgary zažil Mark Giordano, ktorý skóroval a tešil sa z výhry Seattlu 4:3 po nájazdoch. Trojbodový večer zažil jeho spoluhráč Jaden Schwartz, ktorý strelil dva góly a na jeden prihrával. V drese Flames sa Slováci nepredstavili. Nájazdy rozhodli aj o výhre Detroitu 4:3 nad Chicagom, do ktorého zostavy sa vrátil Jonathan Toews. Odohral takmer 23 minút a raz asistoval.

Michael Bunting dosiahol čistý hetrik, aby pomohol Torontu zdolať Ottawu 4:0. Tri asistencie si pripísal Josh Ho-Sang a čisté konto vychytal Petr Mrázek. Jansen Harkins dvoma gólmi a asistenciou a Jevgenij Svečnikov gólom a dvoma asistenciami pomohol Winnipegu k výhre 5:1 nad Edmontonom. Columbus zdolal St. Louis 5:2 aj vďaka dvom gólom a asistencii Boone Jennera. V poslednom zápase vyhrali Coyotes 4:1 nad Ducks.

Výsledky

Columbus – St. Louis 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Brankári: Tarasov (25/26), Berube (11/12) – Hofer (16/19), Lindgren (13/14); Góly: 5. Jenner, 24. Kukan, 27. Foudy (Bemström), 43. Jenner (Voráček, Laine), 57. Hofmann (Jenner, Boqvist) – 40. McGing (Thomas, Kyrou), 57. Walman (Barbašov, McGing)

Ottawa – Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Brankári: Gustavsson (22/25), Sogaard (6/7) – Mrázek (19/19); Góly: 14. Kämpf (Dahlström, Gusev), 36. Bunting (Ho-Sang, Kaše), 38. Bunting (Sandin, Ho-Sang), 59. Bunting (Amadio)

Washington – New Jersey 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
Brankári: Fucale (12/15), Samsonov (6/8) – Bernier (13/17), Daws (10/10); Góly: 10. Carlson, 24. Carlson (Kuznecov, Mantha), 33. Oshie (Lapierre, Kempný), 40. Vecchione (Lapierre) – 6. Šarangovič (Holtz, Ochotjuk), 21. Hughes, 33. Holtz (Severson, Šarangovič), 46. Mercer (Johnsson), 59. Hischier (Severson)

Dallas – Florida 3:4 SN (0:1, 3:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Brankári: Oettinger (25/28) – Gibson (35/38); Góly: 27. Radulov (Peterson, Seguin), 33. Robertson (Suter, Johnston), 35. Benn (Petrovic) – 4. Marchment (Tippett, Luostarinen), 23. Hutsko (Dalpe, Bowlby), 60. Noel (Marchment, Luostarinen), rozh. SN: Noel

Winnipeg - Edmonton 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Brankári: Hellebuyck (17/18) – Konovalov (16/19), Skinner (7/9); Góly: 2. Harkins (Svečnikov, Perfetti), 23. Svečnikov (Stanley, Harkins), 28. Poganski (Eyssimont), 37. Harkins (Svečnikov, Demelo), 50. Connor (Morrissey, Scheifele) – 39. Malone (Kassian)

Chicago – Detroit 3:4 SN (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Brankári: Lankinen (30/33) – Greiss (12/15), Pickard (24/24); Góly: 17. Kubalík (Kurashev, Toews), 23. Hagel (Dach, Jones), 24. Khaira (Murphy, Entwistle) – 7. Rasmussen (Erne, Oesterle), 25. Stephens (Ryan, Hirose), 59. Ryan (Erne, Hronek), rozh. SN: Ryan

Calgary – Seattle 3:4 SN (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1)
Brankári: Vladař (18/21) – Grubauer (9/11), Daccord (10/11); Góly: 15. Tkachuk (Lindholm, Coleman), 32. Stone (Duehr), 58. Backlund – 3. Giordano, 7. Schwartz (Larsson, Eberle), 53. Schwartz (Eberle), rozh. SN: Eberle

Anaheim – Arizona 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Brankári: Dostál (21/25) – Prosvetov (15/16), Vejmelka (14/14); Góly: 5. O'Regan (Rafferty) – 25. Crouse (Keller, Hayton), 34. Dineen (Timmins, McCartney), 39. Söderström (Fashcing, McCartney), 53. Cruise (Larssin)