29. 03.
30. 03.
«

Príprava: Černák sa pri debute stal sa terčom nečistého zákroku

V šiestich prípravných zápasoch, ktoré sa v NHL odohrali vo štvrtok, sa predstavil jeden Slovák. Obranca Erik Černák si zahral po prvýkrát od zisku Stanleyho pohára.

Svoj prvý prípravný zápas odohral Erik Černák, ktorého Tampa prehrala s Nashvillom 2:6. Košický rodák odohral 19 minút a 39 sekúnd, pričom štyri minúty strávil na presilovkách a trištvrte minúty aj v oslabeniach. Predviedol päť bodyčekov a dve strely. V prvej tretine sa stal terčom nepekného bodyčeku, po ktorom dočasne opustil zápas, aby išiel na vyšetrenie.

„Necítil som žiadne symptómy. Nebol to však čistý bodyček. Bolo to zo slepého uhla. V príprave takéto zákroky vidieť nechcete. Nechcete ich vidieť ani v základnej časti,“ povedal k tomu s tým, že sa po zápase cítil dobre.

Maxim Čajkovič za Tampu nehral. V drese hostí sa darilo dvadsaťročnému Jegovori Afanasejevovi, ktorý strelil dva góly a na jeden prihrával.

Anaheim opäť bez Romana Durného v bráne prehral so San Jose 1:3.

Tri asistencie nazbieral Pius Suter, aby pomohol Detroitu k výhre 6:2 nad Buffalom. Do brány sa postavil aj Alex Nedeljkovic, ktorý pri debute v novom drese kryl 17 z 19 striel. Tri asistencie nazbieraj aj Mats Zuccarello, ktorého Minnesota však prehrala s Coloradom 4:6. Nazem Kadri pomohol k výhre gólom a dvoma asistenciami.

V zvyšných zápasoch si Boston poradil s Philadelphiou 4:2 a Los Angeles s Vegas 3:1.

Výsledky

Tampa Bay – Nashville 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Brankári: Elliott (11/14), Miftachov (14/17) – Rittich (6/7), Ingram (16/17); Góly: 17. Cirelli (Stamkos, McDonagh), 60. Claesson – 4. Duchene (Harpur, Forberg), 20. Forsberg (Johansen, Harpur), 30. Afanasejev (Farrance, Pitlick), 31. Afanasejev (Richard, Novak), 44. Forsberg (Carrier, Olivier), 49. Novak (Afanasejev, Trenin)

Boston – Philadelphia 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
Brankári: Swayman (16/18) – Jones (8/11), Sandstrom (12/13); Góly: 10. Marchand (Hall), 13. Smith (Foligno, Haula), 17. Carlo (Hall, Pastrňák), 39. DeBrusk (Haula) – 8. Farabee (van Riemsdyk), 50. Farabee (York, van Riemsdyk)

Detroit – Buffalo 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)
Brankári: Nedeljkovic (17/19), Brattstrom (13/13) – Luukkonen (26/31); Góly: 23. Fabbri (Suter, Elson), 23. Raymond, 26. Stecher (Barber, Elson), 38. Witkowski (Suter), 58. Fabbri (Raymond, Suter), 59. Martin (Renouf, Stecher) – 19. Asplund (Cozens, Hägg), 32. Ruotsalainen (Cozens, Asplund)

Colorado – Minnesota 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
Brankári: Kuemper (12/15), Annunen (19/20) - Talbot (22/24), Hammond (5/8); Góly: 7. Kadri (Girard, Compher), 14. E. Johnson (Landeskog, Kadri), 36. Ranta (Jost, Girard), 52. Olausson (Ranta, J. Johnson), 57. Girard (Compher, Newhook), 59. E. Johnson (Kadri) – 12. Hartman (Zuccarello, Kulikov), 17. Fiala (Zuccarello, Foligno), 29. Beckman (Mermis, Zuccarello), 38. Shaw (Duhaime, Lizotte)

Anaheim – San Jose 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Brankári: Gibson (14/16), Stolarz (15/16) - Reimer (24/25); Góly: 7. Groulx (Robinson, Gibson) – 13. Merkley (Gambrell, Chmelevski), 30. Viel (Raška, Kňazev), 56. Labanc (Merkley, Eklund)

Los Angeles – Vegas 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Brankári: Sparks (18/19) – Lehner (18/20), Ferguson (2/3); Góly: 2. Lemieux (Strand), 22. Andersson (Vilardi, Roy), 50. Kalijev (Byefild, Tkachev) – 45. Miromanov (Roy)