24. 04.
25. 04.
«

Príprava: Tatar zažil hviezdnu premiéru, Čajkovič bodoval + video

V piatok sme sa dočkali debutu Tomáša Tatara v drese Devils. Zaradil sa medzi hviezdy zápasu.

Tomáš Tatar zažil premiéru v drese New Jersey a po výhre 7:1 nad Rangers bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Strelil svoj prvý gól, keď v druhej tretine zvyšoval na 4:1, a pridal aj asistenciu. V akcii strávil 13 minút a 43 sekúnd, z toho štyri minúty na presilovkách. Pripísal si aj plusový bod, dve strely a dve trestné minúty za podrazenie. Studenič a Jaroš nehrali, no v druhej polovici zápasu chytal za New York Adam Húska. Inkasoval tri góly zo 14 striel.

Erik Černák za Tampu nenastúpil, ale k výhre 8:5 nad Carolinou prispel jednou asistenciou Maxim Čajkovič. Mladý útočník odohral 12 minút a 22 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval aj dvoma strelami a blokom. Tri minúty strávil v presilovkách. Hetrik strelil Fortier, Kučerov si pripísal tri asistencie. Trojbodový boli aj Palát s Pointom (obaja 1+2) a hosťujúci C.J. Smith (2+1).

Calgary zdolalo Vancouver 4:1, ale Slovákov sme v zápase nevideli. Nehral ani Andrej Sekera, ktorého Dallas prehral s Floridou 3:6. Durianov zaznamenal dva góly a asistenciu, Barkov pomohol k výhre gólom a dvoma asistenciami.

Seattle otočil v samom závere zápasu a vďaka gólom Schwartza z poslednej minúty normálneho hracieho času a McCanna z poslednej minúty predĺženia zdolal Edmonton 2:1. Vegas zdolalo vďaka čistému konto Brossoita Los Angeles 4:0.

Ottawa zdolala Montreal 7:2 aj vďaka trom trojbodovým hráčom – Batherson a Norris zaznamenali po góle a dvoch asistenciách, Formenton dva góly a asistenciu. Thomas a Neighbours si pripísali gól a dve asistencie, aby pomohli St. Louis k výhre 6:3 nad Chicagom, v bráne ktorého zažil premiéru Marc-Andre Fleury. Pittsburgh uspel v Buffale 2:1.

Výsledky

Buffalo - Pittsburgh 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Brankári: Anderson (18/20), Tokarski (6/6) – DeSmith (11/11), Domingue (20/21); Góly: 35. Thompson (Mittelstadt, Dahlin) – 17. Simon (Puustinen, Chaput), 36. Chaput (Reinke)

Florida - Dallas 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)
Brankári: Bobrovskij (11/12), Gibson (14/16) – Chudobin (30/35); Góly: 2. Barkov (Verhaeghe, Gudas), 11. Nutivaara (Montour, Bennett), 13. Connauton (Barkov, Reinhart), 16. Weegar, 40. Huberdeau (Bennett, Weegar), 59. Reinhart (Huberdeau, Barkov) – 21. Gurianov (Heiskanen, Chudobin), 47. Robertson (Bourque, Gurianov), 58. Gurianov (Robertson)

New Jersey - Rangers 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)
Brankári: Bernier (24/25) - Šesťorkin (16/20), Húska (11/14); Góly: 5. Subban (McLeod, DeLeo), 7. Kuokkanen (Holtz, Subban), 13. Thompson (Hamilton), 27. Tatar (White, Zacha), 48. Zacha (Hamilton, Tatar), 57. Vesey, 58. Mercer – 17. Zibanejad (Lundkvist, Goodrow)

Ottawa - Montreal 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)
Brankári: Murray (25/27), Sogaard (0/0) – Allen (23/29), Poulin (4/5); Góly: 4. Watson (Pinto, Paul), 17. Formenton (Zub, Norris), 22. Paul (Pinto), 29. Batherson (Formenton, Chabot), 34. Sokolov (Kelly), 39. Norris (Batherson, Chabot), 41. Formenton (Batherson, Norris) – 15. Belzile (Wideman, Drouin), 33. Dvorak (Wideman, Drouin)

Tampa Bay - Carolina 8:5 (1:2, 2:1, 5:2)
Brankári: Alnefelt (39/44) – Raanta (18/25); Góly: 9. Palát (Point, Kučerov), 32. Fortier (Point, Kučerov), 34. Perry (Sergačov, Maroon), 50. Maroon (Perry, Thompson), 51. Point (Palát, Kučerov), 51. Fortier (Goncalves, Čajkovič), 57. Fortier (Palát), 59. Perry (Green) – 7. Stepan (Keane, Cotton), 15. Smallman (C.J. Smith, Suzuki), 27. Martinook (Stepan), 42. C.J. Smith (Suzuki, Smallman), 50. C.J. Smith

Chicago – St. Louis 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
Brankári: Fleury (15/17), Delia (19/22) – Binnington (18/20), Ellis (6/7); Góly: 31. DeBrincat (T. Johnson, P. Kane), 39. C. Jones (DeBrincat), 56. Carpenter (de Haan, Strome) – 11. Todd (Kaspick, Toropčenko), 31. Bučnevič (B. Schenn), 35. Thomas (Neighbours, Faulk), 46. Barbašov (Bolduc, Bučnevič), 55. Tarasenko (Neighbours, Thomas), 59. Neighbours (Thomas, Tarasenko)

Calgary - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Brankári: Markstrom (14/15), Wolf (7/7) – Demko (27/30); Góly: 16. Gaudreau (Lindholm, M. Tkachuk), 24. Backlund (Richardson, Zadorov), 47. M. Tkachuk (Mackey, Gaudreau), 60. Ritchie (Mangiapane, Tanev) – 26. Gadjovich (Juolevi, Highmore)

Seattle - Edmonton 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Brankári: Grubauer (17/18) – Skinner (25/27); Góly: 60. Schwartz (Giordano, Wennergr), 65. McCann – 26. Perlini (Griffith, Shore)

Vegas – Los Angeles 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Brankári: Brossoit (38/38) - Petersen (24/28); Góly: 10. Miromanov (Marchessault, Karlsson), 30. Martinez (Pietrangelo, Marchessault), 41. Karlsson (Pietrangelo, Smith), 47. Miromanov (Smith)