Mladíci v zámorí: Hrenák vytvoril rekord, dvaja Slováci hviezdami

Jozef Struhár
04.10.2021

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

QMJHL

Kým Marek Šramaty v prvých dvoch dueloch sezóny nebodoval, dvaja jeho krajania boli prvými hviezdami duelov. Matej Kašlík v piatok, keď strelil gól a pridal plusový bod. V nedeľu premenil nájazd, ale nebodoval. Oleksii Mykluhka získal ocenenie v sobotu, keď strelil víťazný gól, pridal asistenciu a zaznamenal plusový bod. O deň skôr tiež strelil jeden gól.

WHL

Vo WHL sne v akcii videli všetkých Slovákov. Každý z nich aj bodoval. Najproduktívnejší bol Jakub Demek, ktorý odohral dva zápasy so ziskom gólu a troch asistencií. Jozef Viliam Kmec si v jednom zápase pripísal dve asistencie a plusový bod. Róbert Bačo v prvom zápase skóroval, v druhom nebodoval. Nazbieral aj šesť trestných minút. Peter Repčík v prvom zápase asistoval, v druhom tiež nebodoval.

USHL

V USHL sme videli v akcii troch Slovákov. Každý odohral jeden zápas a korčuliari nebodovali. Juraj Eliáš si pripísal dve trestné minúty, Adam Žlnka dva mínusové body. Sezónny debut zažil brankár Šimon Latkóczy, ktorý pomohol k výhre Madisonu 3:2 nad Chicagom 28 zákrokmi.

NCAA (Divízia I)

Aj v prvých zápasoch sezóny NCAA si zahrali traja hráči spod Tatier. Brankár David Hrenák si v sobotu pripísal 67. výhru v kariére, čím vytvoril nový rekord St. Cloud. O deň neskôr zneškodnil všetkých 12 striel, aby vychytal prvé čisté konto. V oboch zápasoch proti St. Thomas kryl dokopy 24 z 25 striel. Miroslav Mucha a Marek Korenčík odohrali po dva zápasy a obaja si pripísali jednu asistenciu.