21. 04.
«

Správy z NHL

Tréner Ducks sa hnevá. Jets mu zranili brankársku jednotku + video

Hlavný tréner tímu Anaheim Ducks, Dallas Eakins, nie je nadšený z incidentu, ktorý vyradil z hry jeho hviezdneho brankára Johna Gibsona.

Gibson vynechal piatkový duel proti Minnesote, pretože do neho v tretej tretine stredajšieho zápasu proti Winnipegu vrazil útočník Jets Andrew Copp. Ten dostal trest za nedovolené bránenie v hre brankárovi.

Dvadsaťosemročný americký gólman zápas dochytal, ale trápi ho zranenie dolnej časti tela, ktorého presná závažnosť známa nie je.

„Bola to špinavosť,“ povedal Eakins pred piatkovým duelom. „To to bolo. Ten chlapík vedel presne, čo robí. Korčuľoval k bráne. Korčuľoval do brankára. Náš brankár chytal celkom dobre. Preto to urobil. On dostal dve trestné minúty a my sme prišli o brankára.“

Gibson nakoniec urobil 33 zákrokov pri ceste za víťazstvom 4:1. Po incidente už v tretej tretine neinkasoval. V piatok ho v bráne nahradil Anthony Stolarz, ktorý síce výhru nevychytal, ale podal veľmi dobrý výkon. rn