Vianočné darčeky s víkendovou zľavou! Použite zľavový kód SNHL112021 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 %. Prejsť do obchodu »

Správy z NHL

Pomohol k zvratu: Eriksson Ek zavŕšil prvý hetrik kariéry v predĺžení + video

Jozef Struhár  /  20.10.2021

Akcia! Použite zľavový kód SNHL112021 pri nákupe na Fanda-NHL.sk a ušetrite 10 percent! Platí len do nedele. Prejsť do obchodu »

Tím Minnesota Wild vyhral len po druhýkrát vo svojej histórii zápas, v ktorom prehrával o viac ako gól posledných päť minút pred koncom normálnej hracej doby. Veľký podiel na tom mal Joel Eriksson Ek.

Eriksson Ek dosiahol svoj prvý hetrik v NHL, aby pomohol Wild zdolať Winnipeg pomerom 6:5. Tím zo St. Paul si tak zaspomínal na 4. decembra 2009, kedy proti Anaheimu tiež dokázal otočiť zápas, v ktorom prehrával o viac gólov v posledných piatich minútach tretej tretiny.

Dvadsaťštyriročný Švéd sa zároveň stal druhým hráčom Minnesoty, ktorý svoj hetrik zavŕšil v predĺžení. Napodobnil Marka Parrisha (9.12.2006). Aby to nestačilo, nadstavený čas sám aj vynútil 59 sekúnd pred koncom tretieho dejstva. Prvý gól strelil zase v závere prvej tretiny. Prvý a tretí gól dosiahol počas presiloviek.

„Snažím sa len byť v blízkosti brány. Hovorím to vždy, ale tam sa zvyčajne presadzujem. Snažím sa vytvárať príležitosti tým, že tam zotrvávam a bojujem s obrancami,“ povedal po zápase.

Eriksson Ek v treťom zápase sezóny prelomil bodové mlčania. V minulom ročníku si vytvoril osobné maximá s 19 gólmi a 30 bodmi, pričom sa hrala len skrátená sezóna. Odohral v nej všetkých 56 duelov.

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (1) Komentáre k článku (1)
Qucoboy Ignorovať20. 10. 2021 07:45
Veľká škoda, že som sa v noci nezobudil na budík Tušil som, že dnes to bude divočina a aj bola. Som rád, že sa Wild podarilo otočiť výsledok a súhra prvej formácie je skvelá. Zatiaľ to ide až nad očakávania dobre, ale treba počítať s tým, že príde prepad dolu. Nič to, zatiaľ si to užime, čakajú nás ťažšie zápasy, resp. nasledujúce sezóny ;)