Juniori

Mladíci v zámorí: Traja Slováci zahviezdili, Bečár debutoval, Kmec sa bil + video

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

Tri zápasy so ziskom gólu, asistencie a štyroch mínusových bodov odohral Martin Chromiak. Oba kanadské body dosiahol v piatkovom zápase. V sobotu bol treťou hviezdou duelu Servác Petrovský, ktorý zaznamenal dve asistencie a plusový bod. Celkovo si z dvoch duelov odniesol aj štyri trestné minúty. Jeden zápas odohral aj Alex Géci, ktorý si v ňom pripísal len jednu „mínusku“.

QMJHL

V Quebecu sa darilo Matejovi Kašlíkovi, ktorý zaznamenal tri dvojbodové zápasy po sebe. Celkovo si z nich odniesol štyri góly a dve asistencie, ako aj päť plusových bodov. V piatok bol prvou hviezdou zápasu, keď strelil dva góly. Nedarilo sa spoluhráčom z Blainville-Boisbriand. Oleksii Myklukha aj Markus Suchý odohrali po dva zápasy, v ktorých zbierali len „mínusky“ – prvý menovaný tri, druhý dve.

WHL

Vo WHL mali Slováci najrušnejší program. Darilo sa Jakubovi Demekovi, ktorý svoju gólovú sériu natiahol na päť zápasov. Kým tá už skončila, bodovú ťahá už sedem stretnutí. V štyroch zápasoch zaznamenal dva góly a tri asistencie, pričom v piatok bol aj treťou hviezdou zápasu. Dvakrát v ňom asistoval. Z gólu sa tešil aj Jozef Viliam Kmec, ktorý v štyroch dueloch nazbieral aj štyri „mínusky“ a päť trestných minút, keď sa v utorok pobil s Kadenom Kohlem. Marko Stacha si v troch dueloch pripísal mínusový bod a nebodoval už v štyroch dueloch po sebe. Peter Rebčík v štyroch zápasoch zaznamenal dva mínusové body a Róbert Bačo v troch zápasoch dva mínusové body a dve trestné minúty. V nedeľu nastúpili proti sebe.