Juniori

Mladíci v zámorí: Demek ťahá famóznu sériu, žiaril aj Chromiak

Ako sa minulý týždeň darilo slovenským hokejistom v juniorských ligách CHL, stredoškolskej USHL a elitnej divízii vysokoškolskej NCAA?

OHL

Dominik Jendek minulý týždeň nehral, pretože jeho Sudbury odložili zápasy. Darilo sa Martinovi Chromiakovi, ktorý si z troch duelov odniesol päť gólov, tri plusové body a dve trestné minúty. V piatok a nedeľu pritom skóroval dvakrát a v oboch prípadoch bol druhou hviezdou zápasu. Momentálne ťahá päťzápasovú bodovú sériu a štvorzápasovú gólovu. Servác Petrovský si z troch duelov odniesol asistenciu, menší trest a až päť mínusových bodov.

QMJHL

Slováci v Quebecu odohrali po tri zápasy. Kým Markus Suchý si svoje bodové suchoty natiahol na šesť zápasov, jeho spoluhráč Oleksii Myklukha strelil jeden gól. Z gólu mal radosť aj Matej Kašlík. Dvaja mladíci zbierali aj „mínusky“ - Suchý dve, Kašlík dokonca až päť.

WHL

Vydarený debut vo WHL zažil obranca Samuel Kňažko, ktorý v prvom zápase v drese Seattlu strelil gól. Z dvoch duelov týždňa si nakoniec odniesol aj dve „mínusky“. Jednu asistenciu zo štyroch zápasov si odniesol ďalší obranca Jozef Viliam Kmec. Pripísal si aj mínusový bod a štyri trestné minúty. Týždeň však patril Jakubovi Demekovi, ktorý sa prepracoval na druhé miesto kanadského bodovania nováčikov, keď v dvoch dueloch zaznamenal okrem štyroch trestných minút aj dva góly a dve asistencie. Momentálne ťahá trojzápasovú gólovú a až 14-zápasovú bodovú sériu! V sobotu bol treťou hviezdou zápasu, keď zaznamenal gól a dve asistencie. Peter Repčík v dvoch, Marko Stacha v dvoch a Róbert Bačo v štyroch zápasoch nebodovali. Repčík si pripísal plusový bod, Bačo dva mínusové a aj osem trestných minút.

USHL

V USHL odohrali Šimon Bečár a Dominik Bartečko po dva zápasy, v ktorých nebodovali. druhý menovaný si z nich odniesol dve trestné minúty. V akcii bol aj brankár Šimon Latkóczy, ktorý odchytal dva zápasy proti Výberu USA. V prvom pomohol 27 zákrokmi k výhre 6:3, v druhom inkasoval šesť gólov z 25 striel pri prehre 5:7. Jemne si tak celkové čísla zhoršil. Najlepším tímom ligy je Chicago, Madison je tretí vo Východnej konferencii, Green Bay je v nej predposledné. Predposledná priečka patrí aj Sioux Falls na západe.