Zavrieť SlovakNHL.sk

Správy z NHL

Pani Semenovová odmietla kontrakt od Rangers

Jozef Struhár  
05.10.2009

NEW YORK – Kuriózne veci sa stávajú aj v ľadovom hokeji. V prvý októbrový deň sme vás informovali o tom, že obranca Alexei Semenov sa dohodol na zmluve s tímom New York Rangers. K jej podpisu však nakoniec nedošlo.

Rangers boli pripravený podpísať zmluvu s dvadsaťosemročným ruským obrancom po tom ako s klubom absolvoval skúšku počas tréningového kempu a tím išiel až tak ďaleko, že podpis oznámil médiám.

„On súhlasil, jeho agent (Allan Walsh) súhlasil, jeho žena nesúhlasila. Nemohol k tomu prehovoriť svoju rodinu. Počas všetkých mojich rokov sa mi nič také ešte nikdy nestalo. On dokonca plakal,“ povedal Glen Sather, generálny manažér Rangers.

Pani Semenovová zrejme nebola spokojná s podmienkami jednoročnej zmluvy za 600 000 amerických dolárov. Možno pre ňu budú viac lákavé ponuky od dvoch tímov KHL, ktoré o jej manžela prejavili záujem.

Semenov nie je v NHL žiadnym nováčikom. V lige odohral 211 stretnutí v dresoch Oilers, Panthers a Sharks. Celkovo nazbieral sedem gólov a 26 asistencií. Draftovaný bol v roku 1999, kedy si ho z celkového 36. miesta vybral Edmonton.



Prečítajte si na SlovakFitness.sk: